Festival - 1979.

RB KLAPA MJESTO VODITELJ
1 DALMACIJA (m) Dugi Rat Duško Tambača
2 FILIP DEVIĆ (m) Split Vinko Lesić
3 GIMNAZIJKE (ž) Koper, SLO Mirko Slosar
4 HORIZONT* (m) Baška Voda Aleksandar Srzić
5 JADERA (m) Zadar Zvonimir Keran
6 JADRANTRANS (m) Split Miljenko Višić
7 JADRIJA (m) Šibenik Ivo Lakoš
8 KAMEN (m) Kamen Petar Cvitanović
9 KANTI (m) Trogir Duško Geić
10 KAŠTELA (m) Donja Kaštela Berislav Vuletin
11 LEUT (m) Zadar Marin Čović
12 LINÐO (m) Dubrovnik Krešimir Magdić
13 LUČICA* (m) Split Duško Tambača
14 MAESTRAL* (m) Dubrovnik Miho Bulić
15 MARASKA (m) Zadar B.Sikirić/Ž.Vukoša
16 MATIJA GUBEC (m) Mravince Petar Cvitanović
17 MIRTA (ž) Brela Aleksandar Srzić
18 MOSTAR (m) Mostar Živko Ključe
19 OMIŠ (m) Omiš Duško Tambača
20 OŠJAK (m) Vela Luka Petar Prizmić
21 PLAŽA (m) Sveta Nedjelja Antun Milatić
22 POLJICA (m) Tugare Marko Marin
23 SKRADINSKI BUK (m) Skradin Ivica Sušić
24 SOLIN (m) Solin -----
25 SOVODENJSKI NONET (m) Gorizia, ITA Zdravko Petejan
26 STUDENAC (m) Blato n/K Ino Petković
27 ŠKVER-BRODOSPLIT (mj) Split Duško Tambača
28 TRIBUNJKE (ž) Tribunj Ljubica Popov
29 VELA LUKA (m) Vela Luka Petar Prizmić
30 ZADRANKE (ž) Zadar Mirjana Šimunda
31 ZLATNA LUKA (m) Sukošan Zvonimir Keran

* - nastupili samo/i na večeri novih skladbi

Kao debitanti nastupili su (11): Gimnazijke (ž)-Koper, Horizont (m)-Baška Voda, Leut (m)-Zadar, Linđo (m)-Dubrovnik, Mirta (ž)-Brela, Plaža (m)-Sveta Nedjelja, Poljcća (m)-Tugare, Sovodenjski nonet (m)-Gorizia, Tribunjke (ž)-Tribunj, Vela Luka (m)-Vela Luka i Zlatna Luka (m)-Sukošan

MUŠKE KLAPE 26
ŽENSKE KLAPE 4
MJEŠOVITE KLAPE 1
UKUPNO 31
KLAPE DEBITANTI 11
IZ INOZEMSTVA 2

VEČER NOVIH SKLADBI
ZLATNA PLAKETA AUTORU NAJUSPJEŠNIJE SKLADBE
skladba MOJ DID - Glazba: Duško Tambača; tekst: Drago Ivanišević - Izvela: klapa LUČICA (m) – Split
SREBRNA PLAKETA AUTORU NAJUSPJEŠNIJE SKLADBE
Nagrada nije dodjeljena
BRONČANA PLAKETA AUTORU NAJUSPJEŠNIJE SKLADBE
Nagrada nije dodjeljena
 
PLAKETA ZA NAJBOLJU IZVEDBU
klapa LUČICA (m) - Split za skladbu MOJ DID - Glazba: Duško Tambača; tekst: Drago Ivanišević
 
PLAKETA ZA NAJBOLJI TEKST
-----
ZLATNA PLAKETA PUBLIKE
skladba MOJ DID - Glazba: Duško Tambača; tekst: Drago Ivanišević - Izvela: klapa LUČICA (m) – Split
PLAKETA KLAPI DEBITANTU
klapa LINÐO (m) - Dubrovnik
ZAVRŠNA VEČER KLAPA
1. NAGRADA STRUCNOG ŽIRIJA - ZLATNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa MAESTRAL (m) – Dubrovnik
2. NAGRADA STRUCNOG ŽIRIJA - BRONČANI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa FILIP DEVIĆ (m) – Split
klapa JADRIJA (m) – Šibenik
3. NAGRADA STRUCNOG ŽIRIJA - SREBRNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa SOLIN (m) – Solin
 
1. NAGRADA PUBLIKE - ZLATNI OMIŠKI LEUT
klapa JADRIJA (m) – Šibenik
2. NAGRADA PUBLIKE - SREBRNI OMIŠKI LEUT
klapa MOSTAR (m) – Mostar
3. NAGRADA PUBLIKE - BRONČANI OMIŠKI LEUT
klapa MAESTRAL (m) – Dubrovnik

SLUŽBENI PLAKAT

13-fdk-plakat

Službeni plakat 13. Festivala dalmatinskih klapa. Autor akademski kipar Kažimir Hraste