Festival - 1968.

Omiš, 20., 21. i 27.7.1968.

RB KLAPA MJESTO VODITELJ
1 ANSAMBL LJUBE STIPIŠIĆA* (m) Split Ljubo Stipišić
2 BONACA (m) Kaštel Lukšić -----
3 DALMACIJACEMENT* (m) Vranjic Ljubo Stipišić
4 FILIP DEVIĆ (m) Split Danijel Šeparović
5 GUSARI S NERETVE* (m) Opuzen -----
6 JEDINSTVO (m) Split Ljubo Stipišić
7 KANELA** (m) Skradin -----
8 LUČICA (m) Split Duško Tambača
9 MOSTAR (m) Mostar Ilija Vasilj
10 OMIŠ (m) Omiš Ljubo Stipišić
11 POLETARCI** (m) Skradin -----
12 PRIJATELJI MORA (m) Sarajevo -----
13 SPLIT* (m) Split -----
14 TROGIR (m) Trogir Josip Veršić
15 VAROŠANI (m) Split Petar Cvitanović

*   -  nastupili samo (i) na večeri novih skladbi

** -  nastupili izvan konkurencije ili kao gosti

VEČER NOVIH SKLADBI
PRVA NAGRADA STRUČNOG ŽIRIJA
skladba SERENADA - glazba i tekst: Tonči Papić; klapa GUSARI S NERETVE (m)-Opuzen
 
DRUGA NAGRADA STRUČNOG ŽIRIJA
skladba IVE CRVIĆ - glazba i tekst: Toma Bebić; klapa SPLIT (m) - Split
 
NAGRADA PUBLIKE
skladba LIPO JE IME OMIŠA GRADA - glazba i tekst: Vitomir Mikelić; klapa DALMACIJACEMENT (m)-Vranjic
 
NAGRADA ZA NAJBOLJI TEKST
skladba KALETO MOJA DRAGA - glazba i tekst: Toma Bebić; klapa; klapa GUSARI S NERETVE (m)-Opuzen


IZVEDENE SKLADBE:
- Brač - Ante Nižetić/Ante Nižetić, izvela klapa SPLIT (m)-Split
- Dalmacijo - Ante Nižetić/Ante Nižetić, izveo OKTET DC (m)-Vranjic
- Ive Crvić - Toma Bebić/Toma Bebić, izvela klapa SPLIT (m)-Split
- Ka val na jugu - J. Sedlar-Spevec/Josip Jelić, izveo ANSAMBL LJUBE STIPIŠIĆA (m)-Split
- Kaleto moja draga - Toma Bebić/Toma Bebić, izvela klapa GUSARI S NERETVE (m) - Opuzen
- Lipo je ime Omiša grada - Vitomir/Mikelić Vitomir Mikelić, izveo OKTET DC (m)-Vranjic
- Nemoj plakat mala Jole - Vedran Biluš/Stjepan Benzon, izveo ANSAMBL LJ.STIPIŠIĆA (m)-Split
- Pisma tuđine - Ante Milatić/Ante Milatić, izvela klapa SPLIT (m) - Split
- Serenada - Tonči Papić/Tonči Papić, izvela klapa GUSARI S NERETVE (m) - Opuzen
- Ženidba barba Tona - Tonči Papić/Tonči Papić, izvela klapa GUSARI S NERETVE (m) - Opuzen


ZAVRŠNA VEČER KLAPA
1. NAGRADA STRUČNOG ŽIRIJA - ZLATNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa LUČICA (m) - Split
2. NAGRADA STRUČNOG ŽIRIJA - SREBRNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa JEDINSTVO (m) - Split
3. NAGRADA STRUČNOG ŽIRIJA - BRONČANI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa TROGIR (m) - Trogir
 
NAGRADA PUBLIKE - ZLATNI OMIŠKI LEUT
klapa TROGIR (m) - Trogir

Službeni plakat festivala

2-fdk-plakat