Festival - 2008.

RB KLAPA MJESTO VODITELJ
1 ADRION (m) Makarska Fran Kaštelanin
2 ANIMA MARIS (ž) Zadar Igor Cerić
3 ARDURA (m) Zadar ----
4 ARDURA (ž) Split Marko Tomasović
5 ARMORIN (ž) Zagreb Srđan Berdović
6 BIOGRAD (m) Biograd n/m Silvana Milić Šoša
7 BODULKE (ž) Hvar Tomi Domančić
8 BOKELJSKI MORNARI** (m)   Kotor, Crna Gora -----
9 BRACIERA (m) Bol Jurica Bošković
10 BRODARICA (m) Brodarica Eliana Trutin
11 BUNARI (m) Vodice Ivo Mikuličin
12 CAMBI** (m) Split -----
13 CANTUS (m) Sv.Filip i Jakov Igor Cerić
14 CASTELNUOVO (mj) Herceg Novi Dušan Duje Tadić
15 CAVTAJKE (ž) Cavtat Ivan Vlašić
16 CESARICE** (ž) Zagreb Dinko Fio
17 ČIOVO (m) Trogir Antonela Pilić
18 ĆAKULONE (ž) Zagreb Jurica Bošković
19 DALMATINA** (m)   Auckland, Novi Zeland -----
20 DELMINIUM** (m)   Tomislavgrad, BiH -----
21 DRID (mj) Marina Duško Tambača
22 FA LINĐO (ž) Dubrovnik Vedran Ivanković
23 FALKUŠA (mj) Zagreb Dinko Fio
24 FAVOLA (ž) Omiš Jure Šaban Stanić
25 FILIP DEVIĆ* (m) Split Jakša Gilić
26 FJORET (ž) Makarska Jakša Gilić
27 GALEB** (m)   Perth, Aus -----
28 GALEŠNIK (m) Hvar Tomi Domančić
29 GARBIN (m) Makarska Željko Vlaho
30 GAROFULI (ž)  Bibinje Tomislav Košta 
31 GRDELIN (m) Zagreb Srđan Berdović
32 GROBNIK (m) Čavle Valter Milavec
33 JELSA (m) Zagreb Pero Gotovac
34 KAMPANELI (m) Donja Kaštela Antonela Pilić
35 KIRICE (ž) Grižane -----
36 KOGUL (m) Zagreb -----
37 KONDURA (ž) Zadar Ante Jurić
38 KONOBA** (m)   San Pedro, SAD -----
39 KORALJI** (mj) Toronto, Kanada -----
40 KORČULA (mj) Korčula Velebit Veršić
41 KURJOŽE (ž) Podstrana ----
42 LUKA* (m) Ploče Ivica Kaleb
43 LUKA* (ž) Rijeka Sveto Popović
44 MARETA (mj) Dubrovnik Zlatko Vlahušić
45 MELA (ž) Murter Vedranko Šikić Balara
46 MELEDA (m) Babino Polje Sanja Pletikosić
47 MIRAKUL (m) Veprinac -----
48 MIRAKUL (mj) Vrpolje Krešimir Petković
49 MORČIĆ (m) Rijeka Sveto Popović
50 MORVICA (ž) Babino Polje Sanja Pletikosić
51 MOTOVUN (m) Motovun Aida Vidan
52 MUCIGOTE (ž) Split Ana Kodrić
53 NAVA (ž) Orebić Velebit Veršić
54 NEVERIN (ž) Kaštel Lukšić Antonela Pilić
55 NOSTALGIJA** (m) Zagreb ----
56 OPUZEN (mj) Opuzen Ivica Kaleb
57 OŠTRO (m) Konavle Krešimir Magdić
58 PASIKA (m) Kostanje Mijo Stanić
59 PETAR ZORANIĆ (m) Zadar Jurica Šoša
60 PINGUENTUM (m) Buzet Sanjin Radović
61 PULENA (mj) Korčula Velebit Veršić
62 PUNTARI (m) Omiš Mijo Stanić
63 REFUL (m) Split ----
64 SIDI** (m)   Beč, Aut -----
65 SINJ** (m)  Sinj Mojmir Čačija
66 SKRADINKE (ž) Skradin Ivo Mikuličin
67 SMOKVICA (mj) Smokvica Ivan Salečić
68 SOLIN (m) Solin Blaženko Juračić
69 SOTTO VOCE** (m)   Stuttgart, Njemačka -----
70 STOBREČ (m) Stobreč ----
71 SVETI PETAR (m) Sv. Petar u Šumi Ana Kodrić
72 ŠKRLJEVO (m) Škrljevo ----
73 ŠPIRIT (ž) Split Ivana Šutić
74 ŠUFIT (m) Split Jasminko Šetka
75 TERANKE (ž) Pula Aida Vidan
76 TIĆ (m) Tribalj Ivan Nino Načinović
77 TIRAMOL (ž) Korčula ----
78 TRAGOS (m) Trogir Milivoj Rilov
79 UZORITA (ž) Sukošan Katica Burić
80 UŽONCA** (ž) Bol -----
81 VERSI (mj) Split Ivana Šutić
82 VINČACE (m) Novi Vinodolski Pavao Kombol
83 VOLAT (mj) Pučišća Marin Šušnjar
84 VOLTA (ž) Krk Ariana Bossi
85 VRILO (mj) Split Ivna Peko
86 ZRINSKI (m) Vrbovec Ivo Lise

* - Nastupili samo na Večeri novih skladbi
** - Nastupili kao gosti festivala

MUŠKE KLAPE  - 46
ŽENSKE KLAPE - 27
MJEŠOVITE KLAPE - 13
UKUPNO - 86
KLAPE DEBITANTI - 13
KLAPE IZ INOZEMSTVA - 9

OBJAŠNJENJE:

Bodovi od strane Stručnog ocjenjivačkog zbora na finalnim večerima muških i ženskih klapa odlučuju o nagradama zlatnog, srebrnog i brončanog štita sa grbom grada Omiša, dok brojevi glasova publike odlučuju o nagradama zlatnog, srebrnog i brončanog omiškog Leuta. Na izbornim večerima Festivala, bodovima prikupljenim od strane Stručnog ocjenjivačkog zbora, muške i ženske klape ostvaruju pravo nastupa na finalnim večerima odnosno bivaju eliminirane iz daljnjeg natjecanja.

Osvojeni bodovi su plod rada Stručnog ocjenjivačkog zbora koji jednako tretira one najstarije i najiskusnije klape i klape debitante. Svi dostupni podaci o bodovima su dati u tablicama koje možete naći sa lijeve odnosno desne strane, ovisno da li se radi o izbornim ili završnim večerima pojedinih Festivala.

Tamno označene klape u izbornim večerima Festivala izborile su pravo nastupa u finalnim večerima. Ostale klape su eliminirane iz daljnjeg natjecanja. Tamno označene klape na završnim večerima Festivala predstavljaju pobjednike odnosno dobitnike festivalskih nagrada na temelju osvojenih bodova. Ostale nagrade koje nisu vezane uz bodove možete naći na stranicama klapa pobjednika pojedinih Festivala.

REZULTATI IZBORNIH VEČERI
1. IZBORNA VEČER m/ž KLAPA - ČETVRTAK, 10. srpnja 2008.
RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 UKUP
1 BRACIERA (m)-Bol Jurica Bošković 7,7 8,9 8,8 7,8 8,3 24,9
2 ANIMA MARIS (ž)-Zadar Igor Cerić 7,3 7,5 8,3 8,3 7,3 23,1
3 VINČACE (m)-Novi Vinodolski Pavao Kombol 8,4 9,1 8,0 8,7 7,9 25,1
4 CANTUS (m)-Sv.Filip i Jakov Igor Cerić 7,4 7,2 8,4 8,8 7,7 23,5
5 KONDURA (ž)-Zadar Ante Jurić 7,5 8,7 7,9 8,1 7,5 23,5
6 KAMPANELI (m)-Donja Kaštela Antonela Pilić 7,9 8,0 8,5 8,0 8,0 24,0
7 SOLIN (m)-Solin Blaženko Juračić 8,0 7,9 8,6 8,5 8,5 25,0
8 TRAGOS (m)-Trogir Milivoj Rilov 9,2 9,3 9,4 9,2 9,3 27,8
9 ARDURA (ž)-Split Marko Tomasović 9,1 9,5 9,0 9,0 9,2 27,3

2. IZBORNA VEČER m/ž KLAPA - PETAK, 11. srpnja 2008.

RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 UKUP
1 GARBIN (m)-Makarska Željko Vlaho 8,3 8,9 7,8 8,1 7,9 24,3
2 ARMORIN (ž)-Zagreb Ivo Lise 8,6 9,2 7,5 8,5 8,8 25,9
3 GROBNIK (m)-Čavle Valter Milavec 8,7 7,9 7,4 7,4 8,3 23,6
4 NAVA (ž)-Orebić Velebit Veršić 7,8 8,0 7,3 7,7 7,5 23,0
5 ZRINSKI (m)-Vrbovec ---- 7,9 7,7 7,6 7,9 7,3 23,2
6 ARDURA (m)-Zadar ---- 8,2 7,5 8,6 8,6 7,8 24,6
7 KOGUL (m)-Zagreb ---- 8,0 9,0 8,9 8,4 8,0 25,3
8 NEVERIN (ž)-Kaštel Lukšić Antonela Pilić 9,2 9,4 9,1 9,3 9,3 27,8
9 PUNTARI (m)-Omiš Mijo Stanić 8,9 9,5 8,8 8,8 8,8 26,5
10 ŠUFIT (m)-Split Jasminko Šetka 9,4 9,7 9,4 9,5 9,6 28,5
11 ŠPIRIT (ž)-Split Ivana Šutić 8,5 8,1 7,3 8,7 8,0 24,6

3. IZBORNA VEČER m/ž KLAPA - SUBOTA, 12. srpnja 2008.

RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 UKUP
1 MOTOVUN (m)-Motovun Aida Vidan 8,2 8,3 8,5 8,6 7,5 25,0
2 MUCIGOTE (ž)-Split Ana Kodrić 7,2 7,5 7,8 7,6 7,3 22,4
3 GALEŠNIK (m)-Hvar Tomi Domančić 7,2 7,9 8,7 8,1 7,6 23,6
4 TIRAMOL (ž)-Korčula ---- 8,1 8,6 8,3 8,9 8,0 25,0
5 PINGUENTUM-Buzet Sanjin Radović 9,0 9,1 9,5 9,3 8,7 27,4
6 KURJOŽE (ž)-Podstrana ---- 8,3 8,7 8,4 8,7 8,5 25,6
7 TIĆ (m)-Tribalj Ivan Nino Načinović 7,8 8,0 7,9 8,8 8,1 24,0
8 FA LINĐO(ž)-Dubrovnik Vedran Ivanković 9,0 9,2 9,2 9,4 8,2 27,4
9 BUNARI (m)-Vodice Ivo Mikuličin 8,3 8,8 8,6 9,2 8,9 26,3
10 UZORITA (ž)-Sukošan Katica Burić 7,4 7,4 7,6 8,5 7,9 22,9
11 REFUL (m)-Split ---- 8,7 9,0 8,2 9,1 8,8 26,5
12 STOBREČ (m)-Stobreč ---- 7,9 8,6 9,3 9,0 8,6 26,2

4. IZBORNA VEČER m/ž KLAPA - NEDJELJA, 13. srpnja 2008.

RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 UKUP
1 BRODARICA (m)-Brodarica Eliana Trutin 8,9 8,8 8,7 9,0 8,7, 26,4
2 ŠKRLJEVO (m)-Škrljevo ---- 8,1 8,3 7,8 7,9 7,6 23,8
3 GAROFULI (ž) -Bibinje Tomislav Košta 8,3 8,0 8,5 9,2 8,8 25,6
4 MORČIĆ (m)-Rijeka Sveto Popović 8,7 8,5 8,9 8,2 8,9 26,1
5 JELSA (m)-Zagreb Pero Gotovac 9,2 9,0 9,1 8,9 9,5 27,3
6 ĆAKULONE (ž)-Zagreb Jurica Bošković 8,7 8,2 8,7 9,1 9,1 26,5
7 PASIKA (m)-Kostanje Mijo Stanić 8,4 8,1 8,0 8,1 8,6 24,6
8 ADRION (m)-Makarska Fran Kaštelanin 9,3 8,6 9,2 9,3 9,4 27,8
9 TERANKE (ž)-Pula ---- 8,5 8,7 8,0 9,5 9,2 26,4
10 GRDELIN (m)-Zagreb ---- 9,1 8,4 9,4 8,8 9,3 27,2
11 OŠTRO (m)-Konavle Krešimir Magdić 8,6 7,9 8,2 8,7 9,0 25,5

 

REZULTATI ZAVRŠNIH VEČERI
ZAVRŠNA VEČER ŽENSKIH KLAPA - PETAK, 25. srpnja 2008.
RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 6 7 UKUP PUBL
1 ŠPIRIT (ž)-Split Ivana Šutić --- --- --- --- --- --- --- --- ---
2 TIRAMOL (ž)-Korčula Goran Milošević 8,9 8,0 8,6 7,8 8,7 8,8 8,4 42,5 5
3 GAROFULI (ž)-Bibinje Tomislav Košta 8,8 8,2 8,8 8,2 8,9 9,3 8,3 43,0 26
4 KURJOŽE (ž)-Podstrana Mirko Radan 8,7 9,1 8,9 8,8 9,2 9,5 8,9 44,9 23
5 ARMORIN (ž)-Zagreb Srđan Berdović 9,1 8,8 9,1 8,6 9,1 9,0 8,8 44,8 21
6 TERANKE (ž)-Pula Aida Vidan 9,3 8,9 9,2 8,9 9,3 9,4 8,6 45,6 15
7 ĆAKULONE (ž)-Zagreb Jurica Bošković 9,4 9,4 8,7 9,1 9,4 9,6 9,2 46,5 18
8 ARDURA (ž)-Split Marko Tomasović 9,7 9,5 9,3 9,5 9,7 9,8 9,3 47,7 77
9 FA LINĐO (ž)-Dubrovnik Vedran Ivanković 9,6 9,7 10,0 9,3 9,5 9,1 9,1 47,2 64
10 NEVERIN (ž)-Kaštel Lukšić Antonela Pilić 9,8 9,6 9,0 9,7 9,6 9,7 9,5 48,1 75

ZAVRŠNA VEČER MUŠKIH KLAPA - SUBOTA, 26. srpnja 2008.

RB KLAPA-MJESTO VODITELJ 1 2 3 4 5 6 7 UKUP PUBL
1 MORČIĆ (m)-Rijeka Sveto Popović 8,2 8,1 8,0 8,5 8,9 8,0 9,0 41,7  
2 STOBREČ (m)-Stobreč - 9,2 7,9 7,6 9,2 8,8 7,9 9,4 43,0  
3 BUNARI (m)-Vodice Ivo Mikuličin 8,6 8,3 8,5 9,0 9,3 8,2 9,3 43,7  
4 BRODARICA (m)-Šibenik Eliana Trutin 8,0 8,5 7,8 8,8 9,1 8,3 9,1 42,7  
5 REFUL (m)-Split - 8,8 8,4 8,8 8,9 9,0 8,8 9,0 44,3  
6 PUNTARI (m)-Omiš Mijo Stanić 9,0 8,8 9,0 9,1 9,2 8,6 9,7 45,1 2
7 GRDELIN (m)-Zagreb Srđan Berdović 8,7 8,2 8,9 9,3 9,6 9,9 9,6 46,1  
8 JELSA (m)-Zagreb Jurica Bošković 9,3 9,2 9,1 9,5 9,4 9,2 9,8 46,6  
9 PINGUENTUM (m)-Buzet Sanjin Radović 9,6 9,3 9,5 9,4 9,5 9,5 9,5 47,4 3
10 ADRION (m)-Makarska Fran Kaštelanin 9,1 9,0 9,2 9,6 9,7 9,0 9,4 46,3  
11 TRAGOS (m)-Trogir Milivoj Rilov 9,5 9,4 9,3 9,7 9,8 9,4 9,9 47,8  
12 ŠUFIT (m)-Split Jasminko Šetka 9,7 9,8 9,8 9,8 10,0 9,7 10,0 49,1 1

Stručni ocjenjivački zbor radio je u sastavu: prof. Eduard Tudor, mr. Vedrana Milin-Ćurin, dr.Ivana Tomić-Ferić, prof. Davor Petrović, prof. Jure Šaban-Stanić, mo. Mojmir Čačija i prof. Vladan Vuletin.

VEČER NOVIH SKLADBI - Blato, 23. svibnja 2008.
1. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - ZLATNA PLAKETA BISER JADRANA
Skladba MIRINA - Glazba: Duško Tambača; Tekst: Anela Borčić - Izvela: klapa ŠUFIT Split
2. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - SREBRNA PLAKETA BISER JADRANA
Skladba TIRANIMA - Glazba: Blaženko Juračić; Tekst: Silvije Strahimir Kranjčević - Izvela: klapa SOLIN Solin
3. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - BRONČANA PLAKETA BISER JADRANA
Skladba BARATOŠ - Glazba: Joško Ćaleta ; Tekst: Vlasta Vrandečić-Lebarić - Izvela: klapa BRACIERA Bol i skladba NIMA BEZ NJE MIRA - Glazba: Bruno Vučković/Marko Rogošić; Tekst: Bruno Vučković - Izvela: klapa BUNARI Vodice
 
PLAKETA ZA NAJBOLJU IZVEDBU
 klapa ŠUFIT Split - MIRINA - Glazba: Duško Tambača; Tekst: Anela Borčić
 
PLAKETA DRAGO IVANIŠEVIĆ ZA NAJBOLJE STIHOVE
 JAKŠA FIAMENGO za stihove skladbe Prošla je krasota, uglazbio Srđan Berdović
 
NAGRADA PUBLIKE LIPIN CVIT
Skladba JEZIK DITINJSTVA - Glazba: Ivica Kaleb; Tekst: Vojko Mataga - Izvela: klapa LUKA Ploče
VEČER POPULARNIH SKLADBI - Vodice, 7. lipnja 2008.
 
NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA
klapa TRAGOS (m) - Trogir
NAGRADA ZA NAJBOLJI ARANŽMAN
IVAN VLAŠIĆ za obradu skladbe K.Monteno/I.Vlašić "Moja posljednja i prva ljubavi" u izvedbi klape CAVTAJKE iz Cavtata
1. NAGRADA PUBLIKE
klapa BUNARI (m) - Vodice
2. NAGRADA PUBLIKE
klapa TRAGOS (m) - Trogir
3. NAGRADA PUBLIKE
klapa MIRAKUL (mj) - Vrpolje
VEČER KLAPA DEBITANATA - Bol, 13. lipnja 2008.
MUŠKE KLAPE
NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA KAMEN SREĆE
klapa PINGUENTUM - Buzet
klapa GARBIN - Makarska
NAGRADA PUBLIKE ŠKOLJKA SREĆE
klapa Sv.PETAR - Sv.Petar u šumi
 
ŽENSKE KLAPE
NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA KAMEN SREĆE
klapa KONDURA - Zadar
NAGRADA PUBLIKE ŠKOLJKA SREĆE
klapa FAVOLA - Omiš
VEČER MJEŠOVITIH KLAPA - Opuzen, 21. lipnja 2008.
1. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA
ZLATNA MANDARINA
klapa KORČULA – Korčula
2. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA
SREBRNA MANDARINA
klapa VERSI - Split
3. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA
BRONČANA MANDARINA
klapa OPUZEN - Opuzen
1. NAGRADA PUBLIKE
klapa OPUZEN - Opuzen
ZAVRŠNA VEČER ŽENSKIH KLAPA - Omiš, 25. srpanj 2008.
1. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - ZLATNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa NEVERIN (ž) - Kaštel Lukšić
2. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - SREBRNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa ARDURA (ž) - Split
3. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - BRONČANI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa FA LINĐO (ž) - Dubrovnik
 
1. NAGRADA PUBLIKE - ZLATNI OMIŠKI LEUT
klapa ARDURA (ž) - Split
2. NAGRADA PUBLIKE - SREBRNI OMIŠKI LEUT
klapa NEVERIN (ž) - Kaštel Lukšić
3. NAGRADA PUBLIKE - BRONČANI OMIŠKI LEUT
klapa FA LINĐO (ž) - Dubrovnik
ZAVRŠNA VEČER MUŠKIH KLAPA - Omiš, 26. srpanj 2008.
1. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - ZLATNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa ŠUFIT (m) - Split
2. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - SREBRNI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa TRAGOS (m) - Trogir
3. NAGRADA STRUČNOG POVJERENSTVA - BRONČANI ŠTIT S GRBOM GRADA OMIŠA
klapa PINGUENTUM (m) - Buzet
 
1. NAGRADA PUBLIKE - ZLATNI OMIŠKI LEUT
klapa ŠUFIT (m) - Split
2. NAGRADA PUBLIKE - SREBRNI OMIŠKI LEUT
klapa PUNTARI (m) - Omiš
3. NAGRADA PUBLIKE - BRONČANI OMIŠKI LEUT
klapa PINGUENTUM (m) - Buzet

KLAPSKI JUBILEJI
NOSTALGIJA Zagreb - 25 godina umjetničkog djelovanja 
 
CESARICE Zagreb - 15 godina umjetničkog djelovanja 
 
ŠUFIT Split - 15 godina umjetničkog djelovanja 
SLUŽBENI PLAKAT

42-fdk-plakat

Službeni plakat 42. Festivala dalmatinskih klapa. Autor akademski kipar Kažimir Hraste