Festival - 1998.

RB KLAPA MJESTO VODITELJ
1 ADRION (m) Makarska Ivo Babić
2 AR'JA (m) Vranjic Terezija Kusanović
3 BAKLJE (m) Rijeka Vinko Badjuk
4 BAKLJE (ž) Rijeka Ante Rados
5 BIOGRAJKE (ž) Biograd n/m -----
6 BEPO** (dj) Omiš Terezija Kusanović
7 BLAJKE (ž) Blato n/K Janes Vlašić
8 CAMBI (m) Kaštel Kambelovac Rajmir Kraljević
9 CESARICE (ž) Zagreb Bojan Pogrmilović
10 CRNOMIRI ** (m) Čara -----
11 DIADORA (ž) Zadar Tatjana Zorić
12 F-DALMATINKE** (ž) Split -----
13 FIJOLICE (ž) Bribir Pavao Kombol
14 FILIP DEVIĆ** (m) Split -----
15 FILIP DEVIĆ (ž) Split Duško Tambača
16 FORTUNAL (m) Rijeka -----
17 GALIJA (m) Zadar Ivo Nižić
18 GAROFULI (ž) Bibinje Marin Šimunić
19 GOSPOJICE (ž) Dugi Rat Nensi Barić
20 GRIČANKE (ž) Zagreb Zdravko Vitković
21 GUSARICA (ž) Komiža Đino Mladineo
22 IDASSA (ž) Zadar Marin Čović
23 INTRADE (m) Zadar Davor Petrović
24 JELSA (m) Zagreb Marko Rogošić
25 KAČIĆ (m) Gradac Ivica Kaleb
26 KAMEN (m) Kamen Vinko Lesić
27 KASTAV (m) Kastav Saša Matovina
28 KASTAV (ž) Kastav Saša Matovina
29 KOSTRENKE (ž) Kostrena Vinko Badjuk
30 KUMPANJI (m) Blato n/K Janes Vlašić
31 KUNJKE (ž) Tkon Marinko Rušev – Bepo
32 LANTERNA (ž) Vela Luka Ivan Salečić
33 LEBIĆ (m) Zagreb Jakša Primorac
34 LEVUT (m) Vela Luka Janes Vlašić
35 LINĐO-N* (m) Dubrovnik -----
36 LUCIUS (m) Tučepi Milan Jakić
37 LUKA* (ž) Rijeka Ivan Nino Načinović
38 MASTRINKA (m) Donja Kaštela Mario Milin
39 MIRJE (ž) Smokvica Ivan Salečić
40 NOSTALGIJA (m) Zagreb -----
41 OMIŠ (m) Omiš Nensi Barić
42 PONENT (m) Zadar Zoran Petrović
43 POSEIDON (m) Šibenik Eliana Trutin
44 PUČKI PIVAČI BILICE** Bilice -----
45 PUČKI PIVAČI KAMEN** Kamen -----
46 PUČKI PIVAČI SOLIN** Solin -----
47 PUČKI PIVAČI TUGARE** Tugare -----
48 REFUL (m) Split Ivica Zaninović
49 RUSULICE (ž) Rijeka Darko Majstorović
50 SAGENA (m) Zagreb -----
51 SENJKINJE (ž) Senj Darko Majstorović
52 SINJ (m) Sinj Mojimir Čačija
53 SMILJE(ž) Omiš Mia Šimić
54 SRDELA (m) Makarska Zoran Filipović
55 STONKE (ž) Ston Teja Barović
56 SUBRENUM (m) Župa Dubrovačka Ivan Vlašić
57 ŠKRLJEVO (m) Škrljevo Jadran Matešin
58 ŠUFIT (m) Split Duško Tambača
59 TAMARIN (ž) Vranjic Terezija Kusanović
60 TANAGRA (ž) Vis Lenka Grahovac
61 TEHA (ž) Cres Mirjana Mikičić-Flego
62 TRAGOS (m) Trogir Joško Košćina
63 TROGIR (ž) Trogir Mario Milin
64 UŽANCA KRAGIĆ (m) Split Mario Milin
65 VIOLA (ž) Sv.Filip i Jakov Barbara Batur
66 ZVJEZDICE** (dj) Vis Lenka Grahovac

*  nastupili samo na večeri novih skladbi
** nastupili samo kao gosti Festivala

Kao debitanti nastupile su klape (16): Ar'ja (m)-Vranjic, Diadora (ž)-Zadar, Fijolice (ž)-Bribir, Garofuli (ž)-Bibinje, Kačić (m)-Gradac, Kastav (ž)-Kastav, Kunjke (ž)-Tkon, Lanterna (ž)-Vela Luka, Mirje (ž)-Smokvica, Ponent (m)-Zadar, Rusulice (ž)-Rijeka, Stonke (ž)-Ston, Škrljevo (m)-Škrljevo, Tanagra (ž)-Vis, Tragos (m)-Trogir i Trogir (ž)-Trogir

MUŠKE KLAPE 32
ŽENSKE KLAPE 28
PUČKI PJEVAČI 4
DJEČJE KLAPE 2
KLAPE DEBITANTI 16

 

Na izbornim odnosno završnim večerima Festivala, muške i ženske klape ocjenjuje Stručni ocjenjivački zbor koji se sastoji od uglednih profesora glazbe, skladatelja i muzikologa. Na završnim večerima muških i ženskih klapa svoje bodove odnosno glasove daje i nazočna publika. Svaki član Stručnog ocjenjivačkog zbora ocjenjuje pojedine klape na osnovu izvedenih skladbi ocjenom od 1 do 12. Zbrajanjem dodijeljenih ocjena dobiva se ukupni broj bodova na temelju kojih se proglašavaju klape pobjednici.

REZULTATI ZAVRŠNIH VEČERI
ZAVRŠNA VEČER ŽENSKIH KLAPA - OMIŠ
RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 6 7 UKUP PUBL
1 TROGIR (ž) - Trogir Mario Milin 8,5 9,0 6,0 8,5 9,5 7,5 9,0 57.5  3
2 KASTAV (ž) - Kastav Saša Matovina 8,5 8,0 6,0 8,5 9,0 8,0 8,0 56  1
3 GUSARICA (ž) - Komiža Đino Mladineo 8,5 7,5 6,0 8,5 8,5 8,5 8,0 55.5  0
4 SENJKINJE (ž) – Senj Darko Majstorović 9,5 9,0 6,0 9,5 9,5 8,0 9,5 61  1
5 BAKLJE (ž) - Rijeka Ante Rados 9,0 10,0 6,0 9,5 10,0 9,0 10,0 64  3
6 VIOLA (ž) - Sv.Filip i Jakov Barbara Batur 9,0 8,0 6,0 9,0 10,0 10,0 9,0 61  22
7 TEHA (ž) - Cres Mirjana Mikičić-Flego 9,5 10,5 6,0 10,0 9,5 10,5 11,0 67  11
8 TAMARIN (ž) - Vranjic Terezija Kusanović 10,0 9,5 6,0 10,0 11,0 10,0 11,0 67.5  11
9 FILIP DEVIĆ (ž) - Split Duško Tambača 10,0 10,0 6,0 11,0 10,0 10,5 10,5 68  12
10 LUKA (ž) - Rijeka Ivan Nino Načinović 10,0 10,5 6,0 10,5 11,0 11,0 11,0 70  13
11 GRIČANKE (ž) - Zagreb Zdravko Vitković 10,5 11,0 6,0 11,5 11,0 10,5 10,5 72  3
12 CESARICE (ž) - Zagreb Bojan Pogrmilović 11,5 12,0 6,0 12,0 12,0 12,0 12,0 77.5  111

Članovi stručnog ocjenjivačkog zbora: 1 - dr.Miljenko Grgić; 2 - mo.Vlado Sunko; 3 - mo. Silvije Bombardelli; 4 - prof.Rozarija Samodol; 5 - prof.Eduard Tudor; 6. - dr.Jerko Bezić, 7 - mr.Vedrana Milin-Ćurin

ZAVRŠNA VEČER MUŠKIH KLAPA - OMIŠ

RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 6 7 UKUP PUBL
1 LEBIĆ (m) - Zagreb Jakša Primorac 9,0 9,0 8,5 9,0 9,0 7,0 9,0 60.5 10
2 SAGENA (m) - Zagreb ----- 8,0 8,5 10,5 9,0 8,5 7,0 9,0 59.5 1
3 ŠUFIT (m) - Split Duško Tambača 8,0 8,0 9,0 9,0 9,5 8,0 9,5 61 16
4 MASTRINKA (m) - Donja Kaštela Mario Milin 8,0 9,5 9,5 10,0 9,0 8,5 11,0 65.5 3
5 JELSA (m) - Zagreb Marko Rogošić 9,0 9,0 9,5 9,5 9,5 10,0 11,0 67.5 9
6 SUBRENUM (m) - Župa Dubrovačka Ivan Vlašić 9,0 9,5 10,0 9,5 10,0 9,5 10,5 68 14
7 ADRION (m) - Makarska Ivo Babić 9,0 10,5 10,0 10,5 10,5 10,5 10,5 71.5 15
8 KUMPANJI (m) - Blato n/K Janes Vlašić 7.5 10,0 9,0 10,0 10,0 11,0 10,0 67.5 21
9 NOSTALGIJA (m) - Zagreb ----- 8,5 10,5 10,0 11,0 10,5 10,5 11,0 72 21
10 KAMEN (m) - Omiš Vinko Lesić 11,0 11,0 11,5 12,0 12,0 11,5 12,0 81 235
11 FORTUNAL (m) – Rijeka Duško Tambača 10,0 11,0 11,0 11,0 12,0 11,5 12,0 78.5 29
12 CAMBI (m) - Kaštel Kambelovac Rajmir Kraljević 11.5 11,5 11,5 12,0 12,0 12,0 12,0 82.5 159

Članovi stručnog ocjenjivačkog zbora: 1 - mo.Dušan Šarac; 2 - dr.Miljenko Grgić; 3 - mo.Vlado Sunko; 4 - prof.Rozarija Samodol; 5 - prof.Eduard Tudor; 6. - dr.Jerko Bezić, 7 - mr.Vedrana Milin-Ćurin

REZULTATI IZBORNIH VEČERI
1. IZBORNA VEČER MUŠKIH KLAPA - OMIŠ
2. IZBORNA VEČER MUŠKIH KLAPA - OMIŠ
1. IZBORNA VEČER ŽENSKIH KLAPA - OMIŠ
2. IZBORNA VEČER ŽENSKIH KLAPA - OMIŠ

OBJAŠNJENJE
Bodovi od strane Stručnog ocjenjivačkog zbora na završnim večerima muških i ženskih klapa odlučuju o nagradama zlatnog, srebrnog i brončanog štita sa grbom grada Omiša, dok brojevi glasova publike odlučuju o nagradama zlatnog, srebrnog i brončanog omiškog Leuta. Na izbornim večerima Festivala, bodovima prikupljenim od strane Stručnog ocjenjivačkog zbora, muške i ženske klape ostvaruju pravo nastupa na finalnim večerima odnosno bivaju eliminirane iz daljnjeg natjecanja.
Osvojeni bodovi su plod rada Stručnog ocjenjivačkog zbora koji jednako tretira one najstarije i najiskusnije klape i klape debitante. Svi dostupni podaci o bodovima su dati u tablicama radi li se o izbornim ili završnim večerima pojedinih Festivala.
Tamno označene klape u izbornim večerima Festivala izborile su pravo nastupa u finalnim večerima. Ostale klape su eliminirane iz daljnjeg natjecanja. Tamno označene klape na završnim večerima Festivala predstavljaju pobjednike odnosno dobitnike festivalskih nagrada na temelju osvojenih bodova. Ostale nagrade koje nisu vezane uz bodove možete naći na stranicama klapa pobjednika pojedinih Festivala.

VEČER NOVIH SKLADBI
VEČER NOVIH SKLADBI
1. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - ZLATNA PLAKETA BISER JADRANA
skladba POLETIJA SIVI SOKO - glazba: Pero Gotovac ; tekst: Petar Vulić - izvela: klapa NOSTALGIJA (m) - Zagreb
2. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - SREBRNA PLAKETA BISER JADRANA
skladba KAD UMIRE TEŽAK - glazba: Krešimir Magdić ; tekst: Jakša Fiamengo - izvela: klapa VIOLA (ž) - Sv. Filip i Jakov
3. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - BRONČANA PLAKETA BISER JADRANA
skladba ZEMLJO MOJA, KRUHU BLAGOSLOVLJEN - glazba: Duško Tambača ; tekst: Jakša Fiamengo - izvela: klapa ADRION (m) - Makarska
PLAKETA ZA NAJBOLJU IZVEDBU
klapa KAMEN (m) - Kamen - KROZ GODIŠĆA ČA ODZVANJO - glazba: Pero Gotovac ; tekst: Marin Franičević
PLAKETA DRAGO IVANIŠEVIĆ ZA NAJBOLJE STIHOVE
JAKŠA FIAMENGO - Zemljo moja, kruhu blagoslovljen , uglazbio Duško Tambača - izvela: klapa ADRION (m) - Makarska
NAGRADA PUBLIKE LIPIN CVIT
skladba ZEMLJO MOJA, KRUHU BLAGOSLOVLJEN - glazba: Duško Tambača ; tekst: Jakša Fiamengo - izvela: klapa ADRION (m) - Makarska
KLAPA DEBITANT
NAGRADA KLAPI DEBITANTU
klapa LEBIĆ (m) - Zagreb
klapa TROGIR (ž) - Trogir
ZAVRŠNA VEČER ŽENSKIH KLAPA
1. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - ZLATNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa CESARICE (ž) - Zagreb
2. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - SREBRNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa GRIČANKE (ž) - Zagreb
3. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - BRONČANI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa LUKA (ž) - Rijeka
 
1. NAGRADA PUBLIKE - ZLATNI OMIŠKI LEUT
klapa CESARICE (ž) - Zagreb
2. NAGRADA PUBLIKE - SREBRNI OMIŠKI LEUT
klapa VIOLA (ž) - Sv. Filip i Jakov
3. NAGRADA PUBLIKE - BRONČANI OMIŠKI LEUT
klapa LUKA (ž) - Rijeka
BAŠĆINSKI GLASI
NAGRADA NIJE DODJELJIVANA
ZAVRŠNA VEČER MUŠKIH KLAPA
1. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - ZLATNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa CAMBI (m) - Kaštel Kambelovac
2. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - SREBRNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa KAMEN (m) - Kamen
3. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - BRONČANI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa FORTUNAL (m) - Rijeka
 
1. NAGRADA PUBLIKE - ZLATNI OMIŠKI LEUT
klapa KAMEN (m) - Kamen
2. NAGRADA PUBLIKE - SREBRNI OMIŠKI LEUT
klapa CAMBI (m) - Kaštel Kambelovac
3. NAGRADA PUBLIKE - BRONČANI OMIŠKI LEUT
klapa FORTUNAL (m) - Rijeka

KLAPSKI JUBILEJI
KLAPA KAMEN (m) - Kamen, 40 godina od utemeljenja
SLUŽBENI PLAKAT

32-fdk-plakat

Službeni plakat 32. Festivala dalmatinskih klapa. Autor akademski kipar Kažimir Hraste