Festival - 2002.

RB KLAPA MJESTO VODITELJ
1 ADRIATIKUM** (mj) Njemačka -----
2 ADRION (m) Makarska Ivo Babić
3 ANIMA MARIS* (ž) Sv.Filip i Jakov Ljubo Stipišić
4 BAKLJE (ž) Rijeka Ante Rados
5 BILE VILE (ž) Rogoznica Ivo Mikuličin
6 BILICE (m) Bilice Eliana Trutin
7 BONACA** (m) Šibenik Ivo Mikuličin
8 CANTUS (m) Sv.Filip i Jakov Ljubo Stipišić
9 CINKVINA (m) Šibenik -----
10 CRIKVENICA (m) Crikvenica Ante Rados
11 ČUVITE (ž) Gornje Selo -Šolta Marija Brunsko
12 ĆAKULONE (ž) Zagreb Jurica Bošković
13 DALMATINKE (ž) Split Vinko Lesić
14 DIŠPET (ž) Zagreb Jurica Bošković
15 FA LINĐO (ž) Dubrovnik Vedran Ivanković
16 FILIP DEVIĆ (m) Split Jakša Gilić
17 FILIP DEVIĆ (ž) Split Duško Tambača
18 FORTICA* (m) Šibenik Ante Barbača
19 FORTICA (ž) Klis Goran Caktaš
20 GAROFULI (ž) Bibinje Marin Šimunić
21 GRDELIN* (ž) Zagreb Jakša Primorac
22 GRIČANKE (ž) Zagreb Nina Cossetto
23 HRELJIN (ž) Hreljin Ivan Nino Načinović
24 ISKON (m) Split -----
25 JEDINSTVO (ž) Split Nela Bujas Luketić
26 KADENA (m) Zadar Tatjana Zorić
27 KAMEN (ž) Kamen Vinko Lesić
28 KAMEN SSM* (m) Kamen Vinko Lesić
29 KASTAV (ž) Kastav Saša Matovina
30 KOLAPJANKE (ž) Sisak Ivana Srbljan
31 KUMPANJI* (m) Blato n/K Janes Vlašić
32 LINĐO-N* (mj) Dubrovnik Krešimir Magdić
33 LUKA** (ž) Rijeka Olja Dešić
34 MARETA (m) Smokvica Ljubomir Pecotić
35 MASTRINKA (m) Kaštela Mira Milašević
36 MAŽURANA (ž) Novi Vinodolski Marija Prpić
37 MIRJE (ž) Smokvica Ivan Salečić
38 MORE (m) Šibenik Eliana Trutin
39 MURTELA (ž) Zadar Jelena Prostran
40 MURTILICA (ž) Primošten Duško Tambača
41 NOSTALGIJA (m) Zagreb -----
42 NUGAL (m) Makarska Fran Kaštelanin
43 ORŠULICE (ž) Vodice -----
44 OŠTRO (m) Konavle Ivo Kordić
45 PASIKA (m) Kostanje Mijo Stanić
46 POLJICA (mj) Tugare Duško Tambača
47 PROVERSA (m) Zagreb Mario Markovina
48 PUNTARI* (m) Omiš Terezija Kusanović
49 RAGUSAVECCHIA (m) Cavtat Maja Marušić
50 REFUL (m) Split -----
51 REVELIN (ž) Korčula Velebit Veršić
52 RUSULICE (ž) Rijeka Darko Majstorović
53 SAGENA* (m) Zagreb Tomislav Meštrić
54 SINJ** (m) Sinj Mojimir Čačija
55 SKLAD (ž) Bakar Vinko Badjuk
56 SKRADINKE (ž) Skradin Ivo Mikuličin
57 SOLIN (m) Solin Duško Tambača
58 SV. LUKA (m) Otok Boris Bošković
59 ŠUFIT (m) Split Duško Tambača
60 TAMARIN (ž) Vranjic Duško Tambača
61 TEHA (ž) Cres Mirjana Mikičić-Flego
62 TEUTA* (m) Šibenik Toni Grguričin
63 TRAGOS (m) Trogir Jasminko Šetka
64 TRILJ (m) Trilj Ante Šipić-Sokol
65 VERSI (m) Split -----
66 VINČACE (m) Novi Vinodolski Pavao Kombol
67 VIOLA (ž) Zadar Nebojša Lakić
68 VOLAT (m) Pučišća Marko Bauk
69 VOLOSKO (ž) Opatija Darko Majstorović
70 ŽULJANKE (ž) Žuljana Renata Hasan

* - nastupili samo/i na večeri novih skladbi
** - nastupili samo kao gosti Festivala 

MUŠKE KLAPE 38
ŽENSKE KLAPE 31
MJEŠOVITE KLAPE 1
DEBITANTI 14

Na izbornim odnosno završnim večerima Festivala, muške i ženske klape ocjenjuje Stručni ocjenjivački zbor koji se sastoji od uglednih profesora glazbe, skladatelja i muzikologa. Na završnim večerima muških i ženskih klapa svoje bodove odnosno glasove daje i nazočna publika. Svaki član Stručnog ocjenjivačkog zbora ocjenjuje pojedine klape na osnovu izvedenih skladbi ocjenom od 1 do 10. Zbrajanjem dodijeljenih ocjena dobiva se ukupni broj bodova na temelju kojih se proglašavaju klape pobjednici. Najveća i najmanja dodjeljena ocjena ne uzimaju se u obzir kod zbrajanja (u tablici prikazane tamno).

REZULTATI ZAVRŠNIH VEČERI
ZAVRŠNA VEČER MUŠKIH KLAPA - OMIŠ
RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 UKUP PUBL
1 GRDELIN (m) – Zagreb ----- 8.7 8.6 8.8 8.6 9.0 8.7 8.9 8.8 8.7 61.2 10
2 CRIKVENICA (m) - Crikvenica Ante Rados 8.5 9.1 8.6 9.2 8.5 9.0 9.4 8.1 9.4 62.3 30
3 KUMPANJI (m) - Blato n/K Janes Vlašić 8.4 8.8 9.0 8.9 9.1 9.2 9.2 9.2 8.6 62.8 27
4 NOSTALGIJA (m) - Zagreb ----- 9.0 8.7 9.2 9.1 8.9 9.3 9.4 8.9 9.2 63.6 8
5 KAMEN SSM (m) - Kamen Vinko Lesić 8.6 9.0 9.1 9.3 9.6 9.6 9.5 9.3 8.8 64.6 139
6 MORE (m) - Šibenik Eliana Trutin 8.9 9.2 9.4 9.0 9.4 9.0 8.9 8.7 9.1 63.5 19
7 VOLOSKO (ž) - Opatija Darko Majstorović 8.6 8.8 8.9 8.7 8.6 9.1 9.1 8.9 9.0 62.0 5
8 VINČACE (m) - Novi Vinodolski Pavao Kombol 9.5 9.0 8.7 8.9 9.0 9.6 9.2 9.4 8.9 63.9 6
9 FORTICA (m) - Šibenik Ante Barbača 9.2 9.3 9.3 9.4 9.2 9.2 9.2 9.0 9.8 64.8 11
10 ADRION (m) – Makarska Ivo Babić 9.4 9.4 9.2 9.2 9.3 9.5 9.3 9.1 9.3 65.1 18
11 FILIP DEVIĆ (m) – Split Jakša Gilić 9.2 9.5 9.5 9.5 9.5 9.4 9.6 9.3 9.6 66.3 15
12 PUNTARI (m) – Omiš Terezija Kusanović 9.8 9.7 9.6 9.8 9.7 9.7 9.9 9.8 9.7 68.2 239

Stručno povjerenstvo radilo je u sastavu: prof.Rozarija Samodol, prof.Eduard Tudor, mo.Vlado Sunko, mo.Dušan Šarac, mo.Mojimir Čačija, dr.Ivana Tomić - Ferić, mo.Joško Ćaleta, mo.Bojan Pogrmilović i mo.Vladan Vuletin

ZAVRŠNA VEČER ŽENSKIH KLAPA - OMIŠ

RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 UKUP PUBL
1 SKRADINKE (ž) - Skradin Ivo Mikuličin 9.2 9.2 8.5 8.2 8.6 8.9 8.8 8.5 8.5 61.0 37
2 HRELJIN (ž) - Hreljin Ivan Nino Načinović 8.8 8.5 7.8 8.4 8.5 8.4 8.4 7.8 8.5 58.5 2
3 GRIČANKE (ž) - Zagreb Nina Cossetto 9.2 8.7 7.9 8.3 9.0 8.5 8.5 8.0 9.0 60,0 5
4 REVELIN (ž) - Korčula Velebit Veršić 9.0 8.7 8.4 8.5 8.4 8.3 8.3 9.0 8.6 59.9 50
5 VIOLA (ž) - Zadar Nebojša Lakić 8.9 8.8 8.0 8.7 8.7 8.6 8.5 8.6 8.7 60.6 3
6 TEHA (ž) - Cres Mirjana Mikičić-Flego 9.0 8.9 8.9 9.0 8.9 9.1 8.6 9.0 9.1 62.8 4
7 DIŠPET (ž) - Zagreb Jurica Bošković 9.6 9.0 8.4 9.2 9.1 9.5 9.3 8.8 9.2 64.1 58
8 BAKLJE (ž) - Rijeka Ante Rados 8.8 8.8 8.0 9.3 8.3 9.2 8.6 8.6 8.3 60.6 2
9 KASTAV (ž) - Kastav Saša Matovina 9.3 9.0 8.9 9.6 9.3 9.3 8.7 9.5 9.3 64.6 7
10 FILIP DEVIĆ (ž) - Split Duško Tambača 9.5 9.1 9.2 9.5 9.5 9.6 9.2 9.3 9.5 65.7 13
11 DALMATINKE (ž) - Split Vinko Lesić 9.2 8.8 9.3 9.4 9.4 8.1 9.1 9.2 9.4 64.6 13
12 LUKA (ž) - Rijeka Olja Dešić 9.8 9.3 9.5 9.9 9.8 9.7 9.6 9.5 9.8 67.7 76

Stručno povjerenstvo radilo je u sastavu: prof.Rozarija Samodol, prof.Eduard Tudor, mo.Vlado Sunko, mo.Dušan Šarac, mo.Mojimir Čačija, dr.Ivana Tomić - Ferić, mo.Joško Ćaleta, mo.Bojan Pogrmilović i mo.Vladan Vuletin

REZULTATI VEČERI IZVORNIH NAPJEVA
RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 6 7 8 UKUP PUBL
1 VOLAT (m) - Pučišća Marko Bauk 7.5 7.8 7.5 6.8 7.5 7.3 7.0 8.2 44.6 11
2 OŠTRO (m) - Konavle Ivo Kordić 7.7 8.8 7.8 7.6 7.9 7.9 7.5 8.3 47.2 0
3 ISKON (m) - Split ----- 8.5 9.0 7.9 8.8 8.5 8.2 7.9 9.1 50.9 15
4 TRAGOS (m) - Trogir Jasminko Šetka 8.6 8.6 8.5 8.0 8.8 8.4 7.7 8.9 50.9 6
5 TEUTA (m) - Šibenik Toni Grguričin 9.2 9.4 9.2 9.0 9.4 9.3 9.0 9.1 55.2 24
6 SOLIN (m) - Solin Duško Tambača 8.2 8.5 8.7 8.0 9.1 8.2 7.8 8.9 50.5 5
7 KAMEN SSM (m) - Kamen Vinko Lesić 9.0 9.3 8.8 9.2 9.0 9.0 8.0 9.3 54.3 7
8 CINKVINA (m) - Šibenik ----- 8.7 9.1 8.9 9.0 8.6 8.8 8.2 9.1 53.1 5
9 KUMPANJI (m) - Blato n/K Janes Vlašić 9.4 9.6 9.3 8.9 9.2 9.3 8.4 9.4 55.5 52
10 REFUL (m) - Split ----- 9.3 9.2 9.5 8.8 8.9 9.1 8.1 9.2 54.5 17
11 NUGAL (m) - Makarska Fran Kaštelanin 9.5 9.5 9.1 9.4 9.3 9.4 7.9 9.4 56.1 12

Stručni ocjenjivački sud radio je u sastavu: prof.Rozarija Samodol, prof.Eduard Tudor, mo.Vlado Sunko, mo.Dušan Šarac, mo.Mojimir Čačija, dr.Ivana Tomić - Ferić, mo.Joško Ćaleta, prof.Terezija Kusanović i prof.Mijo Stanić.

OBJAŠNJENJE
Bodovi od strane Stručnog ocjenjivačkog zbora na završnim večerima muških i ženskih klapa odlučuju o nagradama zlatnog, srebrnog i brončanog štita sa grbom grada Omiša, dok brojevi glasova publike odlučuju o nagradama zlatnog, srebrnog i brončanog omiškog Leuta. Na izbornim večerima Festivala, bodovima prikupljenim od strane Stručnog ocjenjivačkog zbora, muške i ženske klape ostvaruju pravo nastupa na finalnim večerima odnosno bivaju eliminirane iz daljnjeg natjecanja.
Osvojeni bodovi su plod rada Stručnog ocjenjivačkog zbora koji jednako tretira one najstarije i najiskusnije klape i klape debitante. Svi dostupni podaci o bodovima su dati u tablicama radi li se o izbornim ili završnim večerima pojedinih Festivala.
Tamno označene klape u izbornim večerima Festivala izborile su pravo nastupa u finalnim večerima. Ostale klape su eliminirane iz daljnjeg natjecanja. Tamno označene klape na završnim večerima Festivala predstavljaju pobjednike odnosno dobitnike festivalskih nagrada na temelju osvojenih bodova. Ostale nagrade koje nisu vezane uz bodove možete naći na stranicama klapa pobjednika pojedinih Festivala.

VEČER NOVIH SKLADBI
1. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - ZLATNA PLAKETA BISER JADRANA
skladba JUBI' ĆU TE UVIK ISTON MIRON - glazba: Pero Gotovac; tekst: Stana Klanac-Tulić - izvela klapa NOSTALGIJA (m) - Zagreb
2. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - SREBRNA PLAKETA BISER JADRANA
skladba EVO LIPO PRIMALIĆE - glazba: Duško Tambača; tekst: narodni - izvela klapa NOSTALGIJA (m) - Zagreb
3. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - BRONČANA PLAKETA BISER JADRANA
skladba OL' SAN 'VO U RAJU - glazba i tekst: Igor Brešan - izvela klapa SAGENA (m) - Zagreb
PLAKETA ZA NAJBOLJU IZVEDBU
klapa NOSTALGIJA (m) - Zagreb - JUBI' ĆU TE UVIK ISTON MIRON - glazba: Pero Gotovac; tekst: Stana Klanac-Tulić
klapa PUNTARI (m) - Omiš - SAMO MORU VIRUJEN - glazba: Zdenko Runjić; tekst: Krste Juras
PLAKETA DRAGO IVANIŠEVIĆ ZA NAJBOLJE STIHOVE
NENSI BARIĆ za tekst skladbe Ni zraka, ni zemje, uglazbila Nensi Barić u izvedbi klapa ANIMA MARIS (ž) - Zadar
NAGRADA PUBLIKE LIPIN CVIT
klapa PUNTARI (m) - Omiš - SAMO MORU VIRUJEN - glazba: Zdenko Runjić; tekst: Krste Juras
VEČER KLAPA DEBITANATA
MUŠKE KLAPE
NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA KAMEN SREĆE
klapa CRIKVENICA (m) - Crikvenica
NAGRADA PUBLIKE ŠKOLJKA SREĆE
klapa BILICE (m) - Bilice
 
ŽENSKE KLAPE
NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA KAMEN SREĆE
klapa JEDINSTVO (ž) - Split
NAGRADA PUBLIKE ŠKOLJKA SREĆE
klapa ĆAKULONE (ž) - Zagreb

Klape CRIKVENICA (m), te ĆAKULONE (ž) i JEDINSTVO (ž) izborile su nastup u izbornim večerima Festivala

VEČER IZVORNIH NAPJEVA
NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - PLAKETA ROZETA SV. PETRA
klapa NUGAL (m) - Makarska
 
NAGRADA PUBLIKE - PLAKETA GALEB
klapa KUMPANJI (m) - Blato n/K
ZAVRŠNA VEČER ŽENSKIH KLAPA
1. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - ZLATNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa LUKA (ž) - Rijeka
2. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - SREBRNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa FILIP DEVIĆ (ž) - Split
3. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - BRONČANI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa DALMATINKE (ž) - Split
klapa KASTAV (ž) - Kastav
 
1. NAGRADA PUBLIKE - ZLATNI OMIŠKI LEUT
klapa LUKA (ž) - Rijeka
2. NAGRADA PUBLIKE - SREBRNI OMIŠKI LEUT
klapa DIŠPET (ž) - Zagreb
3. NAGRADA PUBLIKE - BRONČANI OMIŠKI LEUT
klapa REVELIN (ž) - Korčula
ZAVRŠNA VEČER MUŠKIH KLAPA
1. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - ZLATNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa PUNTARI (m) - Omiš
2. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - SREBRNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa FILIP DEVIĆ (m) -Split
3. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - BRONČANI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa ADRION (m) - Makarska
 
1. NAGRADA PUBLIKE - ZLATNI OMIŠKI LEUT
klapa PUNTARI (m) - Omiš
2. NAGRADA PUBLIKE - SREBRNI OMIŠKI LEUT
klapa KAMEN SSM (m) - Kamen
3. NAGRADA PUBLIKE - BRONČANI OMIŠKI LEUT
klapa CRIKVENICA (m) - Crikvenica

KLAPSKI JUBILEJI
FILIP DEVIĆ (m) Split - 40 godina nastupanja na Festivalu
 
FILIP DEVIĆ (ž) Split - 30 godina nastupanja na Festivalu
 
SINJ (m) Sinj - 20 godina nastupanja na Festivalu
 
DALMATINKE (ž) Split- 10 godina nastupanja na Festivalu
 
PUNTARI (m) Omiš - 10 godina nastupanja na Festivalu
SLUŽBENI PLAKAT

36-fdk-plakat

Službeni plakat 36. Festivala dalmatinskih klapa. Autor akademski kipar Kažimir Hraste