Festival - 1973.

RB KLAPA MJESTO VODITELJ
1 ANIMA* (m) Split Petar Cvitanović
2 DALMACIJACEMENT (m) Vranjic Ljubo Stipišić
3 FILIP DEVIĆ (m) Split Vinko Lesić
4 FORT OPUS (m) Opuzen -----
5 GUSARI S NERETVE (m) Metković Neven Ereš
6 LAVČEVIĆ (m) Split Antun Milatić
7 LOZJE** (m) Split Silvije Bombardelli
8 LUČICA (m) Split Duško Tambača
9 MAESTRAL (m) Dubrovnik Krešimir Magdić
10 MOREŠKA (m) Korčula Mišo Kirhmajer
11 MOSTAR (m) Mostar Ante Vezilić
12 SRDELA (m) Makarska Đuro Filipović
13 ŠIBENIK (m) Šibenik Ante Barbača
14 ŠKOJARI ANTE MILATIĆA(m) Split Antun Milatić
15 TRAMUNTANA (mj) Biograd n/m Silvije Bombardelli/Neven Grgić
16 TROGIR (m) Trogir Nikolaj Žličar
17 ZADAR (m) Zadar -----
18 ZALIV (m) Vela Luka Tonko Maričić
19 ŽETALICE** (ž) Blato n/K -----

Debitanti: Anima (m)-Split, Škojari Ante Milatića (m)-Split, Zaliv (m)-Vela Luka i Žetalice (ž)-Blato

* - nastupili samo na večeri novih skladbi
** - nastupili samo kao gosti Festivala

VEČER NOVIH SKLADBI
ZLATNA PLAKETA AUTORU NAJUSPJEŠNIJE SKLADBE
skladba DALMATINO, POVIŠĆU PRITRUJENA - glazba i tekst: Ljubo Stipišić - izveo: oktet DALMACIJACEMENT (m) - Vranjic
SREBRNA PLAKETA AUTORU NAJUSPJEŠNIJE SKLADBE
skladba KA' SMO DIGLI CRJENU KAPU NA SIKIRU - glazba: Duško Tambača; tekst: Drago Ivanišević - izvela klapa LUČICA (m) - Split
BRONČANA PLAKETA AUTORU NAJUSPJEŠNIJE SKLADBE
skladba SERENADA U ZORU - glazba: Zdenko Runjić; tekst: Tomislav Zuppa - izvela klapa FILIP DEVIĆ (m)-Split
 
PLAKETA ZA NAJBOLJU IZVEDBU
oktet DALMACIJACEMENT (m) - Vranjic za skladbu DALMATINO, POVIŠĆU PRITRUJENA - glazba i tekst: Ljubo Stipišić-Delmata
 
PLAKETA ZA NAJBOLJI TEKST
-----
ZLATNA PLAKETA PUBLIKE
skladba DALMATINO, POVIŠĆU PRITRUJENA - glazba i tekst: Ljubo Stipišić - izveo: oktet DALMACIJACEMENT (m) - Vranjic
ZAVRŠNA VEČER KLAPA
1. NAGRADA STRUČNOG ŽIRIJA - ZLATNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
oktet DALMACIJACEMENT (m) - Vranjic
2. NAGRADA STRUČNOG ŽIRIJA - SREBRNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa TROGIR (m) - Trogir
3. NAGRADA STRUČNOG ŽIRIJA - BRONČANI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa ŠIBENIK (m) - Šibenik
 
1. NAGRADA PUBLIKE - ZLATNI OMIŠKI LEUT
oktet DALMACIJACEMENT (m) - Vranjic
2. NAGRADA PUBLIKE - SREBRNI OMIŠKI LEUT
klapa MAESTRAL (m) - Dubrovnik
3. NAGRADA PUBLIKE - BRONČANI OMIŠKI LEUT
klapa TROGIR (m) - Trogir

SLUŽBENI PLAKAT

7-fdk-plakat

Službeni plakat 7. Festivala dalmatinskih klapa. Autor akademski kipar Kažimir Hraste