Svečano otvorenje jubilarnog 60-tog festivala

24.Lipanj.2026.

U Omišu će se u petak 26. lipnja podno legendarne omiške stine na trgu Sv. Mihovila svečanim koncertom višestruko nagrađivanih klapa otvoriti jubilarni šezdeseti po redu Festival dalmatinskih klapa – Omiš 2026.  Nastupit će klape: Armorin (ž)-Zagreb, Bošket (m)-Zagreb, Luše (ž)-Split, Omiš (m)-Omiš, Ošjak (m)-Vela Luka, Stine (m)-Zagreb i Ventula (ž)-Split.

~~~~~

~~~~~

~~~~~

Na omiškim pjacama, nijemim svjedocima manifestacije koja već 60 godina privlači zaljubljenike u klapsko pjevanje, očekuje nas glazbeni događaj bez nepotrebnih ukrasa – samo snaga i ljepota glasova koji slave Dalmaciju i njezinu vrijednu, UNESCO-om prepoznatu ostavštinu.

U večeri svečanog otvorenja bi, nakon himne grada “Na Omiškoj stini” autora Dušan Šarca i Pere Picukarića, pozdravnu riječ trebao uputiti i jubilarni šezdeseti Festival proglasiti otvorenim gradonačelnik Grada Omiša dr. Zvonko Močić.

Voditeljica programa otvorenja je Edita Lučić Jelić.