Program događanja 52. FDK Omiš 2018.

11.Lipanj.2018.

Festival dalmatinskih klapa Omiš  ove 2018. godine,  po pedesetdrugi put, održava se tradicionalno u Omišu i na izdvojenim mjestima na našim srednjedalmatinskim otocima –  na Braču (Bol) i Korčuli (Blato).


 

VEČER KLAPA DEBITANATA
8.6.2018. (petak) – Bol, o.Brač, Teatrin “Dva ferala”

Nastupile su redoslijedom  klape: Užanca (ž)–Lopar, Gradec (m)–Zagreb, Iskre (ž)–Delnice, Divna (ž)–Trpanj, Concordia (m)–Međugorje, Bura (ž)–Čitluk,   Zvizdan (ž)–Posušje,  Idro (m)–Zadar, Luše (ž)–Split, Duare (m)–Zadvarje i Sorelo (ž)–Zagreb.

U sklopu festivalskih događanja  9. lipnja 2018. godine  održana je  promocija Monografije “FESTIVAL DALMATINSKIH KLAPA OMIŠ 1967 – 2016” autorice Herci Ganza.

Više o večeri klapa debitanata

Fotogalerija

 

VEČER MJEŠOVITIH KLAPA
23.6.2018. (subota) – Blato, o.Korčula, Velika dvorana Doma kulture
Nastupit će  redoslijedom klape: Volat (mj)-Pučišća, Žrnovnica (mj)-Žrnovnica, Maraška (mj)-Zadar, Falkuša (mj)-Zagreb, Kurenat (mj)-Mljet,  Basca (mj)-Baška Voda, Komiža (mj)-Komiža, Kampaneli (mj)-Donja Kaštela,  Slavić (mj)-Zagreb i  Sveti Nikola (mj)-Metković,

 

SVEČANO OTVORENJE
(VEČER IZVORNIH NAPJEVA)
29.6.2018. (petak) – Omiš, Trg sv. Mihovila
Nastupit će slijedeće klape: Basca (mj)-Baška Voda, Korda (m)-Lumbarda, Maraška (mj)-Zadar, Morlaci (m)-Otok, Muraj (m)-Zadar, Oneum (m)-Omiš, Stine (m)-Zagreb, Težaci (m)-Paljuv, Timbar (m)-Selca, Vidulice (ž)-Rijeka, Žrnovnica (mj)-Žrnovnica

 

VEČER NOVIH SKLADBI
30.6.2018. (subota) – Omiš, Trg Stjepana Radića
Nastupit će slijedeće klape: Armorin (ž)-Zagreb, Bošket (m)-Zagreb, Braciera (m)-Bol, Kaše (m)-Dubrovnik, Kolapjani (m)-Sisak, Morbin (m)-Donji Humac, Neverin (ž)-Kaštel Lukšić, Obilanca (ž)-Zagreb, Orca (ž)-Split, Petrada (m)-Zagreb, Pinguentum (m)-Buzet, Stine (m)-Zagreb, Ventula (ž)-Split

 

AUTORSKA VEČER MOJIMIRA ČAČIJE
1.7.2018. (nedjelja) – Omiš, Trg sv. Mihovila
Nastupit će slijedeće klape: Kampaneli (mj)-Donja Kaštela, Munita (m)-Zadar, Neverin (ž)-Kaštel Lukšić, Orca (ž)-Split, Pinguentum (m)-Buzet, Preženca (ž)-Zadar, Sinj (m)-Sinj, Vinčace (m)-Novi Vinodolski

 

PRVA IZBORNA VEČER KLAPA
6.7.2018. (petak) Omiš, Trg Stjepana Radića

Nastupit će slijedeće klape: Ankora (ž)-Podstrana, Karmel (ž)-Turanj, Kaše (m)-Dubrovnik, Krunik (m)-Kučine, Oneum (m)-Omiš, Porat (m)-Korčula, Praska (m)-Podstrana, Preženca (ž)-Zadar, Skontradura (ž)-Dubrovnik, Štorija (ž)-Kaštel Kambelovac, Težaci (m)-Paljuv

Klape su poredane abecednim redom. Redoslijed izvođenja po večerima bit će izvučen ždrijebom!

 

DRUGA IZBORNA VEČER KLAPA
7.7.2018. (subota) Omiš, Trg Stjepana Radića

Nastupit će slijedeće klape:Armorin (ž)-Zagreb, Bošket (m)-Zagreb, Dalmari (m)-Maribor, Fjoret (ž)-Tučepi, Flumen (m)-Rijeka, Grdelin (m)-Zagreb, Mir (ž)-Međugorje, Oršulice (ž)-Vodice, Stine (m)-Zagreb, Stivanja (ž)-Trogir, Teranke (ž)-Pula, Vinčace (m)-Novi Vinodolski

Klape su poredane abecednim redom. Redoslijed izvođenja po večerima bit će izvučen ždrijebom!

 

TREĆA IZBORNA VEČER KLAPA
8.7.2018. (nedjelja) Omiš, Trg Stjepana Radića

Nastupit će slijedeće klape: Alegrija (ž)-Supetar, Besida (ž)-Klis, Čiovo (m)-Slatine, Dišpet (ž)-Zagreb, Herceg (m)-Čitluk, Kandelora (ž)-Zemunik, Mirabella (ž)-Omiš, Munita (m)-Zadar, Peružini (ž)-Pag, Sagena (m)-Zagreb, Salona (ž)-Solin, Sebenico (m)-Šibenik

Klape su poredane abecednim redom. Redoslijed izvođenja po večerima bit će izvučen ždrijebom!

 

23. TRADICIONALNI KONCERT„GRAD ZAGREB GRADU OMIŠU“
14.7.2018. (subota) – Omiš, Trg sv. Mihovila
Sudionike koncerta odredit će naknadno Ravnatelj tamburaškog orkestra HRT-a mo. Siniša Leopold

 

ZAVRŠNA VEČER ŽENSKIH KLAPA
20.7.2018. (petak) – Omiš, Trg sv. Mihovila
Sudjelovanje u završnici izborit će 10 najboljih klapa iz izbornih večeri!

 

ZAVRŠNA VEČER MUŠKIH KLAPA
21.7.2018. (subota) – Omiš, Trg sv. Mihovila
Sudjelovanje u završnici izborit će 10 najboljih klapa iz izbornih večeri!

 


Pregled događanja na 52. FDK u Omišu (.pdf)