Festival - 1971.

Prva večer 5. FDK Omiš 1971.
Mjesto:Omiš
Vrijeme: 17.07.1971.

U prvoj izlučnoj večeri 17. srpnja 1971. sudjelovale su klape: MOSTAR (m) - Mostar, SCARDONA (m) - Skradin, TROGIR tamni (m) - Trogir, GUSARI S NERETVE (m) - Metković, BOKELJI (m) - Herceg Novi, CG, DALMACIJACEMENT (m) - Vranjic, PETAR KRUŽIĆ (m) - Klis, LUČICA (m) - Split, MAKARSKA (m) - Makarska, BODULI (m) - Postira, SENJSKA KLAPA (m) - Senj i FINERA (m) - Medulin.

Iste večeri izvedene su i nove skladbe:

RB SKLADBA GLAZBA TEKST IZVELA KLAPA
1 O, diklice Vladimir Berdović nepoznat autor MOSTAR (m) - Mostar
2 Neka zvone opet Stjepo Martinović narodni TROGIR TAMNI (m) - Trogir
3 Jube moja Zdenko Runjić Tomislav Zuppa DALMACIJACEMENT (m) - Vranjic
4 Uz ražanj i žmul Ante Nižetić Ante Nižetić DALMACIJACEMENT (m) - Vranjic
5 Misto moje malo Krešimir Čvrljak Krešimir Čvrljak LUČICA (m) - Split
Druga večer 5. FDK Omiš 1971.
Mjesto:Omiš
Vrijeme: 18.7.1971

U drugoj izlučnoj večeri 18. srpnja 1971. sudjelovale su klape: DALMACIJA (m) - Dugi Rat, GALEB (m) - Omiš, HUM (m) - Vela Luka, KANTADURI (m) - Split, MAESTRAL (m) - Dubrovnik, SRDELA (m) - Makarska, ŠIBENIK (m) - Šibenik, TRAMUNTANA (m) - Biograd n/m, TROGIR (m) - Trogir , VESELJAVCI (m) - Blato n/K i ZADAR (m) - Zadar

Iste večeri izvedene su i nove skladbe: 

RB NAZIV SKLADBE GLAZBA TEKST IZVELA KLAPA
1 Pjesan Lopujkam Vladimir Perdijić Antun Gleđević MAESTRAL (m)-Dubrovnik
2 Poleti, golube, draganu mom Živan Pačić Živan Pačić KANTADURI (m)-Split
3 Ka pas ča dođe po svoju kost Toma Bebić Toma Bebić KANTADURI (m)-Split
4 Dođi, Ane Ivica Bašić Stjepan Benzon TROGIR SVIJETLI (m)-Trogir

 

RB KLAPA MJESTO VODITELJ
1 BODULI (m) Postira Ivo Marinković
2 BOKELJI (m) Herceg Novi, CG Dragan Rakić
3 DALMACIJA (m) Dugi Rat Antun Milatić
4 DALMACIJACEMENT (m) Vranjic Ljubo Stipišić
5 FINERA (m) Medulin Luciano Kapric
6 GALEB (m) Omiš Duško Tambača
7 GUSARI S NERETVE (m) Metković Neven Ereš
8 HUM** (m) Vela Luka -----
9 KANTADURI (m) Split Ljubo Stipišić
10 LUČICA (m) Split Duško Tambača
11 MAESTRAL (m) Dubrovnik Krešimir Magdić
12 MAKARSKA (m) Makarska Joško Buble
13 MOSTAR (m) Mostar Ilija Vasilj
14 PETAR KRUŽIĆ (m) Klis Bogdan Vuković
15 SCARDONA (m) Skradin Krešimir Čvrljak
16 SENJSKA KLAPA (m) Senj Zvonko Benzija
17 SRDELA (m) Makarska Đuro Filipović
18 ŠIBENIK (m) Šibenik Joško Stošić
19 TRAMUNTANA (m) Biograd n/m Silvije Bombardelli/Neven Grgić
20 TROGIR'' (m) Trogir Ljubo Stipišić
21 VESELJAVCI (m) Blato n/K -----
22 ZADAR (m) Zadar Miro Sorić

" - Klapa Trogir nastupila je u dvije postave: Trogir Svijetli i Trogir Tamni

* - nastupili samo na večeri novih skladbi
** - nastupili samo kao gosti Festivala

 
VEČER NOVIH SKLADBI
NAGRADA ZA NAJUSPJEŠNIJU SKLADBU
skladba JUBE MOJA - glazba: Zdenko Runjić; tekst: Tomislav Zuppa
 oktet DALMACIJACEMENT (m) - Vranjic
NAGRADA ZA NAJBOLJU IZVEDBU
klapa LUČICA (m) - Split za skladbu MISTO MOJE MALO - glazba i tekst: Krešimir Čvrljak
1. NAGRADA PUBLIKE
skladba UZ RAŽANJ I ŽMUL - glazba i tekst: Ante Nižetić
oktet DALMACIJACEMENT (m) - Vranjic
 
ZAVRŠNA VEČER KLAPA
1. NAGRADA STRUČNOG ŽIRIJA - ZLATNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa TRAMUNTANA (m) - Biograd
2. NAGRADA STRUČNOG ŽIRIJA - SREBRNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa TROGIR (m) - Trogir
3. NAGRADA STRUČNOG ŽIRIJA - BRONČANI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa SRDELA (m) - Makarska
 :: :: :: ::
1. NAGRADA PUBLIKE - ZLATNI OMIŠKI LEUT
klapa MAESTRAL (m) - Dubrovnik
2. NAGRADA PUBLIKE - SREBRNI OMIŠKI LEUT
klapa TROGIR (m) - Trogir
3. NAGRADA PUBLIKE - BRONČANI OMIŠKI LEUT
oktet DALMACIJACEMENT (m) - Vranjic

 SLUŽBENI PLAKAT
5-fdk-plakat