Festival - 1984.

RB KLAPA MJESTO VODITELJ
1 BILICE  (m) Bilice Ivo Mikuličin
2 BRODOSPLIT (m) Split Vedran Piplović
3 ČRNOMIRI (m) Čara Dinko Fio
4 DALMACIJA (m) Dugi Rat Duško Tambača
5 FILIP DEVIĆ (m) Split Vinko Lesić
6 FILIP DEVIĆ (ž) Split Vinko Lesić
7 GAJETA (m) Zadar Nikica Gregov
8 JADRANTRANS (m) Split Vinko Lesić
9 JADRIJA* (m) Šibenik Ivo Lakoš
10 KALI (m) Kali Marinko Rušev
11 KAMEN (m) Kamen Deni Kodrić
12 KRK (m) Krk Ivica Frleta
13 MAESTRAL* (m) Dubrovnik Krešimir Magdić
14 METKOVIĆ (m) Metković Živko Ključe
15 OMIŠ (m) Omiš Miroslav Rogošić
16 OŠJAK* (m) Vela Luka Dinko Fio
17 PTT (m) Split Rajmir Kraljević
18 RADOVAN (m) Trogir Joško Ćaleta
19 SINJ (m) Sinj Mojmir Čačija
20 SKRADINSKI BUK (m) Skradin Ivica Sušić
21 SPLIT (ž) Split Duško Tambača
22 STUDENAC (m) Blato n/K Tonči Padovan
23 TEŽACI (m) Trogir Duško Geić
24 TISNO (m) Tijesno Srećko Veldić
25 ZADRANKE (ž) Zadar Ivo Nižić
26 ZVUCI DALMACIJE** (m) Perth, Australia -----

* - nastupili na večeri novih skladbi
** - nastupili kao gosti Festivala ili izvan konkurencije

Kao debitanti u izbornim i izlučnim večerima nastupile su 2 klape:  Krk (m)-Krk,  Sinj (m)-Sinj.

MUŠKE KLAPE 22
ŽENSKE KLAPE 3
MJEŠOVITE KLAPE 1
UKUPNO 26
KLAPE DEBITANTI 2
IZ INOZEMSTVA 1

VEČER NOVIH SKLADBI
ZLATNA PLAKETA AUTORU NAJUSPJEŠNIJE SKLADBE
skladba SVITLA NOĆ - Glazba: Dinko Fio; tekst: Pere Ljubić; izvela klapa OŠJAK (M)-Vela Luka
SREBRNA PLAKETA AUTORU NAJUSPJEŠNIJE SKLADBE
skladba URA DEVETA - Glazba: Krešimir Magdić; tekst: Mato Jerinić -Izvela: klapa MAESTRAL (m) - Dubrovnik
BRONČANA PLAKETA AUTORU NAJUSPJEŠNIJE SKLADBE
skladba S KAMENA SE VIDI MORE - Glazba i tekst: Deni Kodrić; izvela klapa KAMEN (m)-Kamen
 
PLAKETA ZA NAJBOLJU IZVEDBU
klapa MAESTRAL (m) - Dubrovnik za skladbu URA DEVETA - Glazba: Krešimir Magdić; tekst: Mato Jerinić
 
PLAKETA ZA NAJBOLJI TEKST
-----
NAGRADA PUBLIKE
skladba URA DEVETA - Glazba: Krešimir Magdić; tekst: Mato Jerinić -Izvela: klapa MAESTRAL (m) - Dubrovnik
PLAKETA KLAPI DEBITANTU
klapa SINJ - Sinj
ZAVRŠNA VEČER KLAPA
1. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - ZLATNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa ZADRANKE (ž) - Zadar
2. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - SREBRNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa FILIP DEVIĆ (m) - Split
3. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - BRONČANI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa SINJ (m) - Sinj
 
1. NAGRADA PUBLIKE - ZLATNI OMIŠKI LEUT
klapa ZADRANKE (ž) - Zadar
2. NAGRADA PUBLIKE - SREBRNI OMIŠKI LEUT
klapa SINJ (m) - Sinj
3. NAGRADA PUBLIKE - BRONČANI OMIŠKI LEUT
klapa RADOVAN (m) - Trogir

18-fdk-plakat

Službeni plakat 18. Festivala dalmatinskih klapa. Autor akademski kipar Kažimir Hraste