Festival - 2005.

ZAVRŠNA VEČER MUŠKIH KLAPA 39.FDK
Mjesto:Omiš
Vrijeme: 23.07.2005

PRVE NAGRADE KLAPI CRIKVENICA i VOKALISTIMA SALONE

U subotu 23. srpnja na Trgu Sv.Mihovila u Omišu (Velika pjaca) održana je velika završnica 39. Festivala dalmatinskih klapa Omiš 2005 - završna večer muških klapa.

Nakon dvije izborne večeri pravo na nastup u završnici izborilo je 12 vokalnih sastava, koji su nastupili redoslijedom kako slijedi: Šufit (m)-Split, Guc (m)-Korčula, Porto Re (m)-Kraljevica, Fjaka (m)-Zagreb, Grdelin (m)-Zagreb, Fortica (m)-Šibenik, Subrenum (m)-Župa Dubrovačka, Jelsa (m)-Zagreb, Kumpanji (m)-Blato, Teuta (m)-Šibenik, Crikvenica (m)-Crikvenica i Vokalisti Salone (m)-Solin.

Stručno povjerenstvo u sastavu: Eduard Tudor prof., mr. Vedrana Milin Ćurin, mr. Ivana Tomić-Ferić, Rozarija Samodol, prof., mo. Dušan Šarac, mo. Rajmir Kraljević, mo. Mojimir Čačija, Terezija Kusanović, prof. i mo. Vlado Sunko najviše svojih bodova dodijelili su klapi Crikvenica, dok su najviše glasova publike osvojili Vokalisti Salone.

 

ZAVRŠNA VEČER ŽENSKIH KLAPA 39.FDK
Mjesto:Omiš
Vrijeme: 22.07.2005

PRVE NAGRADE KLAPAMA KORJANDUL IZ ZAGREBA I MIRAKUL IZ SPLITA

U petak 22. srpnja na Trgu Sv.Mihovila u Omišu (Velika pjaca) održana je završna večer ženskih klapa 39. Festivala dalmatinskih klapa Omiš 2005.

Nakon dvije izborne večeri pravo na nastup u završnici izborilo je 12 vokalnih sastava, koji su nastupili redoslijedom kako slijedi: Volosko (ž)-Volosko, Cavtajke (ž)-Cavtat, Teha (ž)-Cres, Verse (ž)-Korčula, Baklje (ž)-Rijeka, FA Linđo (ž)-Dubrovnika, Mareta (ž)-Bakar, Ćakulone (ž)-Zagreb, Dišpet (ž)-Zagreb, Korjandul (ž)-Zagreb, Mirakul (ž)-Split, Teranke (ž)-Pula.

Stručno povjerenstvo u sastavu: Eduard Tudor prof., mr. Vedrana Milin Ćurin, mr. Ivana Tomić-Ferić, Rozarija Samodol, prof., mo. Dušan Šarac, mo. Rajmir Kraljević, mo. Mojimir Čačija, Terezija Kusanović, prof. i Jure Šaban Stanić, prof. najviše svojih bodova dodijelili su ženskoj klapi Korjandul iz Zagreba, dok je najviše glasova publike osvojila splitska klapa Mirakul.

 

VEČER IZVORNIH NAPJEVA 39.FDK
Mjesto:Omiš
Vrijeme: 16.07.2005

U subotu 16. srpnja na Trgu sv.Mihovila u Omišu, poznatijem kao Velika pjaca održana Večer izvornih napjeva 39. Festivala dalmatinskih klapa Omiš 2005.

Posebna zanimljivost ove večeri je da su se natjecale klape do 5 članova.

Na večeri nastupile su redoslijedom slijedeće klape: Ardura (m)-Zadar, Ošjak (m)-Vela Luka, Kamik (m)-Kostrena, Stobreč (m)-Stobreč, Guc (m)-Korčula, Vrime (m)-Split, Porto Re (m)-Kraljevica, Reful (m)-Split, Vokalisti Salone (m)-Solin i Nugal (m)-Makarska.

Najviše ocjene povjerenstva u Večeri izvornih napjeva, ako i najveći broj glasova publike dobili su Vokalisti Salone iz Solina.

 

KONCERT S POVODOM (NA KLAPSKI NAČIN)
Mjesto:Omiš
Vrijeme: 15.07.2005

U petak 15. srpnja na Trgu sv.Mihovila u Omišu, poznatijem kao Velika pjaca održan je Koncert s povodom nazvan Na klapski način 39. Festivala dalmatinskih klapa Omiš 2005.

Na večeri nastupile su slijedeće klape: Intrade (m)-Zadar, Kumpanji (m)-Blato, Linđo-N (m)-Dubrovnik, Sinj (m)-Sinj i Vokalisti Salone (m)-Solin.

2. IZBORNA VEČER ŽENSKIH KLAPA 39.FDK
Mjesto:Omiš
Vrijeme: 10.07.2005

U nedjelju 10. srpnja na Trgu Stjepana Radića u Omišu, poznatijem kao Mala pjaca održana je 2. izborna večer ženskih klapa 39. Festivala dalmatinskih klapa Omiš 2005.

Na večeri su redoslijedom nastupile slijedeće klape: Neverin (ž)-Kaštel Lukšić, Garofuli (ž)-Bibinje, Ješka (ž)-Podstrana, Špirit (ž)-Split, Murtela (ž)-Zadar, Bile vile (ž)-Rogoznica, Teha (ž)-Cres, Dišpet (ž)-Zagreb, Ćakulone (ž)-Zagreb, Teranke (ž)-Pula, Verse (ž)-Korčula i Cavtajke (ž)-Cavtat.

Stručno ocjenjivačko povjerenstvo radilo je u sastavu: Eduard Tudor, prof., mr. Vedrana Milin-Ćurin, mr. Ivana Tomić-Ferić, Rozarija Samodol, prof., mo. Dušan Šarac, mo. Mojmir Čačija i Rajmir Kraljević, prof.

 Najviše ocjene povjerenstva prve izborne večeri dobila je klapa Teranke iz Pule.

 

1. IZBORNA VEČER ŽENSKIH KLAPA 39.FDK
Mjesto:Omiš
Vrijeme: 09.07.2005

U subotu 9. srpnja na Trgu Stjepana Radića u Omišu, poznatijem kao Mala pjaca održana je 1. izborna večer ženskih klapa 39. Festivala dalmatinskih klapa Omiš 2005.

Na večeri su redoslijedom nastupile slijedeće klape: Peristil (ž)-Split, Ladonja (ž)-Pazin, Oršulice (ž)-Vodice, Citadela (ž)-Zadar, Volosko (ž)-Volosko, Hreljin (ž)-Hreljin, Smilje (ž)-Omiš, Baklje (ž)-Rijeka, FA Linđo (ž)-Dubrovnik, Mareta (ž)-Bakar, Korjandul (ž)-Zagreb, Mirakul (ž)-Split.

Stručno ocjenjivačko povjerenstvo radilo je u sastavu: Eduard Tudor, prof., mr. Vedrana Milin-Ćurin, mr. Ivana Tomić-Ferić, Rozarija Samodol, prof., mo. Dušan Šarac, mo. Mojmir Čačija i Rajmir Kraljević, prof.

 Najviše ocjene povjerenstva prve izborne večeri dobila je klapa Mirakul iz Splita.

2. IZBORNA VEČER MUŠKIH KLAPA 39.FDK
Mjesto:Omiš
Vrijeme: 03.07.2005

U nedjelju 3. srpnja na Trgu Stjepana Radića u Omišu, poznatijem kao Mala pjaca održana je 2. izborna večer muških klapa 39. Festivala dalmatinskih klapa Omiš 2005.

Na večeri su redoslijedom nastupile slijedeće klape: KALETA (m)-Zadar, GALEŠNIK (m)-Hvar, KAMIK (m)-Kostrena, SAGENA (m)-Zagreb, BRACIERA (m)-Bol, STOBREČ (m)-Stobreč, VRIME (m)-SPLIT, VOKALISTI SALONE (m)-Solin, FORTICA (m)-Šibenik, KUMPANJI (m)-Blato, GUC (m)-Korčula.

Stručno ocjenjivačko povjerenstvo radilo je u sastavu: Eduard Tudor, prof., mr. Vedrana Milin Ćurin, mr. Ivana Tomić-Ferić, Rozarija Samodol, prof., mo. Dušan Šarac, mo. Mojmir Čačija i Rajmir Kraljević, prof.

Najviše ocjene povjerenstva prve izborne večeri dobila je klapa VOKALISTI SALONE iz Solina.

 

1. IZBORNA VEČER MUŠKIH KLAPA 39.FDK
Mjesto:Omiš
Vrijeme: 02.07.2005

U subotu 2. srpnja na Trgu Stjepana Radića u Omišu, poznatijem kao Mala pjaca održana je 1. izborna večer muških klapa 39. Festivala dalmatinskih klapa Omiš 2005.

Na večeri su redoslijedom nastupile slijedeće klape: Pasika (m)-Kostanje, Fjaka (m)-Zagreb, Grdelin (m)-Zagreb, Ardura (m)-Zadar, Šufit (m)-Split, Ragusavecchia (m)-Cavtat, Oštro (m)-Konavle, Subrenum (m)-Župa Dubrovačka, Jelsa (m)-Zagreb, Porto Re (m)-Kraljevica, Crikvenica (m)-Crikvenica i Teuta (m)-Šibenik.

Stručno ocjenjivačko povjerenstvo radilo je u sastavu: Eduard Tudor, prof., mr. Vedrana Milin Ćurin, mr. Ivana Tomić-Ferić, Rozarija Samodol, prof., mo. Dušan Šarac, mo. Mojmir Čačija i Rajmir Kraljević, prof.

Najviše ocjene povjerenstva prve izborne večeri dobila je klapa Crikvenica iz Crikvenice.

 

VEČER MJEŠOVITIH KLAPA 39.FDK
Mjesto:Opuzen
Vrijeme: 24.06.2005

Za natjecateljsku Večer mješovitih klapa prijavilo se 14 klapa. Večer se održala u Opuzenu 24. lipnja na Trgu Kralja Tomislava.

Nastupile su klape Drid (mj)-Marina, Elektrodalmacija (mj)-Split, Falkuša (mj)-Zagreb, Korčula (mj)-Korčula, Linđo-N (mj)-Dubrovnik, Mareta (mj)-Dubrovnik, Opuzen (mj)-Opuzen, Profešuri (mj)-Omiš, Slavuji (mj)-Kala, Stiga (mj)-Župa Dubrovačka, Tamarin (mj)-Vranjic, Versi (mj)-Split, Volat (mj)-Pučišća i Vrh Gora (mj)-Vrgorac.

Stručno ocjenjivačko povjerenstvo radilo je u sastavu: Eduard Tudor, prof., mr. Vedrana Milin Ćurin, mr. Ivana Tomić-Ferić, Rozarija Samodol, prof., mr. Blaženko Juračić i Živko Ključe, prof.

Prvu . nagradu stručnog povjerenstva osvojila je  klapa Tamarin iz Vranjica, dok je najviše glasova publike pripalo domaćoj klapi   Opuzen.

 

VEČER DEBITANATA 39.FDK
Mjesto:Bol
Vrijeme: 17.06.2005

U bolskoj Kući u kući, popularnom Palocu u petak 17. lipnja održana je Večer klapa debitanata 39. Festivala dalmatinskih klapa Omiš 2005.

Nastupile su klape Fjaka (m)-Zagreb, Kamelija (ž)-Opatija, Ladonja (ž)-Pazin, Lišnjak (m)-Srinjine, Motovun (m)-Motovun, Mrduja (m)-Milna, Stiga (m)-Župa Dubovačka, Stobreč (m)-Stobreč, Sutikla (m)-Podgora i Tić (m)-Tribalj.

Kao gosti večeri nastupila je ženska klapa Freya iz Šmarja pri Jelšah - Slovenija, pod ravnateljstvom Martine Rančigaj.

Stručno ocjenjivačko povjerenstvo u sastavu: Eduard Tudor, prof., mr. Vedrana Milin Ćurin, mr. Ivana Tomić-Ferić, Vlado Sunko, prof. i mo. Mojmir Čačija. Temeljem njihovih ocjena pravo nastupa u izbornima večerima 39. Festivala dalmatinskih klapa Omiš 2005. izborile su klape Stobreč (m)-Stobreč, Fjaka (m)-Zagreb i Ladonja (ž)-Pazin.

HOMMAGE ANTUNU DOBRONIĆU
Mjesto:Jelsa
Vrijeme: 28.05.2005

adobronic(2)Antun Dobronić zauzima istaknuto mjesto u razvoju hrvatske muzičke kulture, prvenstveno kao uporan i dosljedan inicijator i ideolog, čiji je stav često izazivao oštre polemike. No i njegove su najuspjelije kompozicije važan prilog našoj suvremenoj muzici, pa je Dobronićevo djelovanje imalo ne samo teorijsko, nego i praktično značenje, osobito u razdoblju kada je hrvatska muzika prekinula s ponešto diletantskom pseudoromantikom prethodnoga razdoblja i krenula novim putovima. ođen je u Jelsi na otoku Hvaru i baš tu je održana večer Festivala dalmatinskih klapa posvećena njemu.
Nastupile su klape Cambi (mk)-Kaštel Kambelovac, Crikvenica (m)-Split, Jelsa (m)-Zagreb, Kolapjani (m)-Sisak, Kolapjanke (ž)-Sisak, Tamarin (mj)-Vranjic, Vokalisti Salone (m)-Solin i Volat (m)-Pučišća.

VEČER POPULARNIH SKLADBI 39.FDK
Mjesto:
Vrijeme:

Večer popularnih skladbi 39. Festivala dalmatinskih klapa Omiš 2005. održana je u Jelsi na otoku Hvaru. Nastupilo je 11 klapa, i to: Cambi (m)-Kaštel Kambelovac, Crikvenica (m)-Split, Filip Dević (m)-Split, Jelsa (m)-Zagreb, Kolapjani (m)-Sisak, Kumpanji (m)-Blato, Luka (m)-Ploče, Puntari (m)-Omiš, Reful (m)-Split, Tamarin (mj)-Vranjic i Vokalisti Salone (m)-Solin.
Kao gosti nastupila je ženska klapa Kolapjanke iz Siska.
Stručno ocjenjivačko povjerenstvo radilo je u sastavu: Eduard Tudor, prof., mr. Vedrana Milin Ćurin, dr. sc. Grozdana Marošević, mr. Ivana Tomić-Ferić, Vlado Sunko, prof., mo. Mojmir Čačija i mo. Dušan Šarac.

Nagrada stručnog povjerenstva "ZLATNI VAL" pripala je klapa CAMBI (m) - Kaštel Kambelovac, dok je nagrada publike "ZLATNA ROZETA SV. IVANA" pripala  klapi JELSA (m) - Zagreb.

 

VEČER NOVIH SKLADBI 39.FDK OMIŠ
Mjesto:Blato
Vrijeme: 22.04.2005

Festival je ove godine počeo nešto ranije nego inače, pa je Večer novih skladbi održana u Domu kulture u Blatu na Korčuli već u petak, 22. travnja. Radi se o natjecateljskoj Večeri novih skladbi, a sutradan u subotu, 23. travnja održan je Svečani koncert u kojem su klape nastupile s revijalnim programom.
Nastupile su klape: CRIKVENICA (m)-Crikvenica, DIŠPET (ž)-Zagreb, GUC (m)-Korčula, KORJANDUL (ž)-Zagreb, KUMPANJI (m)-Blato n/K, LINĐO-N (m)–Dubrovnik, MIRAKUL (ž)-Split, NOSTALGIJA (m)-Zagreb, REFUL (m)-Split, SUBRENUM (m)–Župa Dubrovačka, TEUTA (m)–Šibenik, VOLAT (m)–Pučišća i VRIME (m)-Split .
Povjerenstvo za ocjenu novih skladbi: Eduard Tudor, prof., Vlado Sunko, prof., mr. Vedrana Milin-Ćurin, mo. Mojmir Čačija i Željko Brkanović, prof.
Stručno ocjenjivačko povjerenstvo za izvedbu: Eduard Tudor, prof., mr. Vedrana Milin-Ćurin, mr. Ivana Tomić-Ferić, mo. Mojmir Čačija i Rajmir Kraljević, prof. najviše ocjene i ZLATNU PLAKETA BISER JADRANA dodijelili su skladbi "ŽEJA" autora Smiljana Radića na tekst Vlaste Vrandečić-Lebarić,a u izvedbi klape NOSTALGIJA (m) - Zagreb. 
Povjerenstvo za ocjenu stihova u sastavu dr. Anatolij Kudrjavcev, Ivan J. Bošković, prof. i Bože Mimica, prof. nagradu "Drago Ivanišević" za najbolje stihove dodijelilo je JAKŠI FIAMENGU za stihove "U ZEMJU LATINSKU (KAD JE PARTI DIDA)" koju je uglazbio Krešimir Magdić, a izvela ju je klapa LINĐO (mj) - Dubrovnik 
U subotu, 23. travnja 2005. u Blatu na Korčuli, također u Domu kulture održan je svečani koncert, odnosno revijalni program u kojem su nastupile slijedeće klape: CRIKVENICA (mj)-Crikvenica, DIŠPET (ž)-Zagreb, GUC (m)-Korčula, KORJANDUL (ž)-Zagreb, KUMPANJI (m)-Blato n/K, REFUL (m)-Split, TEUTA (m)–Šibenik, VOLAT (m)–Pučišća i VRIME (m)-Split.

PROGRAM DOGAĐANJA NA 39. FDK OMIŠ 2005.
Mjesto:Omiš
Vrijeme: 01.02.2005

39. Festival dalmatinskih klapa Omiš 2005. ove godine održava se od 22. travnja do 23. srpnja, večerima kako slijedi:

DATUMMJESTOVEČER
Petak, 22. travnja BLATO (Korčula), Dom kuluture VEČER NOVIH SKLADBI
Subota, 23. travnja BLATO (Korčula), Dom kulture SVEČANI KONCERT
Petak, 27. svibnja JELSA (Hvar), Pjaca VEČER POPULARNIH SKLADBI
Subota, 28. svibnja JELSA (Hvar), Pjaca HOMMAGGE-ANTUN DOBRONIĆ
Petak, 17. lipnja Bol (Brač), Kuća u kući (Paloc) VEČER DEBITANATA
Subota, 18. lipnja Bol (Brač), Kuća u kući (Paloc) VEČER BOLSKIH POBJEDNIKA
Petak, 24. lipnja Opuzen, Trg Kralja Tomislava VEČER MJEŠOVITIH KLAPA
Petak, 1. srpnja OMIŠ, Trg Stjepana Radića 1. IZBORNA VEČER MUŠKIH KLAPA
Subota, 2. srpnja OMIŠ, Trg Stjepana Radića 2. IZBORNA VEČER MUŠKIH KLAPA
Petak, 8.srpnja ZAKUČAC, Svetište sv.Leopolda B.Mandića AUTORSKA VEČER mo. LJUBE STIPIŠIĆA
Subota, 9. srpnja OMIŠ, Trg Stjepana Radića 1. IZBORNA VEČER ŽENSKIH KLAPA
Nedjelja, 10. srpnja OMIŠ, Trg Stjepana Radića 2. IZBORNA VEČER ŽENSKIH KLAPA
Petak, 15. srpnja Omiš, Trg sv.Mihovila KONCERT S POVODOM-NA KLAPSKI NAČIN
Subota, 16. srpnja Omiš, Trg sv.Mihovila VEČER IZVORNIH NAPJEVA
Nedjelja, 17. srpnja Omiš, Trg sv.Mihovila KAJKAVSKE POPEVKE DALMACIJI 2005
Četvrtak, 21. srpnja Omiš, Trg sv.Mihovila AUTORSKA VEČER ARSENA DEDIĆA
Petak, 22. srpnja Omiš, Trg sv.Mihovila ZAVRŠNA VEČER ŽENSKIH KLAPA
Subota, 23. srpnja Omiš, Trg sv.Mihovila ZAVRŠNA VEČER MUŠKIH KLAPA

 

RB KLAPA MJESTO VODITELJ
1 ARDURA (m) Zadar Dražen Habuš
2 BAKLJE (ž) Rijeka -----
3 BILE VILE (ž) Rogoznica Ivo Mikuličin
4 BONACA** (m) Šibenik Ivo Mikuličin
5 BRACIERA (m) Bol Srećko Damjanović
6 CAMBI (m) Kaštel Kambelovac Rajmir Kraljević
7 CAVTAJKE (ž) Cavtat Sanja Pletikosić
8 CITADELA (ž) Zadar Magdalena Miočić
9 CRIKVENICA (m) Crikvenica Sveto Popović
10 ĆAKULONE (ž) Zagreb Jurica Bošković
11 DIŠPET (ž) Zagreb Jurica Bošković
12 DRID (mj) Marina Duško Tambača
13 ELEKTRODALMACIJA (mj) Split Rajmir Kraljević
14 FA LINĐO (ž) Dubrovnik Vedran Ivanković
15 FALKUŠA (mj) Zagreb Jerica Gracin
16 FILIP DEVIĆ* (m) Split Jakša Gilić
17 FJAKA (m) Zagreb Mario Markovina
18 FORTICA (m) Šibenik -----
19 FREYA** (ž) Šmarje pri Jelšah, SLO Martina Rančigaj
20 GALEŠNIK (m) Hvar Tomi Domančić
21 GAROFULI (ž) Bibinje Tomislav Košta
22 GRDELIN (m) Zagreb Mario Markovina
23 GUC (m) Korčula Velebit Veršić
24 HRELJIN (ž) Hreljin Ivan Nino Načinović
25 INTRADE** (m) Zadar Davor Petrović
26 JELSA (m) Zagreb Nina Cossetto
27 JEŠKA (ž) Podstrana Nensi Barić
28 KALETA (m) Zadar Petar Bajlo
29 KAMELIA (ž) Opatija  Saša Matovina
30 KAMIK (m) Kostrena Vladimir Peršić
31 KOLAPJANI** (m) Sisak Ivana Srbljan
32 KOLAPJANKE** (ž) Sisak Ivo Lise
33 KORČULA (mj) Korčula Velebit Veršić
34 KORJANDUL (ž) Zagreb Mario Markovina
35 KUMPANJI (m) Blato n/K Janes Vlašić
36 LADONJA (ž) Pazin Aida Vidan
37 LINĐO-N (mj) Dubrovnik Krešimir Magdić
38 LIŠNJAK (m) Srinjine Nensi Barić
39 LUKA (m) Ploče Ivica Kaleb
40 MARETA (mj) Dubrovnik Zlatko Vlahušić
41 MARETA (ž) Bakar Pavao Kobol
42 MASLINA** (m) Šibenik -----
43 MIRAKUL (ž) Split Jurica Bošković
44 MORE** (m) Šibenik -----
45 MOTOVUN (m) Motovun Aida Vidan
46 MRDUJA (m) Milna Božo Labetić
47 MURTELA (ž) Zadar Jelena Prostran
48 NEVERIN (ž) Kaštel Lukšić Antonela Pilić
49 NOSTALGIJA* (m) Zagreb -----
50 NUGAL (m) Makarska Jakša Gilić
51 OPUZEN (mj) Opuzen Ivica Kaleb
52 ORŠULICE (ž) Vodice Ante Barbača
53 OŠJAKizv (m) Vela Luka -----
54 OŠTRO (m) Konavle Kešimir Magdić
55 PASIKA (m) Kostanje Marin Erceg
56 PERISTIL (ž) Split Mira Kazija
57 PORTO RE (m) Kraljevica Mario Butorac
58 PROFEŠURI (mj) Omiš Mijo Stanić
59 PSEFIZMA (ž) Lumbarda Ivo Batistić
60 PUNTARI (m) Omiš Terezija Kusanović
61 RAGUSAVECCHIA (m) Cavtat Vedran Ivanković
62 REFUL* (m) Split -----
63 SAGENA (m) Zagreb Jurica Bošković
64 SINJ** (m) Sinj Mojmir Čačija
65 SKRADINKE** (m) Skradin Ivo Mikuličin
66 SLAVUJI KALA (mj) Opuzen Božo Popović
67 SMILJE (ž) Omiš Mijo Stanić
68 STIGA (m) Župa Dubrovačka Sanja Pletikosić
69 STOBREČ (m) Stobreč Zdenko Perasović
70 SUBRENUM (m) Župa Dubrovačka Ivan Vlašić
71 SUTIKLA (m) Podgora Luka Anušić
72 ŠPIRIT (ž) Split Ivana Šutić
73 ŠUFIT (m) Split Marijo Krnić
74 TAMARIN (mj) Vranjic Duško Tambača
75 TEHA (ž) Cres Mirjana Mikičić-Flego
76 TERANKE (ž) Pula Neven Radaković
77 TEUTA (m) Šibenik Franko Roman
78 TIĆ (m) Tribalj Ivan Nino Načinović
79 VERSE (ž) Korčula Goan Milošević
80 VERSI (mj) Split Lina Matutinović
81 VOKALISTI SALONE (m) Solin Ljubo Stipišić
82 VOLAT (mj) Pučišća Vesna Vladislavić
83 VOLOSKO (ž) Opatija Darko Majstorović
84 VRH GORA (mj) Vrgorac Davor Jelavić
85 VRIME (m) Split Blaženko Juračić

* - nastupili samo na večeri novih skladbi
** - nastupili samo kao gosti Festivala

MUŠKE KLAPE 43
ŽENSKE KLAPE 29
MJEŠOVITE KLAPE 13
 UKUPNO 85
KLAPE DEBITANTI 11
IZ INOZEMSTVA 1

Na izbornim odnosno završnim večerima Festivala, muške i ženske klape ocjenjuje Stručni ocjenjivački zbor koji se sastoji od uglednih profesora glazbe, skladatelja i muzikologa. Na završnim večerima muških i ženskih klapa svoje bodove odnosno glasove daje i nazočna publika. Svaki član Stručnog ocjenjivačkog zbora ocjenjuje pojedine klape na osnovu izvedenih skladbi ocjenom od 1 do 10. Zbrajanjem dodijeljenih ocjena dobiva se ukupni broj bodova na temelju kojih se proglašavaju klape pobjednici.

REZULTATI ZAVRŠNIH VEČERI
ZAVRŠNA VEČER MUŠKIH KLAPA - OMIŠ, 23.SRPNJA
RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ZBROJ PUBL
1 ŠUFIT (m)-Split Marijo Krnić 8,2 8,0 8,2 8,1 8,0 8,4 8,7 8,4 8,5 57,8 6
2 GUC (m)-Korčula Velebit Veršić 7,8 7,7 7,8 7,8 7,9 8,0 7,5 8,0 8,1 55,0 5
3 PORTO RE (m)-Kraljevica Mario Butorac 8,5 8,9 8,7 9,0 8,9 9,2 8,4 9,2 8,0 61,6 17
4 FJAKA (m)-Zagreb Mario Markovina 8,8 8,2 8,4 8,5 8,3 8,5 8,2 8,6 8,2 58,7 15
5 GRDELIN (m)-Zagreb Mario Markovina 9,4 8,3 8,6 9,2 8,5 8,6 8,0 8,7 8,3 60,2 8
6 FORTICA (m)-Šibenik ----- 9,2 9,0 8,5 9,1 8,7 8,8 8,5 8,9 8,1 62,1 12
7 SUBRENUM (m)-Župa Dubrovačka Ivan Vlašić 8,6 8,5 9,5 9,3 9,2 9,2 8,9 9,2 9,3 63,7 34
8 JELSA (m)-Zagreb Nina Cossetto 9,2 8,8 8,1 9,4 9,6 9,3 8,7 9,3 8,6 63,8 12
9 KUMPANJI (m)-Blato Janes Vlašić 9,5 9,3 9,4 9,5 9,1 9,0 8,8 9,0 9,2 64,5 70
10 TEUTA (m)-Šibenik Franko Roman 9,3 9,1 9,3 9,3 9,0 8,9 9,3 9,1 8,7 64,0 92
11 CRIKVENICA (m)-Cikvenica Sveto Popović 9,7 10 9,6 9,7 9,4 9,6 9,3 9,6 9,0 66,9 33
12 VOKALISTI SALONE (m)-Solin Ljubo Stipišić 9,6 9,4 9,3 9,6 9,8 9,4 9,3 9,3 9,4 66,0 184

Stručno povjerenstvo radilo je u sastavu: Eduard Tudor, prof., mr. sc. Vedrana Milin-Ćurin, mr.sc. Ivana Tomić-Ferić, Rozarija Samodol, prof. ,mo. Dušan Šarac, mo. Rajmir Kraljević i Jure Šaban Stanić , prof., mo. Mojmir Čačija, Terezija Kusanović, prof. i Jure šaban Stanić, prof.

ZAVRŠNA VEČER ŽENSKIH KLAPA - OMIŠ, 22.SRPNJA

RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ZBROJ PUBL
1. VOLOSKO (ž)-Volosko Darko Majstorović 8,0 7,8 7,9 8,0 8,0 7,7 7,6 8,0 7,8 55,2 5
2. CAVTAJKE (ž)-Cavtat Sanja Pletikosić 8,5 8,3 8,0 7,5 8,2 8,3 7,8 8,1 8,2 56,9 3
3. TEHA (ž)-Cres M.Mikičić-Flego 8,7 8,4 8,2 8,4 8,7 8,2 8,2 8,5 8,6 59,0 2
4. VERSE (ž)-Korčula Velebit Veršić 8,9 8,2 9,0 9,4 8,1 8,9 8,5 9,1 8,7 61,3 64
5. BAKLJE (ž)-Rijeka ----- 9,0 9,4 8,3 9,1 8,9 8,4 8,9 8,3 9,0 61,6 8
6. FA LINĐO (ž)-Dubrovnik Vedran Ivanković 9,2 8,5 8,6 8,8 8,8 9,2 8,3 9,2 8,9 62,0 33
7. MARETA (ž)-Bakar Pavao Kobol 9,3 9,0 9,2 9,0 8,6 9,5 9,5 8,9 9,1 64,0 21
8. ĆAKULONE (ž)-Zagreb Jurica Bošković 9,1 9,1 8,8 8,7 8,5 9,2 8,8 9,0 8,8 62,3 6
9. DIŠPET (ž)-Zagreb Jurica Bošković 9,0 8,9 9,4 8,5 9,2 9,4 9,3 9,3 9,1 64,2 31
10. KORJANDUL (ž)-Zagreb M.Markovina - A.Bojanić 9,6 9,2 9,3 9,0 9,3 9,7 9,4 9,6 9,0 65,4 22
11. MIRAKUL (ž)-Split Jurica Bošković 9,4 9,5 9,3 8,9 9,0 9,3 9,0 9,0 9,5 65,4 71
12. TERANKE (ž)-Pula Neven Radaković 9,5 9,7 9,1 9,2 9,1 9,8 9,1 9,4 9,2 65,2 27

Stručno povjerenstvo radilo je u sastavu: Eduard Tudor, prof., mr. sc. Vedrana Milin-Ćurin, mr.sc. Ivana Tomić-Ferić, Rozarija Samodol, prof. ,mo. Dušan Šarac, mo. Rajmir Kraljević i Jure Šaban Stanić , prof., mo. Mojmir Čačija, Terezija Kusanović, prof. i Vlado Sunko.

VEČER IZVORNIH NAPJEVA - OMIŠ, 16.SRPNJA

RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 6 7 ZBROJ PUBL
1. ARDURA (m)-Zadar Dražen Habuš 7,7 8,7 8,5 8,1 8,0 8,4 8,2 41,2 10
2. OŠJAK (m)-Vela Luka ----- 8,2 8,3 7,9 8,6 7,4 8,5 8,0 40,9 8
3. KAMIK (m)-Kostrena Vladimir Peršić 7,4 6,8 7,8 8,2 7,8 9,3 7,9 40,3 11
4. STOBREČ m()-Stobreč Zdenko Perasović 7,3 8,6 8,6 8,4 8,1 8,0 7,4 40,5 41
5. GUC (m)-Korčula Velebit Veršić 7,9 7,9 8,7 8,7 8,2 8,6 7,7 41,3 32
6. VRIME (m)-Split Blaženko Juračić 6,0 8,2 8,4 8,3 7,9 7,9 7,5 39,8 1
7. PORTO RE (m)-Kraljevica Mario Butorac 9,2 9,6 9,6 8,5 9,0 9,6 9,2 46,2 32
8. REFUL (m)-Split ----- 8,6 9,0 9,1 8,9 9,2 9,1 9,1 45,2 21
9. VOKALISTI SALONE (m)-Solin Ljubo Stipišić 9,1 9,5 9,4 8,8 9,5 9,5 9,4 46,9 105
10. NUGAL (m)-Makarska Jakša Gilić 8,0 9,3 9,0 9,0 9,3 9,4 9,0 45,6 17

Stručno povjerenstvo radilo je u sastavu: Eduard Tudor, prof., mr. sc. Vedrana Milin-Ćurin, mr.sc. Ivana Tomić-Ferić, Rozarija Samodol, prof. ,mo. Dušan Šarac, mo. Mojmir Čačija, mo. Rajmir Kraljević i Terezija Kusanović, prof.

REZULTATI IZBORNIH VEČERI
1. IZBORNA VEČER MUŠKIH KLAPA
RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 6 7 UKUP
1 PASIKA (m)-Kostanje Marin Erceg 7,5 7,2 7,2 8,0 7,9 7,2 7,8 37,6
2. FJAKA (m)-Zagreb Mario Markovina 7,8 8,4 8,8 9,0 8,9 7,8 8,9 42,8
3. GRDELIN (m)-Zagreb Mario Markovina 8,3 8,2 9,0 8,9 8,38 8,8 8,5 43,3
4. ARDURA (m)-Zadar Dražen Habuš 6,3 8,3 7,3 7,7 7,6 7,4 6,8 36,8
5. ŠUFIT (m)-Split Marijo Krnić 8,2 8,6 8,4 8,7 8,7 8,5 8,4 42,6
6. RAGUSAVECCHIA (m)-Cavtat Vedfan Ivanković 7,7 8,5 8,7 7,8 7,8 7,8 7,2 39,6
7. OŠTRO (m)-Konavle Krešimir Magdić 7,6 7,9 7,4 7,5 7,7 8,0 6,5 38,1
8. SUBRENUM (m)-Župa Dub. Ivan Vlašić 9,2 9,1 9,2 8,4 9,0 8,9 9,0 45,2
9. JELSA (m)-Zagreb Nina Cossetto 9,4 9,2 9,4 8,8 9,1 9,0 8,8 45,2
10. PORTO RE (m)-Kraljevica Mario Butorac 9,1 8,8 8,6 8,1 8,5 8,7 8,0 42,7
11. CRIKVENICA (m)-Crikvenica Sveto Popović 9,5 9,0 9,1 9,4 9,4 8,6 9,2 46,1
12. TEUTA (m)-Šibenik Fanko Roman 9,3 9,5 8,9 9,2 9,3 9,2 8,9 45,9

2. IZBORNA VEČER MUŠKIH KLAPA

RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 6 7 ZBROJ
1. KALETA (m)-Zadar Petar Bajlo 7,5 7,2 7,0 7,4 7,9 7,0 7,5 36,6
2. GALEŠNIK (m)-Hvar Tomi Domančić 7,7 7,9 7,8 7,6 7,7 7,3 7,2 38,1
3. KAMIK (m)-Kostrena Vladimir Peršić 7,9 8,6 8,1 8,0 7,6 7,6 7,8 39,4
4. SAGENA (m)-Zagreb Jurica Bošković 7,8 8,3 7,6 7,7 7,8 6,6 6,0 37,5
5. BRACIERA (m)-Bol Srećko Damjanović 8,3 8,5 7,7 7,8 8,4 7,4 7,3 39,6
6. STOBREČ (m)-Stobreč Zdenko perasović 8,1 8,7 7,9 8,4 8,1 8,2 8,1 40,49
7. VRIME (m)-Split Blaženko Juračić 7,7 8,2 8,6 8,2 7,8 8,4 8,0 40,6
8. VOKALISTI SALONE (m)-Solin Ljubo Stipišić 9,3 9,5 8,9 9,4 9,3 9,3 9,1 46,4
9. FORTICA (m)-Šibenik ----- 8,9 8,5 8,8 8,5 9,1 9,0 8,7 43,9
10. KUMPANJI (m)-Blato Janes Vlašić 9,2 8,9 9,0 9,5 9,2 9,4 8,9 45,7
11. GUC (m)-Korčula Velebit Veršić 9,0 8,6 8,8 8,7 8,0 8,6 7,7 42,7

1. IZBORNA VEČER ŽENSKIH KLAPA

RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 6 7 ZBROJ
1. PERISTIL (ž)-Split Mira Kazija 7,8 8,5 7,5 8,5 7,4 7,4 7,4 38,6
2. LADONJA (ž)-Pazin Aida Vidan 6,9 8,0 7,0 8,0 7,0 7,3 7,5 36,8
3. ORŠULICE (ž)-Vodice Ante Barbača 7,7 8,3 7,2 8,5 7,6 7,5 7,7 38,8
4. CITADELA (ž)-Zadar Magdalena Miočić 8,4 9,0 7,4 8,7 7,7 7,7 7,8 40,3
5. VOLOSKO (ž)-Volosko Darko Majstorović 8,3 8,7 7,8 8,9 7,9 8,4 8,1 41,4
6. HRELJIN (ž)-Hreljin Ivan Načinović 7,9 8,2 7,6 8,2 8,0 7,8 8,0 39,9
7. SMILJE (ž)-Omiš Mijo Stanić 7,7 8,6 8,5 8,4 7,7 7,9 7,8 40,3
8. BAKLJE (ž)-Rijeka ----- 8,5 9,2 9,0 9,0 8,4 8,8 8,3 43,7
9. FA LINĐO (ž)-Dubrovnik Vedran Ivanković 9,1 9,4 8,8 9,2 8,6 8,1 8,4 44,1
10. MARETA (ž)-Bakar Pavao Kobol 8,7 9,1 9,4 9,1 8,7 8,3 8,6 44,2
11. KORJANDUL (ž)-Zagreb Markovina - Bojanić 9,2 9,5 9,3 9,5 8,5 8,5 8,7 45,2
12. MIRAKUL (ž)-Split Jurica Bošković 9,0 9,3 9,5 9,3 9,0 9,0 9,0 45,6

2. IZBORNA VEČER ŽENSKIH KLAPA

RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 6 7 ZBROJ
1. NEVERIN (ž)-K.Lukšić Antonela Pilić 9,2 7,8 8,4 8,0 8,4 7,5 8,6 41,2
2. GAROFULI (ž)-Bibinje Tomislav Košta 8,8 7,5 8,0 8,1 7,5 7,7 8,0 39,3
3. JEŠKA (ž)-Podstrana Nensi Barić 6,8 7,3 7,2 7,7 7,4 7,4 7,0 36,3
4. ŠPIRIT (Ž)-Split Ivana Šutić 6,7 7,7 7,3 7,8 7,7 7,1 6,0 36,5
5. MURTELA (ž)-Zadar ----- 6,6 7,4 7,4 7,6 7,3 7,6 6,5 36,3
6. BILE VILE (ž)-Rogoznica Ivo Mikuličin 7,2 6,8 7,5 7,3 7,9 7,4 6,8 36,2
7. TEHA (ž)-Cres M.Mikičić-Flego 7,8 7,9 8,9 9,0 8,9 8,4 8,7 42,8
8. DIŠPET (ž)-Zagreb Jurica Bošković 9,0 8,0 9,4 9,2 9,1 8,8 8,6 44,7
9. ĆAKULONE (ž)-Zagreb Jurica Bošković 9,1 8,7 8,8 9,4 8,7 8,9 9,1 44,6
10. TERANKE (ž)-Pula Neven Radaković 9,5 9,0 9,2 9,6 9,3 9,1 9,0 46,1
11. VERSE (ž)-Korčula Goran Milošević 8,6 8,6 8,5 9,1 8,6 8,9 8,8 43,5
12. CAVTAJKE (ž)-Cavtat Sanja Pletikosić 8,1 8,4 8,6 9,3 8,5 8,8 8,4 42,7

Sve četiri izborne večeri stručno povjerenstvo radilo je u sastavu: Eduard Tudor, prof., mr. sc. Vedrana Milin-Ćurin, mr.sc. Ivana Tomić-Ferić, Rozarija Samodol, prof. ,mo. Dušan Šarac, mo. Rajmir Kraljević i Jure Šaban Stanić, prof.

OBJAŠNJENJE:

Bodovi od strane Stručnog ocjenjivačkog zbora na završnim večerima muških i ženskih klapa odlučuju o nagradama zlatnog, srebrnog i brončanog štita sa grbom grada Omiša, dok brojevi glasova publike odlučuju o nagradama zlatnog, srebrnog i brončanog omiškog Leuta. Na izbornim večerima Festivala, bodovima prikupljenim od strane Stručnog ocjenjivačkog zbora, muške i ženske klape ostvaruju pravo nastupa na finalnim večerima odnosno bivaju eliminirane iz daljnjeg natjecanja.

Osvojeni bodovi su plod rada Stručnog ocjenjivačkog zbora koji jednako tretira one najstarije i najiskusnije klape i klape debitante. Svi dostupni podaci o bodovima su dati u tablicama radi li se o izbornim ili završnim večerima pojedinih Festivala.

Tamno označene klape u izbornim večerima Festivala izborile su pravo nastupa u finalnim večerima. Ostale klape su eliminirane iz daljnjeg natjecanja. Tamno označene klape na završnim večerima Festivala predstavljaju pobjednike odnosno dobitnike festivalskih nagrada na temelju osvojenih bodova. Ostale nagrade koje nisu vezane uz bodove možete naći na stranicama klapa pobjednika pojedinih Festivala.

VEČER NOVIH SKLADBI - Blato (Korčula), 22. travanj 2005.
1. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - ZLATNA PLAKETA BISER JADRANA
Skladba: ŽEJA-Glazba: Smiljan Radić; tekst: Vlasta Vrandečić-Lebarić- klapa NOSTALGIJA (m)-Zagreb
2. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - SREBRNA PLAKETA BISER JADRANA
Skladba: LJUVENO UŽIVANJE-Glazba: Srđan Berdović, tekst: Ignjat Đurđević-klapa VOLAT (m)–Pučišća
3. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - BRONČANA PLAKETA BISER JADRANA
Skladba: PENELOPA-Glazba: Pero Gotovac; tekst: Stana Klanac-Tulić-klapa KORJANDUL (ž)-Zagreb
PLAKETA ZA NAJBOLJU IZVEDBU
Klapi CRIKVENICA – Crikvenica za skladbu SV. STIPANU (SERENADA)-Glazba: Živko Ključe; tekst: Tina Ključe i klapi KUMPANJI (m)-Blato za skladbu PRIN ĆE SE-Glazba: Duško Tambača; tekst: narodni
PLAKETA DRAGO IVANIŠEVIĆ ZA NAJBOLJE STIHOVE
JAKŠA FIAMENGO za tekst U ZEMJU LATINSKU (KAD JE PARTI DIDA)-Glazba: Krešimir Magdić; izvela klapa LINĐO-N (m)- Dubrovnik
NAGRADA PUBLIKE LIPIN CVIT
Skladba PRIN ĆE SE-Glazba: Duško Tambača; tekst: narodni-klapi KUMPANJI (m)-Blato
VEČER POPULARNIH SKLADBI - Jelsa (Hvar), 27. svibanj 2005.
NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - ZLATNI VAL
klapa CAMBI (m)-Kaštel Kambelovac
I NAGRADA PUBLIKE - ZLATNA ROZETA SV. IVANA
klapa JELSA (m)-Zagreb
II NAGRADA PUBLIKE - SREBRNA ROZETA SV. IVANA
klapa CAMBI (m)-Kaštel Kambelovac
III NAGRADA PUBLIKE - BRONČANA ROZETA SV. IVANA
klapa VOKALISTI SALONE (m)-Solin
VEČER MJEŠOVITIH KLAPA - Opuzen, 24. lipanj 2005.
1.NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - ZLATNA MANDARINA
klapa TAMARIN (mj)-Vranjic
2. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - SREBRNA MANDARINA
klapa KORČULA (mj)-Korčula
3.NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - BRONČANA MANDARINA
klapa VERSI (mj)-Split
NAGRADA PUBLIKE - NERETVANSKA LAĐA
klapa OPUZEN (mj) Opuzen
VEČER IZVORNIH NAPJEVA - Omiš, 16. srpanj 2005.
NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - PLAKETA ROZETA SV.PETRA
klapa VOKALISTI SALONE (m)-Solin
 NAGRADA PUBLIKE - PLAKETA GALEB
klapa VOKALISTI SALONE (m)-Solin
ZAVRŠNA VEČER ŽENSKIH KLAPA - Omiš, 22.srpnja 2005.
1. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - ZLATNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa KORJANDUL (ž)-Zagreb
2. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - SREBRNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa TERANKE (ž)-Pula
3. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - BRONČANI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa MIRAKUL (ž)-Split
1. NAGRADA PUBLIKE - ZLATNI OMIŠKI LEUT
klapa MIRAKUL (ž)-Split
2. NAGRADA PUBLIKE - SREBRNI OMIŠKI LEUT
klapa VERSE (ž)- Korčula
3. NAGRADA PUBLIKE - BRONČANI OMIŠKI LEUT
klapa FA LINĐO (ž)-Dubrovnik
ZAVRŠNA VEČER MUŠKIH KLAPA - Omiš, 23. srpnja 2005.
1. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - ZLATNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa CRIKVENICA (m)-Crikvenica
2. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - SREBRNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa VOKALISTI SALONE (m)-Solin
3. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - BRONČANI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa KUMPANJI (m)-Blato
1. NAGRADA PUBLIKE - ZLATNI OMIŠKI LEUT
klapa VOKALISTI SALONE (m)-Solin
2. NAGRADA PUBLIKE - SREBRNI OMIŠKI LEUT
klapa TEUTA (m)-Šibenik
3. NAGRADA PUBLIKE - BRONČANI OMIŠKI LEUT
klapa KUMPANJI (m)-Blato

SLUŽBENI PLAKAT

39-fdk-plakat

Službeni plakat 39. Festivala dalmatinskih klapa. Autor akademski kipar Kažimir Hraste