Program događanja 52. FDK Omiš 2018.

11.Lipanj.2018.

Festival dalmatinskih klapa Omiš  ove 2018. godine,  po pedesetdrugi put, održava se tradicionalno u Omišu i na izdvojenim mjestima na našim srednjedalmatinskim otocima –  na Braču (Bol) i Korčuli (Blato).


 

VEČER KLAPA DEBITANATA
8.6.2018. (petak) – Bol, o.Brač, Teatrin “Dva ferala”

Nastupile su redoslijedom klape: Užanca (ž)–Lopar, Gradec (m)–Zagreb, Iskre (ž)–Delnice, Divna (ž)–Trpanj, Concordia (m)–Međugorje, Bura (ž)–Čitluk,   Zvizdan (ž)–Posušje,  Idro (m)–Zadar, Luše (ž)–Split, Duare (m)–Zadvarje i Sorelo (ž)–Zagreb.

U sklopu festivalskih događanja  9. lipnja 2018. godine  održana je  promocija Monografije “FESTIVAL DALMATINSKIH KLAPA OMIŠ 1967 – 2016” autorice Herci Ganza.

Više o večeri klapa debitanata

Fotogalerija

 

VEČER MJEŠOVITIH KLAPA
23.6.2018. (subota) – Blato, o.Korčula, Velika dvorana Doma kulture

Nastupile su redoslijedom klape: Volat (mj)-Pučišća, Žrnovnica (mj)-Žrnovnica, Maraška (mj)-Zadar, Falkuša (mj)-Zagreb, Kurenat (mj)-Mljet,  Basca (mj)-Baška Voda, Komiža (mj)-Komiža, Kampaneli (mj)-Donja Kaštela,  Slavić (mj)-Zagreb i  Sveti Nikola (mj)-Metković.

Više o Večeri mješovitih klapa.

 

SVEČANO OTVORENJE
(VEČER IZVORNIH NAPJEVA)
29.6.2018. (petak) – Omiš, Trg sv. Mihovila
Nastupit će slijedeće klape: Basca (mj)-Baška Voda, Korda (m)-Lumbarda, Maraška (mj)-Zadar, Morlaci (m)-Otok, Muraj (m)-Zadar, Oneum (m)-Omiš, Stine (m)-Zagreb, Težaci (m)-Paljuv, Timbar (m)-Selca, Vidulice (ž)-Rijeka, Žrnovnica (mj)-Žrnovnica.

 

VEČER NOVIH SKLADBI
30.6.2018. (subota) – Omiš, Trg Stjepana Radića

Nastupile su klape: Armorin (ž)-Zagreb, Bošket (m)-Zagreb, Braciera (m)-Bol, Kaše (m)-Dubrovnik, Kolapjani (m)-Sisak, Morbin (m)-Donji Humac, Neverin (ž)-Kaštel Lukšić, Obilanca (ž)-Zagreb, Orca (ž)-Split, Petrada (m)-Zagreb, Pinguentum (m)-Buzet, Stine (m)-Zagreb, Ventula (ž)-Split.

Više o Večeri novih skladbi.

 

AUTORSKA VEČER MOJIMIRA ČAČIJE
1.7.2018. (nedjelja) – Omiš, Trg sv. Mihovila

Nastupile su slijedeće klape: Kampaneli (mj)-Donja Kaštela, Munita (m)-Zadar, Neverin (ž)-Kaštel Lukšić, Orca (ž)-Split, Pinguentum (m)-Buzet, Preženca (ž)-Zadar, Sinj (m)-Sinj i Vinčace (m)-Novi Vinodolski.

Više o Autorskoj večeri

 

PRVA IZBORNA VEČER KLAPA
6.7.2018. (petak) Omiš, Trg Stjepana Radića

Nastupile su redoslijedom klape:  Karmel (ž)-Turanj, Oneum (m)-Omiš, Štorija (ž)-Kaštel Kambelovac, Praska (m)-Podstrana, Skontradura (ž)-Dubrovnik, Kaše (m)-Dubrovnik, Luše (ž)-Split, Krunik (m)-Kučine,   Preženca (ž)-Zadar, Porat (m)-Korčula, Ankora (ž)-Podstrana  i Težaci (m)-Paljuv.

Više o 1. izbornoj večeri

 

DRUGA IZBORNA VEČER KLAPA
7.7.2018. (subota) Omiš, Trg Stjepana Radića

Nastupile su redoslijedom klape: Flumen (m)-Rijeka, Stivanja (ž)-Trogir, Dalmari (m)-Maribor, Oršulice (ž)-Vodice, Vinčace (m)-Novi Vinodolski, Armorin (ž)-Zagreb, Bošket (m)-Zagreb, Teranke (ž)-Pula,   Grdelin (m)-Zagreb, Mir (ž)-Međugorje, Stine (m)-Zagreb i  Fjoret (ž)-Tučepi.

Više o 2. izbornoj večeri

 

TREĆA IZBORNA VEČER KLAPA
8.7.2018. (nedjelja) Omiš, Trg Stjepana Radića

Nastupile su  redoslijedom klape: Peružini (ž)-Pag, Sagena (m)-Zagreb, Alegrija (ž)-Supetar, Čiovo (m)-Slatine, Salona (ž)-Solin, Munita (m)-Zadar, Dišpet (ž)-Zagreb, Mirabella (ž)-Omiš, Herceg (m)-Čitluk, Besida (ž)-Klis, Sebenico (m)-Šibenik i Kandelora (ž)-Zemunik.

Više o 3. izbornoj večeri

 

23. TRADICIONALNI KONCERT„GRAD ZAGREB GRADU OMIŠU“
14.7.2018. (subota) – Omiš, Trg sv. Mihovila
Sudionici koncerta:  Tamburaški orkestar HRT-a  i Ravnatelj mo. Siniša Leopold, Ivana Kindl, Valentina Kobić Fijačko, Stjepan LachStjepan Mertić.

 

ZAVRŠNA VEČER ŽENSKIH KLAPA
20.7.2018. (petak) – Omiš, Trg sv. Mihovila
Sudjelovanje u završnici izborilo je 10 najboljih klapa iz izbornih večeri koje će nastupiti redoslijedom: Oršulice – Vodice (43,1), Peružini – Pag (43,8), Skontradura – Dubrovnik (44), Fjoret – Tučepi (44,1), Kandelora – Zemunik D.(44,4), Ankora – Podstrana (44,9), Dišpet – Zagreb (45,6), Luše – Split (45,7), Teranke – Pula (46,9) i Armorin – Zagreb (47,7).

 

ZAVRŠNA VEČER MUŠKIH KLAPA
21.7.2018. (subota) – Omiš, Trg sv. Mihovila
Sudjelovanje u završnici izborilo je 10 najboljih klapa iz izbornih večeri koje će nastupiti redoslijedom: Flumen – Rijeka (42,7), Oneum – Omiš (42,8), Bošket – Zagreb (45,1), Munita – Zadar (45,3), Praska – Podstrana (45,4), Grdelin – Zagreb (45,5), Kaše – Dubrovnik (46,1), Sebenico – Šibenik (46,2), Stine – Zagreb (47,1) i Vinčace – Novi Vinodolski (48,7).

 


Pregled događanja na 52. FDK u Omišu (.pdf)