Rezultati audicija za 52. Festival dalmatinskih klapa

27.Travanj.2018.

Nakon niza održanih audicija tijekom ožujka i travnja u gradovima Splitu, Zadru, Šibeniku, Zagrebu, Delnicama, Rijeci, Čapljini i Omišu Direkcija FDK Omiš donijela je odluku o klapama sudionicama 52. FDK Omiš 2018. godine.
Nije bilo lako donijeti odluku jer su zbog velikog broja prijavljenih klapa neke morale otpasti. Prema procjeni ocjenjivača odabrane su klape koje su se na audicijama pokazale spremnije. Hvala svim klapama koje su se prijavile za sudjelovanje na omiškom Festivalu, čestitke klapama koje su izborile pravo nastupa, a svima puno uspjeha i sreće u daljnjem radu i promociji naše kulturne baštine.

U programu 52. FDK Omiš 2018. na ukupno 12 natjecateljskih i revijalnih večeri u šest različitih kategorija nastupiti će ukupno 73 muške, ženske i mješovite klape. Po kategorijama to su klape:


KATEGORIJA “A” – MUŠKE KLAPE (17)
BOŠKET, Zagreb
ČIOVO, Slatine
DALMARI, Maribor (Slo)
FLUMEN, Rijeka
GRDELIN, Zagreb
HERCEG, Čitluk (BiH)
KAŠE, Dubrovnik
KRUNIK, Kučine
MUNITA, Zadar
ONEUM, Omiš
PORAT, Korčula
PRASKA, Postrana
SAGENA, Zagreb
SEBENICO, Šibenik
STINE, Zagreb
TEŽACI, Paljuv
VINČACE, Novi Vinodolski
(klape su poredane abacednim redom)

KATEGORIJA “B” – ŽENSKE KLAPE (18)
ALEGRIJA, Supetar
ANKORA, Podstrana
ARMORIN, Zagreb
BESIDA, Klis
DIŠPET, Zagreb
FJORET, Tučepi
KANDELORA, Zemunik Donji
KARMEL, Turanj
MIR, Međugorje (BiH)
MIRABELLA, Omiš
ORŠULICE, Vodice
PERUŽINI, Pag
PREŽENCA, Zadar
SALONA, Solin
SKONTRADURA, Dubrovnik
STIVANJA, Trogir
ŠTORIJA, Kaštel Kambelovac
TERANKE, Pula
(klape su poredane abacednim redom)

KATEGORIJA “C” – MJEŠOVITE KLAPE (10)
BASCA, Baška Voda
FALKUŠA, Zagreb
KAMPANELI, Donja Kaštela
KOMIŽA, Komiža
KURENAT, Mljet
MARAŠKA, Zadar
SLAVIĆ, Zagreb
SVETI NIKOLA, Metković
VOLAT, Pučišća
ŽRNOVNICA, Žrnovnica
(klape su poredane abacednim redom)

KATEGORIJA “D” – KLAPE DEBITANTI (11)
BURA (ž), Čitluk (BiH)
CONCORDIA (m), Međugorje (BiH)
DIVNA (ž), Trpanj
DUARE (m)-Zadvarje
GRADEC (m)-Zagreb
IDRO (m)-Zadar
ISKRE (ž)-Delnice
LUŠE (ž)-Split
SORELO (ž)-Zagreb
UŽANCA (ž)-Lopar
ZVIZDAN (ž)-Posušje (BiH)
(klape su poredane abacednim redom)

KATEGORIJA “F” – KLAPE ZA VEČER IZVORNIH NAPJEVA (12)
BASCA (mj),Baška Voda
KORDA (m), Lumbarda
MARAŠKA (mj), Zadar
MORLACI (m), Otok
MURAJ (m), Zadar
ONEUM (m), Omiš
POKLISARI (m), Dubrovnik
STINE (m), Zagreb
TEŽACI (m), Paljuv
TIMBAR (m), Selca
VIDULICE (ž), Rijeka
ŽRNOVNICA (mj), Žrnovnica
(klape su poredane abecednim redom)

KATEGORIJA “E” – VEČER NOVIH SKLADBI (13)
ARMORIN (ž), Zagreb
BOŠKET (m), Zagreb
BRACIERA (m), Bol
KAŠE (m), Dubrovnik
KOLAPJANI (m), Sisak
MORBIN (m), Donji Humac
NEVERIN (ž), Kaštel Lukšić
OBILANCA (ž), Zagreb
ORCA (ž), Split
PETRADA (m), Zagreb
PINGUENTUM (m), Buzet
STINE (m), Zagreb
VENTULA (ž), Split
(klape su poredane abecednim redom)

AUTORSKA VEČER mo. MOJIMIRA ČAČIJE (8)
KAMPANELI (mj), Donja Kaštela
MUNITA (m), Zadar
NEVERIN (ž), Kaštel Lukšić
ORCA (ž), Split
PINGUENTUM (m), Buzet
PREŽENCA (ž), Zadar
SINJ (m), Sinj
VINČACE, Novi Vinodolski
(klape su poredane abecednim redom)

logo-fdk-down