Odabrane klape sudionice 53. FDK Omiš 2019.

20.Svibanj.2019.

U subotu 4. svibnja završen je ciklus audicija za ovogodišnje 53. izdanje omiškog Festivala. Nakon Rijeke, Buzeta, Splita, Šibenika, Zadra, Zagreba, Čapljine i Dubrovnika posljednja audicija održana je u Omišu, centru klapske pisme. Od 30. ožujka do završetka audicija u Omišu stručno vodstvo Festivala poslušalo je preko sedamdeset klapa prijavljenih u više kategorija te odabralo one koje će se boriti za najsjajnija odličja na najcjenjenijem klapskom takmičenju. Izvrsno pripremljene klape dale su stručnom vodstvu razlog za zadovoljstvo na audicijama ali i uvelike otežale zadatak odabira onih sastava koji zavrjeđuju popeti se na omišku pozornicu. Zahvaljujemo svim klapama na suradnji kao i svim domaćinima koji su nas ugostili diljem Hrvatske i susjedne BiH. Posebice se zahvaljujemo organizatorima Festivala klapa Istre i Kvarnera u Buzetu s kojima smo uspostavili suradnju te prijateljima iz Založbe kralja Tomislava, organizatorima koncerta „Klape na Neretvi“ održanog u Čapljini.

Prema odluci stručnog vodstva Festivala sudjelovanje na 53. Festivalu dalmatinskih klapa osigurala je 21 muška, 17 ženskih, 5 mješovitih, 6 klapa debitanata te 11 klapa u Večeri izvornih napjeva.

 


fdk-naslov-post


 (kliknite na kategoriju i pogledajte odabrane klape)

KATEGORIJA “A” – MUŠKE KLAPE (21)
1 Bistrica-Marija Bistrica
2 Bošket-Zagreb
3 Concordia-Međugorje,BiH
4 Contra-Split
5 Flumen-Rijeka
6 Kaleta-Zadar
7 Korda-Lumbarda
8 Munita-Zadar
9 Okruk-Okrug Donji
10 Oneum-Omiš
11 Pinguentum-Buzet
12 Poj-Samobor
13 Poklisari-Dubrovnik
14 Porat-Korčula
15 Sagena-Zagreb
16 Sebenico-Šibenik
17 Stine-Zagreb
18 Težaci-Paljuv
19 Vinčace-Novi Vinodolski
20 Vokalisti Salone-Solin
21 Žmul-Omiš
KATEGORIJA “B” – ŽENSKE KLAPE (17)
1 Ankora-Podstrana
2 Besida-Klis
3 Figurin-Zagreb
4 Lađarice-Sisak
5 Luše-Split
6 Mirabella-Omiš
7 Orca-Split
8 Peružini-Pag
9 Preženca-Zadar
10 Skontradura-Dubrovnik
11 Sorelo-Zagreb
12 Stentoria-Daruvar
13 Stivanja-Trogir
14 Teranke-Pula
15 Ventula-Split
16 Vidulice-Rijeka
17 Zikva-Pašman
KATEGORIJA “C” – MJEŠOVITE KLAPE (5)
1 Barun-Sveta Nedjelja
2 Kampaneli-Donja Kaštela
3 Puntadura-Vir
4 Volat-Pučišća
5 Žrnovnica-Žrnovnica
KATEGORIJA “D” – KLAPE DEBITANTI (6)
1 Aurora (m)-Stolac,Čapljina, BiH
2 Izergo (ž)-Lumbarda
3 Lugarin (m)-Zagreb
4 Oleum (ž)-Krasica
5 Ris (m)-Delnice
6 Škrapa (ž)-Selca
KATEGORIJA “F” – KLAPE ZA VEČER IZVORNIH NAPJEVA (11)
1 Cima (m)-Šibenik
2 Komiža (mj)-Komiža
3 Kontrada (m)-Zadar
4 Maraška (mj)-Zadar
5 Muraj (m)-Zadar
6 Oneum (m)-Omiš
7 Salona (ž)-Solin
8 Stridonne (ž)-Štrigova
9 Timbar (m)-Selca
10 Žmul (m)-Omiš
11 Žrnovnica (mj)-Žrnovnica

Klape su poredane abecednim redom.

..::..

Redoslijed nastupa u pojedinoj natjecateljskoj večeri (osim završnih večeri) će biti određen javnim izvlačenjem.

..::..

U Završne večeri ulazi po 10 najuspješnijih  ženskih i muških klapa prema ocjenama stručnog ocjenjivačkog povjerenstva iz izbornih večeri.

..::..

53. Festival dalmatinskih klapa održati će se 8. lipnja u Bolu na Braču, 15. lipnja u Blatu na Korčuli te od 28. lipnja do 20. srpnja u Omišu.

..::..

 

PROGRAM FESTIVALSKIH DOGAĐANJA IZVAN OMIŠA: (klik)

8. VI., subota; Bol, o. Brač, Tetarin “Dva ferala” – (21 sat)
Večer klapa debitanata

15. VI., subota; Blato, o. Korčula, Velika dvorana Doma kulture Blato – (21 sat)
Večer mješovitih klapa

..::..

PROGRAM FESTIVALSKIH DOGAĐANJA U OMIŠU: (klik)

28. VI., petak; Trg sv. Mihovila, (21 sat)
Autorska večer Krešimira Magdića i Jakše Fiamenga

29. VI., subota; Trg Stjepana Radića, (21 sat)
Večer novih skladbi

30. VI., nedjelja; Trg Stjepana Radića, (21 sat)
Večer izvornih napjeva

5. VII., petak; Trg Stjepana Radića,(21 sat)
Prva izborna večer ženskih i muških klapa

6. VII., subota; Trg Stjepana Radića,(21 sat)
Druga izborna večer ženskih i muških klapa

7. VII., nedjelja; Trg Stjepana Radića,(21 sat)
Treća izborna večer ženskih i muških klapa

12. VII., petak; Trg sv. Mihovila,(21 sat)
Večer klapa iz iseljeništva

13. VII., subota; Trg sv. Mihovila,(21 sat)
24. tradicionalni koncert “Grad Zagreb Gradu Omišu”

19. VII., petak; Trg sv. Mihovila,(21 sat)
Završna večer ženskih klapa

20. VII., subota; Trg sv. Mihovila,(21 sat)
Završna večer muških klapa