Festival - 2003.

RB KLAPA MJESTO VODITELJ
1 ADRION* (m) Makarska Ivo Babić
2 ANIMA MARIS (ž) Zadar Ljubo Stipišić
3 BAKLJE (ž) Rijeka Ante Rados
4 BILE VILE (ž) Rogoznica Ivo Mikuličin
5 BILICE (m) Bilice Ivo Mikuličin
6 BRELA (m) Brela Fran Kaštelanin
7 CAMBI* (m) Kaštel Kambelovac Rajmir Kraljević
8 CESARICE** (ž) Zagreb Bojan Pogrmilović
9 CRIKVENICA (m) Crikvenica Ante Rados
10 ĆAKULONE (ž) Zagreb Jurica Bošković
11 DALMATINKE (ž) Split Vinko Lesić
12 DIŠPET (ž) Zagreb Jurica Bošković
13 FA LINĐO (ž) Dubrovnik Vedran Ivanković
14 FILIP DEVIĆ (m) Split Jakša Gilić
15 FILIP DEVIĆ (ž) Split Duško Tambača
16 FORTICA (m) Šibenik Ante Barbača
17 FORTICA (ž) Klis Goran Caktaš
18 FORTUNA (ž) Dubrovnik Maja Marušić
19 FORTUNE (ž) Zagreb Ivana Srbljan
20 GAROFULI (ž) Bibinje Marin Šimunić
21 GRIČANKE (ž) Zagreb Jure Šaban Stanić
22 GUC (m) Korčula Velebit Veršić
23 HRELJIN (ž) Hreljin Ivan Nino Načinović
24 HURANIA (mj) Vranjic Maja Birimiša
25 ISKON (m) Split -----
26 JELSA (m) Zagreb Nina Cossetto
27 KADENA (m) Zadar Tatjana Zorić
28 KALETA (m) Zadar Jelena Prostran
29 KAMEN* (m) Kamen Zdenko Perasović
30 KAMIK (m) Kostrena Vladimir Peršić
31 KASTAV* (m) Kastav Saša Matovina
32 KASTAV (ž) Kastav Saša Matovina
33 KOLAPJANI (m) Sisak Ivana Srbljan
34 KOLAPJANI (ž) Sisak Ivana Srbljan
35 KORJANDUL (ž) Zagreb Mario Markovina
36 KUMPANJI* (m) Blato n/K Janes Vlašić
37 LUKA** (ž) Rijeka Sveto Popović
38 LUNGOMARE (m) Umag Marino Vižintin
39 LUPEŽI (m) Kučiće Marko Tomasović
40 MAŽURANA (ž) Novi Vinodolski Marija Prpić
41 MORE (m) Šibenik Sonja Batur
42 NOSTALGIJA* (m) Zagreb -----
43 NUGAL (m) Makarska Jakša Gilić
44 ORŠULICE (ž) Vodice Ante Barbača
45 OŠTRO (m) Konavle Sanja Pletikosić
46 PERISTIL (ž) Split Mira Kazija
47 PUNTARI* (m) Omiš Terezija Kusanović
48 PUTALJ (ž) Kaštel Sućurac Rajmir Kraljević
49 RAGUSAVECCHIA (m) Cavtat -----
50 REFUL (m) Split -----
51 REVELIN (m) Korčula Velebit Veršić
52 SAGENA (m) Zagreb -----
53 SINJ* (m) Sinj Mojimir Čačija
54 SKRADINKE (ž) Skradin Ivo Mikuličin
55 SLANO (m) Slano Tadeja Barović
56 SMILJE (ž) Omiš Jakov Košćina
57 SMILJE F** (ž) Omiš -----
58 SOLIN (m) Solin Duško Tambača
59 STONKE (ž) Ston Tadeja Barović
60 SUBRENUM (m) Župa dubrovačka Ivan Vlašić
61 SUKOŠAN (m) Sukošan Ante Lozić
62 ŠUFIT (m) Split Duško Tambača
63 TAMARIN** (ž) Vranjic Duško Tambača
64 TEHA* (ž) Cres Mirjana Mikičić-Flego
65 TEUTA* (m) Šibenik Toni Grguričin
66 TRAGOS (m) Trogir Jasminko Šetka/Milivoj Rilov
67 TRILJ (m) Trilj Ante Šipić-Sokol
68 VERSI (m) Split Lina Matutinović
69 VIOLA (ž) Zadar Nebojša Lakić
70 VOLAT (m) Pučišća Vesna Vladislavić
71 VRH GORA (mj) Vrgorac Davor Jelavić

* - nastupili na večeri novih skladbi
** - nastupili  kao gosti Festivala na večeri novih skladbi

MUŠKE KLAPE 38
ŽENSKE KLAPE 31
MJEŠOVITE KLAPE 2
DEBITANTI 11

Na izbornim odnosno završnim večerima Festivala, muške i ženske klape ocjenjuje Stručni ocjenjivački zbor koji se sastoji od uglednih profesora glazbe, skladatelja i muzikologa. Na završnim večerima muških i ženskih klapa svoje bodove odnosno glasove daje i nazočna publika. Svaki član Stručnog ocjenjivačkog zbora ocjenjuje pojedine klape na osnovu izvedenih skladbi ocjenom od 1 do 10. Zbrajanjem dodijeljenih ocjena dobiva se ukupni broj bodova na temelju kojih se proglašavaju klape pobjednici. Najveća i najmanja dodjeljena ocjena ne uzimaju se u obzir kod zbrajanja (u tablici prikazane tamno).

REZULTATI ZAVRŠNIH VEČERI
ZAVRŠNA VEČER MUŠKIH KLAPA - OMIŠ
RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 6 7 UKUP PUBL
1 RAGUSAVECCHIA (m) – Cavtat Eliana Trutin 8.6 8.7 8.8 8.7 9.0 8.2 8.5 43.3 28
2 MORE (m) - Šibenik Sonja Batur 9.2 8.7 8.7 8.9 8.5 8.0 8.3 43.1 6
3 ŠUFIT (m) - Split Duško Tambača 8.9 8.8 8.8 9.1 8.9 8.7 9.0 44.4 25
4 KUMPANJI (m) - Blato n/K Janes Vlašić 9.1 8.6 8.9 8.5 8.7 8.7 8.9 43.8 9
5 FILIP DEVIĆ (m) - Split Jakša Gilić 8.9 8.2 8.6 8.6 8.8 8.5 8.8 43.3 12
6 NOSTALGIJA (m) - Zagreb ----- 9.0 8.0 9.0 9.1 8.7 9.2 8.9 44.7 26
7 FORTICA (m) -Šibenik Ante Barbača 9.1 9.0 9.3 9.0 9.0 9.0 9.2 45.3 4
8 CRIKVENICA (m) - Crikvenica Ante Rados 9.8 8.9 9.2 8.8 8.9 9.0 9.1 45.1 19
9 SUBRENUM (m) - Župa dubrovačka Ivan Vlašić 9.4 9.1 9.5 9.1 9.1 9.2 9.6 46.3 83
10 ADRION (m) - Makarska Ivo Babić 9.1 8.7 9.4 9.3 9.2 8.8 9.1 45.5 46
11 TEUTA (m) - Šibenik Toni Grguričin 9.3 9.2 9.2 9.4 9.4 9.5 9.5 46.8 175
12 JELSA (m) - Zagreb Nina Cossetto 9.5 9.2 9.1 9.5 9.5 9.3 9.4 46.9 55

Stručno povjerenstvo radilo je u sastavu: prof. Eduard Tudor, mo. Vlado Sunko, prof. Rozarija Samodol, mo. Mojimir Čačija, mo. Dušan Šarac, dr. Ivana Tomić - Ferić i mo. Vladan Vuletin.

ZAVRŠNA VEČER ŽENSKIH KLAPA - OMIŠ

RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 6 7 UKUP PUBL
1 GRIČANKE (ž) - Zagreb Jure Šaban Stanić 9.0 8.2 8.5 8.0 9.0 9.0 7.4 42.7 1
2 ANIMA MARIS (ž) - Zadar Ivo Nižić 8.7 8.7 8.4 8.3 8.6 8.6 8.3 42.6 6
3 FILIP DEVIĆ (ž) – Split Duško Tambača 8.8 8.5 9.1 8.2 8.7 8.8 8.2 43.0 5
4 HRELJIN (ž) - Hreljin Ivan Nino Načinović 8.9 8.5 8.5 8.5 8.8 8.9 7.8 43.2 7
5 ĆAKULONE (ž) - Zagreb Jurica Bošković 8.7 8.0 8.6 8.8 8.7 8.9 9.4 43.7 13
6 DALMATINKE (ž) – Split ----- 9.1 8.0 9.0 9.4 9.0 9.1 8.5 44.7 6
7 BAKLJE (ž) - Rijeka Srđan Radosavljević 8.6 8.2 9.0 8.7 8.9 8.7 8.2 43.1 5
8 KASTAV (ž) – Kastav Saša Matovina 9.5 8.0 8.9 9.1 9.3 9.5 8.9 45.7 13
9 KORJANDUL (ž) - Zagreb Mario Markovina 9.4 9.4 9.6 9.2 9.4 9.3 9.3 46.8 51
10 DIŠPET (ž) - Zagreb Jurica Bošković 9.2 9.1 9.3 9.6 9.6 9.4 9.0 46.6 105
11 SKRADINKE (ž) - Skradin Ivo Mikuličin 8.8 9.0 9.4 9.3 9.2 9.1 8.8 45.4 65
12 FA LINĐO (ž) - Dubrovnik Vedran Ivanković 9.0 8.5 8.8 9.2 9.1 9.2 8.6 44.7 62

Stručno povjerenstvo radilo je u sastavu: prof. Eduard Tudor, mo. Vlado Sunko, prof. Rozarija Samodol, mo. Mojimir Čačija, mo. Dušan Šarac, dr. Ivana Tomić - Ferić i mo. Vladan Vuletin.

REZULTATI VEČERI IZVORNIH NAPJEVA
RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 6 7 UKUP PUBL
1 KAMIK (m) – Kostrena Vladimir Peršić 8.0 7.5 7.5 7.5 7.2 7.8 7.6 37.9 5
2 KADENA (m) - Zadar Tatjana Zorić 8.5 8.2 7.7 7.5 8.0 8.0 8.1 40.0 8
3 TEUTA (m) - Šibenik Toni Grguričin 9.4 9.4 9.0 9.0 9.4 8.6 8.9 45.7 44
4 HURANIA (m) – Vranjic Maja Birimiša 8.2 7.8 7.6 7.5 7.6 7.5 8.2 38.7 2
5 ISKON (m) – Split ----- 9.5 9.0 9.1 8.0 8.8 8.2 9.2 44.3 16
6 SOLIN (m) – Solin Duško Tambača 9.0 8.3 8.4 7.5 8.0 7.4 8.5 40.7 11
7 KOLAPJANI (ž) – Sisak ----- 9.2 8.8 8.0 8.0 8.4 8.4 9.1 42.7 5
8 KUMPANJI (m) - Blato n/K Janes Vlašić 9.3 8.9 8.8 8.0 8.6 8.5 9.2 44.0 12
9 FORTICA (m) -Šibenik Ante Barbača 9.2 8.6 9.4 8.5 9.1 8.4 9.0 44.4 11
10 REFUL (m) - Split ----- 9.4 7.7 8.9 7.5 7.8 9.4 8.7 42.5 9
11 BRELA (m) – Brela Fran Kaštelanin 9.2 7.6 8.7 7.5 7.8 9.2 8.9 42.2 32
12 NUGAL (m) – Makarska Jakša Gilić 9.6 9.5 9.4 9.0 9.5 9.6 9.5 47.5 27

OBJAŠNJENJE
Bodovi od strane Stručnog ocjenjivačkog zbora na završnim večerima muških i ženskih klapa odlučuju o nagradama zlatnog, srebrnog i brončanog štita sa grbom grada Omiša, dok brojevi glasova publike odlučuju o nagradama zlatnog, srebrnog i brončanog omiškog Leuta. Na izbornim večerima Festivala, bodovima prikupljenim od strane Stručnog ocjenjivačkog zbora, muške i ženske klape ostvaruju pravo nastupa na finalnim večerima odnosno bivaju eliminirane iz daljnjeg natjecanja.
Osvojeni bodovi su plod rada Stručnog ocjenjivačkog zbora koji jednako tretira one najstarije i najiskusnije klape i klape debitante. Svi dostupni podaci o bodovima su dati u tablicama radi li se o izbornim ili završnim večerima pojedinih Festivala.
Tamno označene klape u izbornim večerima Festivala izborile su pravo nastupa u finalnim večerima. Ostale klape su eliminirane iz daljnjeg natjecanja. Tamno označene klape na završnim večerima Festivala predstavljaju pobjednike odnosno dobitnike festivalskih nagrada na temelju osvojenih bodova. Ostale nagrade koje nisu vezane uz bodove možete naći na stranicama klapa pobjednika pojedinih Festivala.

VEČER NOVIH SKLADBI
1. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - ZLATNA PLAKETA BISER JADRANA
skladba NAMISTO TEŠTAMENTA - glazba i tekst: Igor Brešan - izvela: klapa SAGENA (m) - Zagreb
2. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - SREBRNA PLAKETA BISER JADRANA
skladba LIPO IME - glazba: Mojmir Čačija; tekst: Jakša Fiamengo - izvela: klapa SINJ (m) - Sinj
3. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - BRONČANA PLAKETA BISER JADRANA
skladba TINJA NEK' U TEBI - glazba: Živko Ključe; tekst: Mijo Dujmović - izvela: klapa SAGENA (m) - Zagreb
PLAKETA ZA NAJBOLJU IZVEDBU
klapa SINJ (m) - Sinj - skladba LIPO IME - glazba: Mojmir Čačija; tekst: Jakša Fiamengo
PLAKETA DRAGO IVANIŠEVIĆ ZA NAJBOLJE STIHOVE
AVELINA DAMIJANJEVIĆ-KOVAČIĆ - Nonov oče naš, uglazbila: Mirjana Mikičić-Flego - izvela: klapa TEHA (ž) - Cres
NAGRADA PUBLIKE LIPIN CVIT
skladba OPROŠTAJNA PISMA - glazba: Zdenko Runjić; tekst: Momčilo Popadić - izvela: klapa PUNTARI (m) - Omiš
VEČER KLAPA DEBITANATA
NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA KAMEN SREĆE
klapa KOLAPJANI (m) - Sisak
klapa KALETA (m) - Zadar
NAGRADA PUBLIKE ŠKOLJKA SREĆE
 
ŽENSKE KLAPE
NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA KAMEN SREĆE
klapa KORJANDUL (ž) - Zagreb
NAGRADA PUBLIKE ŠKOLJKA SREĆE
klapa KORJANDUL (ž) - Zagreb

Klape KOLAPJANI (m) - Sisak i KORJANDUL (ž) - Zagreb izborile su nastup u izbornim večerima Festivala.

VEČER IZVORNIH NAPJEVA
NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - PLAKETA ROZETA SV. PETRA
klapa NUGAL (m) - Makarska
 
NAGRADA PUBLIKE - PLAKETA GALEB
klapa TEUTA (m) - Šibenik
ZAVRŠNA VEČER ŽENSKIH KLAPA
1. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - ZLATNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa KORJANDUL (ž) - Zagreb
2. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - SREBRNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa DIŠPET (ž) - Zagreb
3. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - BRONČANI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa KASTAV (ž) - Kastav
 
1. NAGRADA PUBLIKE - ZLATNI OMIŠKI LEUT
klapa DIŠPET (ž) - Zagreb
2. NAGRADA PUBLIKE - SREBRNI OMIŠKI LEUT
klapa SKRADINKE (ž) - Skradin
3. NAGRADA PUBLIKE - BRONČANI OMIŠKI LEUT
klapa FA LINĐO (ž) - Dubrovnik
ZAVRŠNA VEČER MUŠKIH KLAPA
1. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - ZLATNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa JELSA (m) - Zagreb
2. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - SREBRNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa TEUTA (m) - Šibenik
3. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - BRONČANI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa SUBRENUM (m) - Župa Dubrovačka
 
1. NAGRADA PUBLIKE - ZLATNI OMIŠKI LEUT
klapa TEUTA (m) - Šibenik
2. NAGRADA PUBLIKE - SREBRNI OMIŠKI LEUT
klapa SUBRENUM (m) - Župa Dubrovačka
3. NAGRADA PUBLIKE - BRONČANI OMIŠKI LEUT
klapa JELSA (m) - Zagreb

KLAPSKI JUBILEJI
GRIČANKE (ž) Zagreb - 10 godina nastupanja na Festivalu
 
TAMARIN (ž) Vranjic - 10 godina nastupanja na Festivalu
 
CESARICE (ž) Zagreb - 10 godina nastupanja na Festivalu
 
ŠUFIT (m) Split - 10 godina nastupanja na Festivalu
 
ADRION (m) Makarska - 10 godina nastupanja na Festivalu
SLUŽBENI PLAKAT

37-fdk-plakat

Službeni plakat 37. Festivala dalmatinskih klapa. Autor akademski kipar Kažimir Hraste

IZVEDENE SKLADBE-NAPJEVI
RB NAZIV NAPJEVA - SKLADBE AUTORI SKLADBE OBRADA/STIHOVI KLAPA
1 A prebijela moja vilo narodni Ljubo Stipišić SUKOŠAN (m) - Sukošan
2 A što ti je mila kćeri narodni Mišo Kirhmajer REVELIN (m) - Korčula
3 Ako smo mali na đeografskin kartan Ljubo Stipišić Ljubo Stipišić ANIMA MARIS (ž) - Zadar
4 Ako smo mali na đeografskin kartan Ljubo Stipišić Ljubo Stipišić CESARICE (ž) - Zagreb
5 Ako ti draga ja na more pođen narodni Joško Ćaleta NUGAL (m) - Makarska
6 Baren se iskaji, nevirna Ljubo Stipišić Ljubo Stipišić MORE (m) - Šibenik
7 Bila golubice narodni Nikola Buble VERSI (m) - Split
8 Bućarska balada Dušan Šarac Pero Picukarić TEUTA (m) - Šibenik
9 Budila majka sina narodni Blagoje Bersa VIOLA (ž) - Zadar
10 Bukovico narodni Ivica Brkić KADENA (m) - Zadar
11 Bura je vijala narodni Dinko Fio REFUL (m) - Split
12 Cvit od mrče narodni Ante Barbača CRIKVENICA (m) - Crikvenica
13 Ča vridi Duško Tambača Drago Ivanišević SMILJE (ž) - Omiš
14 Ča vridi Duško Tambača Drago Ivanišević TAMARIN (ž) - Vranjic
15 Čija je ono divojka narodni Marko Tomasović LUPEŽI (m) - Kučiće
16 Da bi bila stvar moguća narodni Ljubo Stipišić FORTICA (ž) - Klis
17 Da bi udrile sve fortune narodni Duško Tambača SMILJE (ž) - Omiš
18 Da mi je znati, Bože moj narodni Vinko Lesić FORTUNA (ž) - Dubrovnik
19 Da si od duba zelenoga narodni Ivo Mikuličin SKRADINKE (ž) - Skradin
20 Dalmatino, povišću pritrujena Ljubo Stipišić Ljubo Stipišić LUNGOMARE (m) - Umag
21 Deveta ura Krešimir Magdić Mato Jerinić SKRADINKE (ž) - Skradin
22 Djevojčice mlada narodni Silvije Bombardelli ISKON (m) - Split
23 Dvi furešte Dušan Šarac Ante Barbača KORJANDUL (ž) - Zagreb
24 Dvi furešte Dušan Šarac Ante Barbača KORJANDUL (ž) - Zagreb
25 Galiotova pesan Krešimir Magdić Vladimir Nazor KASTAV (ž) - Kastav
26 Galiotova pesan Krešimir Magdić Vladimir Nazor NOSTALGIJA (m) - Zagreb
27 Garlica je propivala narodni Duško Tambača MAŽURANA (ž) - Novi Vinodolski
28 Golubice bila narodni Dinko Fio VRH GORA (m) - Vrgorac
29 Golubice bila Dinko Fio Dinko Fio FORTUNA (ž) - Dubrovnik
30 Golubice ča u kajbi stojiš narodni Duško Tambača ŠUFIT (m) - Split
31 Gorice zelena narodni Marko Rogošić DIŠPET (ž) - Zagreb
32 I kliče djevojka narodni Duško Tambača FORTUNE (ž) - Zagreb
33 I kliče djevojka narodni Duško Tambača FORTICA (ž) - Klis
34 Izašla je zelena naranča narodni Krešimir Magdić PUTALJ (ž) - Kaštel Sućurac
35 Izašla je zelena naranča narodni Krešimir Magdić OŠTRO (m) - Konavle
36 Izašla je zelena naranča narodni Krešimir Magdić GRIČANKE (ž) - Zagreb
37 Izresla ruža rumena narodni Rajmir Kraljević PUTALJ (ž) - Kaštel Sućurac
38 Izresla ruža rumena narodni Rajmir Kraljević CAMBI (m) - Kaštel Kambelovac
39 Ja odlazin draga narodni Tomislav Veršić REFUL (m) - Split
40 Ja san majko narodni Nikola Buble ĆAKULONE (ž) - Zagreb
41 Jabuka je na dnu mora pala narodni Ante Barbača TEUTA (m) - Šibenik
42 Jednog sam momka ja jubila narodni Duško Tambača NUGAL (m) - Makarska
43 Jednog sam momka ja jubila narodni Duško Tambača FILIP DEVIĆ (ž) - Split
44 Jedva čekam tamne noći narodni Silvije Bombardelli NOSTALGIJA (m) - Zagreb
45 Jedva čekam tamne noći narodni Silvije Bombardelli CESARICE (ž) - Zagreb
46 Jemala san dragoga narodni Frane Tralić HRELJIN (ž) - Hreljin
47 Jidri Pere, ide u Kaštila narodni Ljubo Stipišić RAGUSAVECCHIA (m) - Cavtat
48 Jubavi, ufanje veliko narodni Rajmir Kraljević KASTAV (m) - Kastav
49 Jubavi, ufanje veliko narodni Rajmir Kraljević DALMATINKE (ž) - Split
50 Jubavi, ufanje veliko narodni Rajmir Kraljević CAMBI (m) - Kaštel Kambelovac
51 Jur večernjica gori narodni Ante Vezilić ADRION (m) - Makarska
52 Ka' bi draga narodni Ljubo Stipišić FORTUNA (ž) - Dubrovnik
53 Ka' smo zdigli crjenu kapu na sikiru Duško Tambača Drago Ivanišević ŠUFIT (m) - Split
54 Kad san bio na tvom grobu narodni Miho Bulić TRILJ (m) - Trilj
55 Kad san bio na tvom grobu narodni Krešimir Magdić RAGUSAVECCHIA (m) - Cavtat
56 Kampaneli V Dinko Fio Pere Ljubić TEHA (ž) - Cres
57 Kod Lepanta sunce moje Ljubo Stipišić Ljubo Stipišić FORTUNE (ž) - Zagreb
58 Kraj bunara mlada djeva stala narodni Ljubo Stipišić HURANIA (mj) - Vranjic
59 Kroz planine, barda i gore narodni Eduard Tudor KALETA (m) - Zadar
60 Kroz planine, barda i gore narodni Eduard Tudor FA LINĐO (ž) - Dubrovnik
61 Kukviža Dinko Fio Ivo Cetinić DIŠPET (ž) - Zagreb
62 Kupale se narodni Dinko Fio PERISTIL (ž) - Split
63 Lijepa se Ane narodni Vinko Lesić MAŽURANA (ž) - Novi Vinodolski
64 Linđo narodni Vladimir Berdović CAMBI (m) - Kaštel Kambelovac
65 Lipa li si Mare moja narodni Duško Tambača ŠUFIT (m) - Split
66 Lipe jesu zelene livade narodni Nikolaj Žličar BAKLJE (ž) - Rijeka
67 Loza u škripu Rajmir Kraljević Nediljko Begić SUKOŠAN (m) - Sukošan
68 Loza u škripu Rajmir Kraljević Nediljko Begić VERSI (m) - Split
69 Mara Pruša narodni Dinko Fio TAMARIN (ž) - Vranjic
70 Marice divojko narodni Ivo Mikuličin BILICE (m) - Bilice
71 Materin plač Mojmir Čačija Lucija Brumnjak KOLAPJANI (m) - Sisak
72 Materin plač Mojmir Čačija Lucija Brumnjak KOLAPJANI (m) - Sisak
73 Mila majko narodni Ante Barbača ORŠULICE (ž) - Vodice
74 Misao svijeta Krešimir Magdić Silvije Strahimir Kranjčević ŠUFIT (m) - Split
75 Misečina narodni Vinko Lesić KASTAV (ž) - Kastav
76 Misečina udrila na vrata narodni Silvije Bombardelli KORJANDUL (ž) - Zagreb
77 Moj brodiću Krešimir Magdić Izvor Oreb SLANO (m) - Slano
78 Moj brodiću Krešimir Magdić Izvor Oreb FA LINĐO (ž) - Dubrovnik
79 Moj je dragi po moru narodni Dinko Fio GRIČANKE (ž) - Zagreb
80 Momen dragon narodni Joško Ćaleta ISKON (m) - Split
81 Momen dragon, prva mu je leva narodni Joško Ćaleta LUNGOMARE (m) - Umag
82 More Ivica Brkić Josip Pupačić KOLAPJANKE (ž) - Sisak
83 More Ivica Brkić Josip Pupačić TRAGOS (m) - Trogir
84 More moje, što me ne umori narodni Dinko Fio KAMIK(m) - Kostrena
85 Murtilica lipo cviće narodni Nikola Buble KADENA (m) - Zadar
86 Na Ciovu saldun narodni Dinko Fio GUC (m) - Korčula
87 Na me pogled svoj obrati narodni Miho Bulić BRELA (m) - Brela
88 Na me pogled svoj obrati narodni Miho Bulić CAMBI (m) - Kaštel Kambelovac
89 Namisto molitve Ljubo Stipišić Ljubo Stipišić GAROFULI (ž) - Bibinje
90 Naresla je tutuvica Krešimir Magdić Jakša Fiamengo ORŠULICE (ž) - Vodice
91 Nasrid vrtla narodni Dinko Fio LUPEŽI (m) - Kučiće
92 Naši škoji Dinko Fio Pero Ljubić GRIČANKE (ž) - Zagreb
93 Ne kuni me, dobra jube moja narodni Duško Tambača SOLIN (m) - Solin
94 Ne plači me milena narodni Duško Tambača FILIP DEVIĆ (m) - Split
95 Nemoj da me kuneš narodni Ivo Mikuličin FORTICA (m) - Šibenik
96 Nije legla vila narodni Krešimir Magdić STONKE (ž) - Ston
97 Nije more, ča je more Vinko Lesić Jakša Fiamengo DALMATINKE (ž) - Split
98 Nisan ti se pisan naslušala Pero Gotovac Stana Klanac-Tulić VIOLA (ž) - Zadar
99 Nit' je bilo, nit' će biti narodni Ante Barbača TEUTA (m) - Šibenik
100 O jablane moj visoki narodni Marko Rogošić KOLAPJANI (m) - Sisak
101 O proklet Mikulina luka narodni Dinko Fio GRIČANKE (ž) - Zagreb
102 O, divna obalo narodni Duško Tambača SOLIN (m) - Solin
103 O, prokleta Mikulina luka narodni Dinko Fio KUMPANJI (m) - Blato n/K
104 Od zlata su prami tvoji narodni Rajmir Kraljević ANIMA MARIS (ž) - Zadar
105 Oj divojko rode narodni Ante Barbača BILE VILE (ž) - Rogoznica
106 Okruk selo narodni Duško Tambača CESARICE (ž) - Zagreb
107 Omili mi u selu divojka narodni Jakov Gotovac KAMIK(m) - Kostrena
108 Ostav se više mora Boris Papandopulo Ivo Furčić VOLAT (m) - Pučišća
109 Otka' te znan narodni Tomislav Veršić VOLAT (m) - Pučišća
110 Otvor vilo tu ponistru narodni Krešimir Magdić SAGENA (m) - Zagreb
111 Otvor vilo tu ponistru narodni Duško Tambača PUNTARI (m) – Omiš
112 Polećele bijele vile narodni Krešimir Magdić SLANO (m) - Slano
113 Poljička kolenda narodni Duško Tambača ADRION (m) - Makarska
114 Pramaliće moje narodni Dinko Fio KADENA (m) - Zadar
115 Primaliće moje zeleno narodni Ljubo Stipišić TRAGOS (m) - Trogir
116 Projden kroz Pasike narodni Josip Veršić GAROFULI (ž) - Bibinje
117 Proplakat će me zora narodni Duško Tambača FILIP DEVIĆ (m) - Split
118 Pruž' desnicu ruku tvoju narodni Zdravko Vitković JELSA (m) - Zagreb
119 Ribar plete narodni Marija Kazija PERISTIL (ž) - Split
120 Rozin san Davor Petrović Ivo Cetinić ĆAKULONE (ž) - Zagreb
121 Sagradit ću kuću narodni Ljubo Stipišić CRIKVENICA (m) - Crikvenica
122 Samo moru virujen Zdenko Runjić/obr. D.Tambača Krste Juras KASTAV (m) - Kastav
123 Samo moru virujen Zdenko Runjić/obr. D.Tambača Krste Juras FILIP DEVIĆ (ž) - Split
124 Sinoć san se mlada narodni Velebit Veršić REVELIN (m) - Korčula
125 Sinoć san se mlada narodni Ante Barbača KORJANDUL (ž) - Zagreb
126 Sinoć san se mlada s malin rukovala narodni Ante Barbača FORTICA (m) - Šibenik
127 Stari miner Mladen Bjažić Ante Barbača FORTICA (m) - Šibenik
128 Stori letrat Dinko Fio Lucija Rudan KUMPANJI (m) - Blato n/K
129 Sušna zikva na škoju Krešimir Magdić Slavko Govorčin OŠTRO (m) - Konavle
130 Sutra će te ponit Krešimir Magdić Jakša Fiamengo SUBRENUM (m) - Župa dubrovačka
131 Suze tvoje Ante Rados Ante Rados BAKLJE (ž) - Rijeka
132 Sve malo i pomalo narodni Ivica Kaleb BRELA (m) - Brela
133 Sve son istargala narodni Joško Ćaleta KUMPANJI (m) - Blato n/K
134 Šetala se Jelica i Ive narodni Ivica Frleta SUBRENUM (m) - Župa dubrovačka
135 Šijavica Dušan Šarac Pero Picukarić SAGENA (m) - Zagreb
136 Široko Levonte narodni Joško Ćaleta KADENA (m) - Zadar
137 Švet Ivane o'moga Trogira narodni Nikola Buble VRH GORA (m) - Vrgorac
138 Ti si nestala tiho narodni Eduard Tudor BILE VILE (ž) - Rogoznica
139 Tila bi te zaboravit narodni Duško Tambača TAMARIN (ž) - Vranjic
140 Tri cure narodni Ante Slišković KALETA (m) - Zadar
141 Tri šibenske gospojice narodni Ante Barbača FORTICA (m) - Šibenik
142 Tužni snovi, bol prosjaka narodni Duško Tambača TEUTA (m) - Šibenik
143 U Korčuli kolo kreće narodni Duško Tambača KOLAPJANKE (ž) - Sisak
144 U noći pitam narodni Velebit Veršić GUC (m) - Korčula
145 U ovome mistu narodni Krešimir Magdić HURANIA (mj) - Vranjic
146 U polju se mala narodni Dinko Fio TRILJ (m) - Trilj
147 U polju se mala narodni Dinko Fio KOLAPJANI (m) - Sisak
148 U polju se mala narodni Dinko Fio KUMPANJI (m) - Blato n/K
149 U polju se mala narodni Dinko Fio TEHA (ž) - Cres
150 Uljenica moje matere Mojmir Čačija Slavko Govorčin PUNTARI (m) – Omiš
151 Vila Zagorka narodni Krešimir Magdić STONKE (ž) - Ston
152 Vilo dvi jabuke narodni Duško Tambača SOLIN (m) - Solin
153 Vozila se po moru galija narodni Rajmir Kraljević MORE (m) - Šibenik
154 'vo je naša zemja Mojmir Čačija Jakov Dukić JELSA (m) - Zagreb
155 Zapivala tica mala narodni Duško Tambača SOLIN (m) - Solin
156 Zaspao je lipi Ive narodni Duško Tambača ŠUFIT (m) - Split
157 Zemljo moja, kruhu blaoslovljen Duško Tambača Jakša Fiamengo HRELJIN (ž) - Hreljin
158 Zemljo moja, kruhu blaoslovljen Duško Tambača Jakša Fiamengo ADRION (m) - Makarska
159 Zvizde mi kažu narodni Krešimir Magdić PUNTARI (m) – Omiš
160 Zvizde mi kažu narodni Krešimir Magdić ADRION (m) - Makarska
161 Žilju moj pribili narodni Krešimir Magdić KOLAPJANI (m) - Sisak
162 Žižula Dušan Šarac Pero Picukarić BILICE (m) - Bilice
163 Žižula Dušan Šarac Pero Picukarić ADRION (m) - Makarska
NOVE SKLADBE
RB SKLADBA AUTOR GLAZBE AUTOR STIHOVA KLAPA VODITELJ
1 Dota Nensi Barić Nensi Barić ADRION (m) - Makarska Ivo Babić
2 Drži na pameti Dušan Šarac Krste Juras TEUTA (m) - Šibenik Toni Grguričin
3 Ej! Cetino bistra Dinko Fio Nediljko Begić KAMEN (m) - Kamen Zdenko Perasović
4 Kal falkuša priko sna zajidri Duško Tambača Jakša Fiamengo PUNTARI (m) - Omiš Terezija Kusanović
5 Lipo ime Mojmir Čačija Jakša Fiamengo SINJ (m) - Sinj Mojimir Čačija
6 Mladost ludost Krešimir Magdić Izvor Oreb CAMBI (m) - Kaštel Kambelovac Rajmir Kraljević
7 Namisto teštamenta Igor Brešan Igor Brešan SAGENA (m) - Zagreb -----
8 Nebeska kraljica Pero Gotovac Stana Klanac-Tulić KUMPANJI (m) - Blato n/K Janes Vlašić
9 Nonov oče naš Mirjana Mikičić-Flego Avelina Damijanjević-Kovačić TEHA (ž) - Cres Mirjana Mikičić-Flego
10 Nosač Ante Ljubo Kuntarić Nedo Zuban KASTAV (m) - Kastav Saša Matovina
11 Oproštajna pisma Zdenko Runjić/obr. Duško Tambača Momčilo Popadić PUNTARI (m) - Omiš Terezija Kusanović
12 Tinja nek' u tebi Živko Ključe Mijo Dujmović SAGENA (m) - Zagreb -----
13 Za reč rić pravu Krešimir Magdić Jakša Fiamengo CAMBI (m) - Kaštel Kambelovac Rajmir Kraljević
14 Zaprećona iskra Mirela Ivičević Marin Franičević NOSTALGIJA (m) - Zagreb -----