Festival - 2007.

Koncert za dan Grada 2007.
Mjesto:Omiš
Vrijeme: 16.7.2007

U sklopu programa proslave blagdana Svetoga Ivana Nepomuka, Dana Grada Omiša, u organizaciji Festivala dalmatinskih klapa Omiš u srijedu, 16. svibnja na prepunom Trgu Dr.Franje Tuđmana ("ispod žižule") održan je tradicionalni Svečani koncert.

Nastupile su klape:  FILIP DEVIĆ (m)-Split,  NEVERIN (ž)-Kaštel Lukšić,  REFUL (m)-Split,  TRAGOS (m)-Trogir i VOKALISTI SALONE (m)-Solin.

4. tradicionalni koncert FDK u Mostaru
Mjesto:Mostar, BiH
Vrijeme: 4.5.2007

Na Danima Matice Hrvatske Mostar, manifestaciji poznatijoj kao MOSTARSKO PROLJEĆE 2009. u petak 4. svibnja u Hrvatskom kulturnom domu hercega Stjepana Kosače održan ječetvrti po redu tradicionalni koncert Festivala dalmatinskih klapa. Nastupile su klape:  ADRION (m)-Makarska ,  LUKA (m) – Ploče, MARETA (mj)-Dubrovnik i PASIKA (m) - Kostanje.

FDK u Novoj Gorici 2007.
Mjesto:Nova Gorica, Slo
Vrijeme: 8.3.2007

Pod nazivom  - Večer dalmatinskih pesmi "sa omiške stine" Festival dalmatinskih klapa gostovao je u Novoj Gorici u Sloveniji. Nastupile su klape: Klapa JELSA (m) – Zagreb, KUMPANJI (m) – Blato i OPUZEN (mj) – Opuzen.

Božićni koncert FDK 2007.
Mjesto:Omiš
Vrijeme: 6.1.2007

Tradicionalni Božićni koncert Festivala dalmatinskih klapa u suradnji sa Župom Sv. Mihovila Omiš, sveta misa i prigodni program.

Gosti klapa LUKA (m) - Ploče

RB KLAPA VODITELJ
1 ADRION (m)-Makarska Fran Kaštelanin
2 ARDURA (m)-Zadar -----
3 ARDURA (ž) -Split Marko Tomasović
4 ARMORIN (ž)-Zagreb Ivo Lise
5 BISERNICE BOKE** (ž) - Kotor -----
6 BRACIERA (m)-Bol Jurica Bošković
7 BRODARICA (m)-Šibenik Eliana Trutin
8 BUNARI (m)-Vodice Ivo Mikuličin
9 CAMBI** (m)-K.Kambelovac Rajimir Kraljević
10 CASTEL NUOVO (mj)-Herceg Novi Dušan-Duje Tadić
11 CESARICE** (ž)-Zagreb Dinko Fio
12 CHORUS CANTORES** (m)-Vranjic Ljubo Stipišić
13 CRIKVENICA** (m)-Crikvenica Sveto Popović 
14 ĆAKULONE (ž)-Zagreb Jurica Bošković
15 DIŠPET (ž)-Zagreb Jurica Bošković
16 DRID (mj)-Marina Duško Tambača
17 FA LINĐO (ž)-Dubrovnik Vedran Ivanković
18 FALKUŠA (mj)-Zagreb Dinko Fio
19 FD KUMPANIJA (mj)-Vela Luka Janes Vlašić
20 FILIP DEVIĆ* (m)-Split Jakša Gilić
21 FJAKA (m)-Zagreb Tomislav Meštrić
22 GALEŠNIK (m)-Hvar Tomi Domančić
23 GAROFULI (ž)-Bibinje Tomislav Košta
24 GRDELIN (m)-Zagreb -----
25 GROBNIK (m)-Čavle Valter Milavec
26 GUC (m)-Korčula Velebit Veršić
27 HRELJIN (ž)-Hreljin Ivan Nino Načinović
28 JELSA (m)-Zagreb Pero Gotovac
29 KAMEN* (m)-Kamen Zdenko Perasović
30 KAMPANELI (m)-Donja Kaštela Duško Tambača
31 KASTAV (m)-Kastav Saša Matovina
32 KIRICE (ž)-Grižane Pavao Kombol
33 KOGUL (m)-Zagreb -----
34 KORČULA (mj)-Korčula Velebit Veršić
35 KORJANDUL* (ž) -Zagreb Mario Markovina/Andro Bojanić
36 KUMPANJI* (m)-Blato Janes Vlašić
37 LEVANT (m)-Rijeka Siniša Žigrović
38 LIBAR (ž)-Privlaka Iva Mustać Klarić
39 LINĐO-N (mj)-Dubrovnik Krešimir Magdić
40 LUKA (m)-Ploče Ivica Kaleb
41 LUKA* (ž)-Rijeka Sveto Popović
42 MARETA (mj)-Dubrovnik Zlatko Vlahušić
43 MARETA (ž)-Bakar Pavao Kombol
44 MARTINSKA (m)-Šibenik Aljoša Vuković
45 MASKERON (mj)-Cavtat Sanja Pletikosić
46 MIRAKUL (ž)-Split -----
47 MORČIĆ (m)-Rijeka Sveto Popović
48 MOTOVUN (m)-Motovun Aida Vidan
49 MRDUJA (m)-Milna Božo Labetić
50 MUCIGOTE (ž)-Split Ana Kodrić
51 NAVA (ž)-Orebić Velebit Veršić
52 NEVERIN (ž)-Kaštel Lukšić Antonela Pilić
53 OKTET DC** (m)-Vranjic Ljubo Stipišić
54 OPUZEN (mj)-Opuzen Ivica Kaleb
55 OŠTRO (m)-Konavle Krešimir Magdić
56 OTOK (m)-Dubrovnik Mario Markovina
57 PASIKA (m)-Kostanje Mijo Stanić
58 PLOČANKE (ž)-Ploče Helena Decovski
59 REĆINA** (ž)-Šibenik Ante Barbača
60 REFUL (m)-Split -----
61 REFUL (m)-Hreljin Anamarija Knego-Vidović
62 SAGENA (m)-Zagreb Jurica Bošković
63 SINJ** (m)-Sinj Mojmir Čačija
64 SKLAD (m)-Bakar Darko Majstorović
65 SKRADINKE (ž)-Skradin Ivo Mikuličin
66 SLAVUJI KALA (mj)-Opuzen Božo Popović
67 SMOKVICA* (m)-Smokvica Edi Prižmić
68 SOLIN (m)-Solin Blaženko Juračić
69 SRDELA** (m)-Makarska Marin Erceg
70 STOBREČ (m)-Stobreč Zdenko Perasović
71 ŠPIRIT (ž)-Split Ivana Šutić
72 ŠUFIT (m)-Split Jasminko Šetka
73 ŠUŠUR (m)-Split Mario Božić
74 TAMARIN** (ž)-Vranjic Duško Tambača
75 TERANKE (ž)-Pula -----
76 TIĆ (m)-Tribalj Ivan Nino Načinović
77 TORKUL (m)-Zagreb Vlade Matulić
78 TRAGOS (m)-Trogir Milivoj Rilov
79 TRILJ (m)-Trilj Ante Šipić-Sokol
80 UZORITA (ž)-Sukošan Katica Burić
81 VENTULA (ž)-Split Mirko Radan
82 VOKALISTI SALONE (m)-Solin Ljubo Stipišić
83 VOLAT (mj)-Pučišća Marin Šušnjar
84 VOLOSKO (ž)-Opatija Darko Majstorović
85 VRH GORA (mj)-Vrgorac Ina Međugorac

* - Nastupili samo na Večeri novih skladbi
** - Nastupili kao gosti festivala

Muške klape - 46
Ženske klape - 27
Mješovite klape - 12
UKUPNO - 85
Klapa debitanata - 12

 

Na izbornim odnosno završnim večerima Festivala, muške i ženske klape ocjenjuje Stručni ocjenjivački zbor koji se sastoji od uglednih profesora glazbe, skladatelja i muzikologa. Na završnim večerima muških i ženskih klapa svoje bodove odnosno glasove daje i nazočna publika. Svaki član Stručnog ocjenjivačkog zbora ocjenjuje pojedine klape na osnovu izvedenih skladbi ocjenom od 1 do 10. Zbrajanjem dodijeljenih ocjena dobiva se ukupni broj bodova na temelju kojih se proglašavaju klape pobjednici. Najveća i najmanja dodjeljena ocjena ne uzimaju se u obzir kod zbrajanja (u tablici prikazane tamno).

REZULTATI ZAVRŠNIH VEČERI
ZAVRŠNA VEČER MUŠKIH KLAPA - OMIŠ, 26. srpanj 2007.
RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 6 7 UKUP PUBL
1 MOTOVUN  (m)-Motovun Aida Vidan 7,6 7,2 7,8 7,4 8,5 8,7 7,8 39,1 14
2 BRODARICA (m)-Šibenik Eliana Trutin 7,9 7,1 7,5 7,8 7,9 8,9 7,9 39 26
3 PASIKA  (m)-Kostanje Marin Erceg 8,0 7,5 7,9 8,2 8,0 8,5 8,1 40,2 94
4 REFUL (m)-Split ---------- 8,3 8,0 8,1 8,0 9,0 8,7 8,3 41,4 12
5 BUNARI  (m)-Vodice Ivo Mikuličin  8,5 8,5 8,3 8,4 8,2 8,8 8,6 42,3 32
6 GRDELIN  (m)-Zagreb ---------- 8,8 10,0 8,7 8,8 8,9 8,9 ,0 44,4 16
7 FJAKA  (m)-Zagreb Tomislav Meštrić  8,6 9,5 8,5 8,6 9,2 8,7 8,8 43,9 15
8 MORČIĆ (m)-Rijeka Sveto Popović 9,1 10,0 8,8 8,9 8,6 9,1 9,1 45 11
9 JELSA (m)-Zagreb Pero Gotovac 9,0 7,5 9,0 8,7 9,1 8,7 8,9 44,3 10
10 ADRION (m)-Makarska Fran Kaštelanin 9,3 8,5 9,2 9,4 9,3 9,0 9,2 46 41
11 TRAGOS (m)-Trogir Milivoj Rilov 8,9 8,0 9,4 9,2 8,8 9,0 9,3 45,2 22
12 ŠUFIT (m)-Split Jasminko Šetka 9,5 8,1 9,5 9,6 9,4 9,4 9,5 47,3 124

Stručno povjerenstvo: mo. Eduard Tudor, mr. Vedrana Milin-Ćurin, dr. Ivana Tomić-Ferić, mo. Hari Zlodre, mo. Dušan Šarac, akad. Nikša Gligo i prof. Jure Šaban Stanić

ZAVRŠNA VEČER ŽENSKIH KLAPA - OMIŠ, 25. srpanj 2007.

RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 6 UKUP PUBL
1 TERANKE (ž)-Pula ---------- 8,1 8,4 8,0 8,0 8,2 8,2 32,5 8
2 VENTULA (ž)-Split Mirko Radan 7,9 7,8 8,0 7,4 7,8 7,8 31,3 5
3 ARMORIN (ž)-Zagreb Ivo Lise  7,6 8,2 7,5 7,9 7,9 7,7 31,1 17
4 ŠPIRIT (ž)-Split Ivana Šutić 8,3 8,3 8,0 7,8 8,0 8,3 32,6 56
5 GAROFULI (ž)-Bibinje Tomislav Košta 8,5 8,9 9,1 8,4 8,8 8,4 34,6 43
6 ĆAKULONE (ž)-Zagreb Jurica Bošković 8,2 8,8 7,8 8,8 8,6 8,6 34,2 6
7 ARDURA (ž) -Split Marko Tomasović 8,6 9,2 9,2 9,0 9,2 9,0 36,4 29
8 DIŠPET (ž)-Zagreb Jurica Bošković 8,0 9,0 8,5 8,6 8,9 8,8 34,8 11
9 NEVERIN (ž)-Kaštel Lukšić Antonela Pilić 9,3 9,3 8,6 9,4 9,5 9,4 37,4 70
10 MIRAKUL (ž)-Split ---------- 9,4 9,1 9,0 8,5 8,7 8,9 35,7 22
11 MARETA (ž)-Bakar Pavao Kombol 9,0 9,7 8,9 9,3 9,4 9,5 37,2 29
12 FA LINĐO (ž)-Dubrovnik Vedran Ivanković 9,1 9,4 8,7 9,2 9,3 9,3 36,9 73

Stručno povjerenstvo: mo. Eduard Tudor, mr. Vedrana Milin-Ćurin, dr. Ivana Tomić-Ferić, mo. Hari Zlodre, mo. Dušan Šarac i prof. Jure Šaban Stanić

REZULTATI IZBORNIH VEČERI
1. IZBORNA VEČER KLAPA - OMIŠ, 10. srpanj 2007. godine
RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 6 7 UKUP
1 MARTINSKA (m)-Šibenik Aljoša Vuković 7,4 7,0 7,0 7,9 7,5 8,0 7,8 37,6
2 SOLIN (m)-Solin Blaženko Juračić 8,0 8,3 7,8 8,4 8,4 7,9 8,4 41,0
3 UZORITA (ž)-Sukošan Katica Burić 7,8 6,6 7,0 7,4 7,1 7,5 7,9 36,8
4 TRILJ  (m)-Trilj Ante Šipić-Sokol  7,0 7,2 6,8 6,8 7,2 7,0 7,5 35,2
5 STOBREČ (m)-Stobreč Zdenko Perasović 7,5 7,1 8,2 7,4 9,2 7,5 8,2 38,8
6 OŠTRO  (m)-Konavle Krešimir Magdić 8,0 7,8 7,3 6,5 6,7 7,1 8,5 37,0
7 ARDURA (ž) -Split Marko Tomasović 8,7 8,9 8,4 8,8 8,3 8,0 8,6 42,8
8 MOTOVUN  (m)-Motovun Aida Vidan 8,8 8,2 8,0 7,7 8,7 8,5 8,8 42,2
9 ŠPIRIT (ž)-Split Ivana Šutić 8,5 8,7 8,1 7,8 7,9 7,2 8,3 40,6
10 GUC  (m)-Korčula Velebit Veršić 8,6 9,0 7,8 7,8 7,4 6,9 8,7 40,4

2. IZBORNA VEČER M/Ž KLAPA - OMIŠ, 11. srpanj 2007. godine

RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 6 7 UKUP
1 ARDURA (m)-Zadar ---------- 9,0 8,5 7,5 8,3 9,0 8,4 7,4 41,7
2 MRDUJA (m)-Milna Božo Labetić 7,8 7,6 6,8 7,4 7,5 7,0 7,3 36,8
3 VENTULA (ž)-Split Mirko Radan 8,0 8,0 7,3 7,9 8,0 8,2 8,3 40,1
4 KOGUL  (m)-Zagreb ---------- 8,4 8,2 7,3 8,6 7,6 8,6 7,6 40,4
5 ARMORIN (ž)-Zagreb Ivo Lise  8,5 7,5 8,2 7,6 7,4 9,0 8,4 40,2
6 BRACIERA (m)-Bol Jurica Bošković 8,8 8,3 7,9 8,5 7,1 8,2 8,5 41,4
7 NEVERIN (ž)-Kaštel Lukšić Antonela Pilić 8,3 8,4 8,9 8,9 9,0 9,4 9,0 44,2
8 MORČIĆ (m)-Rijeka Sveto Popović 9,2 9,0 8,4 8,4 9,1 8,9 8,9 44,3
9 FJAKA  (m)-Zagreb Tomislav Meštrić  8,9 8,4 8,8 9,0 8,7 8,7 8,8 43,9
10 TERANKE (ž)-Pula ---------- 8,1 7,8 8,4 7,7 7,8 7,9 9,1 40,0
11 TRAGOS (m)-Trogir Milivoj Rilov 8,7 9,2 9,3 8,8 8,7 9,3 9,3 45,3

3. IZBORNA VEČER M/Ž KLAPA - OMIŠ, 12. srpanj 2007. godine

RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 6 7 UKUP
1 GALEŠNIK  (m)-Hvar Tomi Domančić 7,0 8,0 7,9 7,5 7,8 7,5 7,7 38,4
2 KIRICE (ž)-Grižane Pavao Kombol 7,1 7,6 7,8 6,8 7,5 7,8 7,3 37,3
3 TIĆ  (m)-Tribalj Ivan Nino Načinović 7,2 7,5 7,5 7,4 7,4 7,7 8,1 37,5
4 NAVA (ž)-Orebić Velebit Veršić 7,2 7,7 7,0 7,7 7,2 7,9 7,4 37,2
5 GROBNIK (m)-Čavle Valter Milavec 7,5 8,1 8,5 8,0 7,8 8,0 7,6 39,5
6 BRODARICA (m)-Šibenik Eliana Trutin 8,9 8,3 9,0 8,5 8,6 8,2 8,3 42,6
7 DIŠPET (ž)-Zagreb Jurica Bošković 8,5 8,5 8,9 8,8 8,8 8,8 9,1 43,8
8 ŠUFIT (m)-Split Jasminko Šetka 9,1 9,4 9,4 9,4 9,2 9,0 9,2 46,3
9 MIRAKUL (ž)-Split ---------- 8,9 8,7 8,7 9,1 9,3 8,9 9,0 44,6
10 PASIKA  (m)-Kostanje Marin Erceg 8,8 8,8 8,0 8,7 7,9 8,5 8,9 42,8
11 REFUL (m)-Split ---------- 8,8 9,0 7,9 9,0 8,3 8,7 8,5 43,3

4. IZBORNA VEČER M/Ž KLAPA - OMIŠ, 13. srpanj 2007. godine

RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 6 7 UKUP
1 SAGENA (m)-Zagreb Jurica Bošković 7,5 7,5 7,5 7,0 7,5 7,4 7,5 37,4
2 VOLOSKO (ž)-Opatija Darko Majstorović 7,9 7,9 8,0 7,9 8,0 7,7 8,0 39,7
3 ADRION (m)-Makarska Fran Kaštelanin 9,1 9,0 9,4 8,9 9,2 8,1 9,0 45,2
4 GAROFULI (ž)-Bibinje Tomislav Košta 8,0 8,0 8,2 8,8 8,2 7,6 8,5 40,9
5 SKLAD (m)-Bakar Darko Majstorović 7,6 8,2 7,9 7,2 8,5 7,2 7,0 38,1
6 MARETA (ž)-Bakar Pavao Kombol 8,6 9,5 9,2 9,1 8,9 8,7 9,0 44,9
7 BUNARI  (m)-Vodice Ivo Mikuličin  8,5 8,7 7,8 8,5 8,8 8,8 8,7 43,2
8 FA LINĐO (ž)-Dubrovnik Vedran Ivanković 8,7 9,2 8,2 9,3 9,1 9,3 9,1 45,4
9 GRDELIN  (m)-Zagreb ---------- 8,2 8,6 8,8 9,0 8,7 8,9 8,6 43,6
10 ĆAKULONE (ž)-Zagreb Jurica Bošković 8,3 7,8 8,8 8,7 8,1 9,0 8,7 42,6
11 REFUL (m)-Hreljin Anamarija Knego-Vidović 8,1 8,4 7,4 8,7 8,4 7,0 8,0 40,3
12 JELSA (m)-Zagreb Pero Gotovac 8,4 8,9 9,1 9,2 9,0 9,2 8,9 45,1

Stručni ocjenjivački sud za sve večeri radio je u sastavu: mo. Eduard Tudor, mr. Vedrana Milin-Ćurin, dr. Ivana Tomić-Ferić, mo. Hari Zlodre, mo. Dušan Šarac, prof. Jure Šaban Stanić

OBJAŠNJENJE
Bodovi od strane Stručnog ocjenjivačkog zbora na završnim večerima muških i ženskih klapa odlučuju o nagradama zlatnog, srebrnog i brončanog štita sa grbom grada Omiša, dok brojevi glasova publike odlučuju o nagradama zlatnog, srebrnog i brončanog omiškog Leuta. Na izbornim večerima Festivala, bodovima prikupljenim od strane Stručnog ocjenjivačkog zbora, muške i ženske klape ostvaruju pravo nastupa na finalnim večerima odnosno bivaju eliminirane iz daljnjeg natjecanja.
Osvojeni bodovi su plod rada Stručnog ocjenjivačkog zbora koji jednako tretira one najstarije i najiskusnije klape i klape debitante. Svi dostupni podaci o bodovima su dati u tablicama radi li se o izbornim ili završnim večerima pojedinih Festivala.
Tamno označene klape u izbornim večerima Festivala izborile su pravo nastupa u finalnim večerima. Ostale klape su eliminirane iz daljnjeg natjecanja. Tamno označene klape na završnim večerima Festivala predstavljaju pobjednike odnosno dobitnike festivalskih nagrada na temelju osvojenih bodova. Ostale nagrade koje nisu vezane uz bodove možete naći na stranicama klapa pobjednika pojedinih Festivala.

VEČER NOVIH SKLADBI
Blato, 18. svibnja 2007.
1. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - ZLATNA PLAKETA BISER JADRANA
Skladba KALA MOJA MALA - Glazba: Živko Ključe; tekst: Mijo Dujmović - Izvela: klapa ŠUFIT (m) - Split
2. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - SREBRNA PLAKETA BISER JADRANA
Skladba SOLI SLANE KAPJE - Glazba i tekst: Nensi Barić - Izvela: klapa KUMPANJI (m) - Blato n/K
3. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - BRONČANA PLAKETA BISER JADRANA
Skladba SARCE MI JE KOLPOMORTO - Glazba: Duško Tambača; tekst: Jakša Fiamengo - Izvela: klapa LUKA (ž) - Rijeka
PLAKETA ZA NAJBOLJU IZVEDBU
klapa KAMEN (m) - Kamen za skladbu LIPA NOĆ - Glazba: Smiljan Radić; tekst: Ive Čače
PLAKETA DRAGO IVANIŠEVIĆ ZA NAJBOLJE STIHOVE
VLASTA VRANDEČIĆ-LEBARIĆ za stihove Vazeli smo moru miru, uglazbio Pero Gotovac - Izvela: klapa BRACIERA (m) - Bol
NAGRADA PUBLIKE LIPIN CVIT
Skladba PISMO SINU NA SKULAH - Glazba: Ivan Salečić ; tekst: Izvor Oreb - Izvela: klapa SMOKVICA (m) - Smokvica
VEČER POPULARNIH SKLADBI
Vodice, 9. lipnja 2007.
NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA
klapa NEVERIN (ž) - Kaštel Lukšić
NAGRADA ZA NAJBOLJI ARANŽMAN
IVICA KALEB za obradu skladbe Hari Rončevića "Ako voliš me" u izvedbi klape "LUKA" iz Ploča
I NAGRADA PUBLIKE
klapa BUNARI (m) - Vodice
II NAGRADA PUBLIKE
klapa REĆINA (ž) - Šibenik
III NAGRADA PUBLIKE
klapa FA LINĐO (ž) - Dubrovnik
VEČER KLAPA DEBITANATA
Bol, 15. lipnja 2007.
MUŠKE KLAPE
NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA KAMEN SREĆE
1. klapa MORČIĆ (m) - Rijeka
2. klapa BRODARICA (m) - Šibenik
NAGRADA PUBLIKE ŠKOLJKA SREĆE
klapa MORČIĆ (m) - Rijeka
 
ŽENSKE KLAPE
NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA KAMEN SREĆE
klapa KIRICE (ž) - Grižane
NAGRADA PUBLIKE ŠKOLJKA SREĆE
klapa LIBAR (ž) - Privlaka

Klape MORČIĆ (m), BRODARICA (m) i KIRICE (ž) su izborile nastup u izbornim večerima Festivala.

VEČER MJEŠOVITIH KLAPA
Opuzen, 22. lipnja 2007.
1. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - ZLATNA MANDARINA
klapa OPUZEN – Opuzen
2. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - SREBRNA MANDARINA
klapa KORČULA - Korčula
3. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - BRONČANA MANDARINA
klapa MARETA - Dubrovnik
1. NAGRADA PUBLIKE
klapa LINĐO-N - Dubrovnik
ZAVRŠNA VEČER ŽENSKIH KLAPA
Omiš, 25. srpnja 2007.
1. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - ZLATNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa NEVERIN (ž) - Kaštel Lukšić
2. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - SREBRNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa MARETA (ž) - Bakar
3. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - BRONČANI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa FA LINĐO (ž) - Dubrovnik
1. NAGRADA PUBLIKE - ZLATNI OMIŠKI LEUT
klapa FA LINĐO (ž) - Dubrovnik
2. NAGRADA PUBLIKE - SREBRNI OMIŠKI LEUT
klapa NEVERIN (ž) - Kaštel Lukšić
3. NAGRADA PUBLIKE - BRONČANI OMIŠKI LEUT
klapa ŠPIRIT (ž) - Split
ZAVRŠNA VEČER MUŠKIH KLAPA
Omiš, 26. srpnja 2007.
1. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - ZLATNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa ŠUFIT (m) - Split
2. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - SREBRNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa ADRION (m) - Makarska
3. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - BRONČANI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa TRAGOS (m) - Trogir
1. NAGRADA PUBLIKE - ZLATNI OMIŠKI LEUT
klapa ŠUFIT (m) - Split
2. NAGRADA PUBLIKE - SREBRNI OMIŠKI LEUT
klapa PASIKA (m) - Kostanje
3. NAGRADA PUBLIKE - BRONČANI OMIŠKI LEUT
klapa ADRION (m) - Makarska

KLAPE JUBILARCI
klapa FILIP DEVIĆ (m) - Split - 45 godina
 
klapa SRDELA (m) - Makarska - 40 godina
 
klapa SINJ (m)-Sinj - 25 godina
 
klapa CAMBI (m)- Kaštel Kambelovac - 20 godina

U sklopu obilježavanja obljetnica klape su na Trgu Stjepana Radića ("mala pjaca") održale KONCERT S POVODOM - KLAPE JUBILARCI.

SLUŽBENI PLAKAT

41-fdk-plakat

Službeni plakat 41. Festivala dalmatinskih klapa. Autor akademski kipar Kažimir Hraste